Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-07-2020, 15:00   #2321
slav-kiler
ford::advanced
 
Avatar slav-kiler
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 04-09-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Fusion Energi Titanium
Silnik: Plug-In Hybrid 188km
Rocznik: 2017
Postów: 231
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

nie

slav-kiler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2020, 15:06   #2322
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał radekg32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....na FB może i dorosłe dzieci, ale na każde techniczne pytanie jest odpowiedź.
...
Po 1) primo: po co więc pytać na FCP jak na FB na wszystkie pytania odpowiadają "od ręki"???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po 2) primo: ostatnia wydana wersja ELMConfiga datowana jest wrzesień 2016. Minęło już 4 lata i w tym czasie Ford zmienił parę różnych "szczegółów" w dostępie do serwerów a autor ELMConfiga zapomniał o swym dziele i nie wprowadza zmian z tym związanych. Co więc da tłumaczenie co Ford zmienił? Przecież ze strony internetowej Forda jak dawało się pobrać plik .ab - tak nadal się daje... Jedynie "staruszek" ELMConfig ma z tym problem...

Po 3) primo: nie ma najmniejszych problemów z zaczytaniem do ELMConfig alktualnie pobranego pliku "As Build" interesującego nas auta MK4. Wystarczy w pliku <vin>.ab odszukać ciąg znaków pomiędzy tagami <CCC data>...</CCC data> i skasować wsztko poza tym ciągiem znaków. Skasować również podane tagi. Plik z samym tym ciągiem znaków zapisać i zmienić jego rozszerzenie na .elm.
Tak spreparowany plik bez problemu wczytuje się do ELMConfig.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW - teraz się zastanawiam czy jako "fachowiec" w cudzysłowie jak to Kolega był uprzejmy napisać... miałbym tej porady udzielać odpłatnie, czy też zostawić ją publiczną???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oczywiście z zastrzeżeniem, że jeśli jej treść pojawi się na FB, to będę ścigał za naruszenie praw własności intelektualnej!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał smietana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...co mogę włączyć lub wyłączyć w tym programie w Fordzie Focusie C-Max 2005 benzynka 1.6?
Wszystko to samo co w Focusie MK2/Kudze MK1.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 28-07-2020 o 16:38
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2020, 16:03   #2323
Marantz87
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 13-02-2019
Skąd: Irlandia
Model: Mondeo mk4 FL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 38
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Dzieki tedi_k ,wszystko pięknie działa .
Marantz87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2020, 17:54   #2324
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście z zastrzeżeniem, że jeśli jej treść pojawi się na FB, to będę ścigał za naruszenie praw własności intelektualnej
oj pojawi się pojawi i niektórzy przypiszą sobie "odkrycie" i będą "bogów" z siebie robić
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2020, 18:04   #2325
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,132
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oj pojawi się pojawi i niektórzy przypiszą sobie "odkrycie" i będą "bogów" z siebie robić
Juz jeden z siebie zrobil boga,ale chyba sam siebie zesłał do piekła ....
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2020, 18:11   #2326
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

no jeśli ktoś podpisuje się pod nie swoją robotą i twierdzi ,że sam coś zrobił ...
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy

Ostatnio edytowane przez leszcz ; 28-07-2020 o 18:23
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2020, 18:44   #2327
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,132
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Tego samego "boga" mamy na myśli ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2020, 18:47   #2328
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

trzeba byłoby prześledzić posty @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Gdzieś tam krążyły zrzuty rozmów (jeśli można to nazwać rozmowami)
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2020, 06:53   #2329
koval1980
ford::average
 
Avatar koval1980
 
Imię: Radzio
Zarejestrowany: 19-03-2017
Skąd: CNA
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007/2008
Postów: 197
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oj pojawi się pojawi i niektórzy przypiszą sobie "odkrycie" i będą "bogów" z siebie robić
Tak szczerze to też zauważyłem taką prawidłowość. Najpierw tu, potem tam, ale w drugą stronę to jakoś nie działa. No ale może na mało siedzę na FB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koval1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2020, 16:24   #2330
terragady
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2018
Model: Mondeo (+ Transit)
Silnik: 2.0 TDCI 115hp
Rocznik: 2010 - przedlift
Postów: 107
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Hej, od czego mam takie znaczki dziwne? Znalazłem parę osób z podobnym problemem ale nie znalazłem rozwiązania. Pojawiają się tylko jak się wybiera mondeo przy włączaniu programu.

EDIT: aha w sumie czytam że z tym trzeba po prostu żyć albo zmienić na rosyjski, choć ja rosyjskiego nie pajemaju w ogólę więc dla mnie czy cyrylica czy te krzaki to jedno i to samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1111.jpg (14.8 KB, 134 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez terragady ; 16-09-2020 o 17:05
terragady jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka , elmconfig


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.