Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2024, 17:51   #1
Franiu
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-12-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EcoBoost + LPG
Rocznik: 2017
Postów: 16
Domyślnie uszkodzenie wtryskiwaczy przez instalacją PRINS DLM w EcoBoost 1,5

Mam MONDEO z 2017 benzyna 1,5 EcoBoost z założoną przez dilera instalacją LPG PRINS DLM. Przebieg 170 tys.

Od ponad pół roku non-stop mam problemy z instalacją gazową. Najczęściej wyskakujący błąd (czasami co kilka dni, czasami codziennie). Niestety mało serwisów chce się wogóle zajmować tą instalacją (w Łodzi w której mieszkam tylko jeden, który się*już poddał). Samochód w końcu trafił do serwisu centralnego PRINSA w Poznaniu gdzie zdiagnozowano uszkodzenie wtryskiwaczy (komputer samochodu jeszcze je koryguje dlatego samochód bez problemu jeździ na paliwie, ale instalacja gazowa nie potrafi już ich skorygować).

Pytanie czy to możliwe i gdzie ewentualnie można to jeszcze potwierdzić (przychodzi mi do głowy jedynie autoryzowany serwis Forda, ale w Łodzi jest on fatalny i wolałbym kogoś bardziej rzetelnego). Czy w centralnej Polsce znacie kogoś rzetelnego kto ogarnia takie tematy?

PS
Kilka dni temu samochód wywalił check engine. W serwisie (nieautoryzowanym) stwierdzono uszkodzenie sondy lambda. Po wymianie samochód jednak gasł po kilkunastu minutach (mimo że był na paliwie). Dopiero całkowite odłączenie instalacji gazowej przez bypass (które na szczęście istnieje) samochód zaczął jeździć.

Franiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2024, 07:15   #2
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,450
Domyślnie Odp: uszkodzenie wtryskiwaczy przez instalacją PRINS DLM w EcoBoost 1,5

Miałem kilka spotkań z tą instalacją i niestety prywatni instalatorzy nie chcą dotykać się do tego nawet palcem. Prins był montowały w nowych autach i w większości przez ASO dlatego koszta razy dwa a do tego nikt nie bawi się w proste wymiany tylko całe elementy.
Ja osobiście omijam ten LPG jak ognia.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2024, 11:05   #3
Franiu
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-12-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EcoBoost + LPG
Rocznik: 2017
Postów: 16
Domyślnie Odp: uszkodzenie wtryskiwaczy przez instalacją PRINS DLM w EcoBoost 1,5

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem kilka spotkań z tą instalacją i niestety prywatni instalatorzy nie chcą dotykać się do tego nawet palcem. Prins był montowały w nowych autach i w większości przez ASO dlatego koszta razy dwa a do tego nikt nie bawi się w proste wymiany tylko całe elementy.
Ja osobiście omijam ten LPG jak ognia.
No niestety właśnie to tak wygląda jak piszesz. A może wiesz czy do tego silnika da się zamontować inną (prostszą i lepiej serwisowalną) instalację? Biorę już wszystko po uwagę, łącznie z wypierdzieleniem tego Prinsa i zamontowaniem czego innego.
Franiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2024, 08:09   #4
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: uszkodzenie wtryskiwaczy przez instalacją PRINS DLM w EcoBoost 1,5

lpg-forum.pl
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2024, 21:52   #5
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: uszkodzenie wtryskiwaczy przez instalacją PRINS DLM w EcoBoost 1,5

Cytat:
Napisał Franiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy do tego silnika da się zamontować inną (prostszą i lepiej serwisowalną) instalację?
da się
Cytat:
Napisał Franiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Biorę już wszystko po uwagę, łącznie z wypierdzieleniem tego Prinsa i zamontowaniem czego innego.
jesli zamierzasz auto użytkować jeszcze kilka lat, to rtaczej jedyna droga
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2024, 07:41   #6
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: uszkodzenie wtryskiwaczy przez instalacją PRINS DLM w EcoBoost 1,5

Nie wiem co ludzi kierować, aby wstawiać prinsa... Same wady i nie ma zalet.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2024, 13:56   #7
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: uszkodzenie wtryskiwaczy przez instalacją PRINS DLM w EcoBoost 1,5

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem co ludzi kierować, aby wstawiać prinsa... Same wady i nie ma zalet.
Bo "zagraniczny" w mentalności niektórych to znaczy lepszy.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
lpg



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.