Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-12-2013, 13:44   #1
prentek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-04-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Silnik Usterka - Błąd turbiny P0299 w 1.6 TDCI 109 KM

Kilka dni temu pojawiał się ostrzegawczy trójkąt z wykrzyknikiem i napisem silnik usterka. Podłączyłem kabel F-Super i zczytałem bład P0299 Turbo / Supercharger Underboost. Niestety skasowanie błędu nie pomogło i awaria zadomowiła się na stałe. Czytając forum natknąłęm się na podobny problem ze sterowaniem turbiny i przeczyściłem środkiem do czyszczenia hamulców czujnik MAF (dodatkowo sprawdziłem łopatki turbiny poruszają się w obydwu kierunkach bez oporu i wyczyściłem końcówki węży z śladów oleju), niestety nie zauważyłem żadnej różnicy.

Teraz opiszę symptomy:

Cięgno (laga) od sterowania kątem łopatek porusza się caly czas w górę i w dół, nawet po odpaleniu zimnego silnika (temperatura zewnętrzna +1C), nie wiciąga jej do środka gruszki, tylko cały czas skacze. Odkąd mam focusa zwróciłem na nia uwagę bo cała obsypana jest opiłkami.
Auto mam od pół roku, większość czasu jeździ nim żona, więc dopiero niedawno zauważyłem większe spalanie (na trasie w granicach 6L/100km z kawałkiem autostrady) i spadek mocy (czasem przyspieszał dobrze, a czasem był mułowaty). Dopóki nie wyskoczył mi błąd nie zwracałem uwagi, ale teraz muszę naprawic szybko auto przed wyjazdem na sylwestra.

Czy macie jakieś pomysły, co sprawdzić w pierwszej kolejności, na co zwrócić uwagę? Lub gdzie warto podjechać w okolicach konin, kutno, łódź, płock?


Ostatnio edytowane przez prentek ; 22-12-2013 o 14:04
prentek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2013, 15:52   #2
łagi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-03-2012
Skąd: Kłodzko
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Silnik Usterka - Błąd turbiny P0299 w 1.6 TDCI 109 KM

być może zawór/sterownik lagiem od gruchy. Mam ten sam silnik, jeśli dobrze pamiętam, to po przewodzie z gruchy dojdziesz do tego ustrojstwa, prawdopodobnie produkcji PIERBURG, znajduje się on z tyłu silnika od strony pasażera. Może gruszka jest nieszczelna i przepuszcza i tak niestabilnie się zachowuje. Jest jeszcze możliwe, że masz nieszczelność układu dolotowego i powietrze za turbiną "ucieka" - tylko ta gruszka szalejąca trochę psuję tą teorię, ale sprawdzić nie zaszkodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Pozdrawiam i mam nadzieję, że coś pomogłem.
łagi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2013, 18:11   #3
prentek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-04-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Silnik Usterka - Błąd turbiny P0299 w 1.6 TDCI 109 KM

Dziękuję,
jutro sprawdzę szczelność i spróbuję znaleźć taki czujnik na podmianę.
prentek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2013, 09:27   #4
prentek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-04-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Silnik Usterka - Błąd turbiny P0299 w 1.6 TDCI 109 KM

Niestety, jeszcze nie dokonałem dokładnej inspekcji z powodu świąt, ale udało mi się na chwile skasować błędy.


Po chwili jednak awaria powróciła i pojawiły się nowe kody:

w PCM:
P1402 - Exhaust Gas Recirculation Metering Orifice Restricted
P0113 - Intake Air Temperature Sensor 1 Circuit High Input
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

w ABS:
U1900 - CAN Communication Bus Fault - Receive Error B902

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Liva Data z silnika przy obrotach:

800
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2200
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3000
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie mogę dodać więcej gazu na biegu jałowym ponad 3000 obrotów, czy to normalne?
prentek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2014, 11:48   #5
danielsan51
ford::advanced
 
Avatar danielsan51
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Ostróda
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 289
Domyślnie Odp: Silnik Usterka - Błąd turbiny P0299 w 1.6 TDCI 109 KM

jechalem dzisiaj do miasta spokojnie bo snieg itp -na wyswietlaczu pojawilo sie ,,usterka układu silnika"auto stracilo moc ale po kilku km moc wrocila bo moglem juz szybciej jechac ale dioda czerwona dalej sie palila,zgasilem auto odpalilem i juz nic nie swiecilo,wrocilem do domu podlaczylem kabel i wykazalo blad P1402,21
danielsan51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2015, 18:26   #6
pcheba
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-11-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk2.5
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie 1.6 TDCI (109KM). Spadek mocy na ciepłym silniku

Witam wszystkich,

Mam problem z Focusem 1.6 TDCI (150k przebiegu). Otóż od 5 miesięcy mam problem z brakiem mocy po rozgrzaniu silnika (przeglądałem "pół" internetu i niestety nie znalazłem trafnej odpowiedzi). Sytuacja wygląda tak, że dopóki silnik się nie rozgrzeje to samochód jeździ i przyspiesza normalnie, jak tylko wskazówka temp. wskoczy na środek to samochód przyspiesza co najmniej 2x dłużej, aczkolwiek przyspiesza - do 2000RPM mniej więcej przyspiesza dobrze, a potem coraz słabiej (redukcja biegów trochę pomaga, ale i tak jest bez rewelacji). Nie kopci, spala normalna ilość paliwa i jak jest zimny to działa jak złoto. Zgaszenie i odpalenie samochodu nie pomaga dopóki jest ciepły. Wszystkie filtry wymienione. Z 2 miesiące po tym jak się zaczęły te problemy wyskoczyła usterka silnika i u mechanika wyszedł błąd z DPF, został wyczyszczony, płyn dolany, błędy pokasowane itd. Nie pomogło. Zmieniłem dostawce paliwa i nawet wydawało mi się, że jest trochę lepiej, ale dalej w sumie jest to samo. Ostatnio znów byłem podpiąć się pod komputer i tym razem pokazało błąd EGR. Sprężarka działa i została sprawdzona. Zastanawiam się tylko czy to na pewno EGR, samochód nie kopci, a nie ma mocy tylko jak jest ciepły. Nie chce wymieniać zaworu jeśli to może być coś innego.

Ma ktoś jakieś pomysły? Czy w ciemno wymieniać EGR czy sprawdzić coś innego? Jeśli wymieniać zawór - to jakiej firmy najtańszy polecacie?

Pozdrawiam,
Piotrek
pcheba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2015, 19:38   #7
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,974
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI (109KM). Spadek mocy na ciepłym silniku

Czasem ERG jest przypchany od spalin czyli osad nagar , spruboj zdemontowac i wyczyscic
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 21:51   #8
tomekklis
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-05-2015
Skąd: Zabrze
Model: ford focus mk2
Silnik: 1,6D
Rocznik: 2009
Postów: 25
Domyślnie komunikat awaria silnika

Witam-dzis przy temp.-14pojawił mi sie komunikat:awaria silnika(w czasie jazdy).Auto zatrzymałem,zrobiłem oględziny ale nic nie zauważyłem.Po ponownym odpaleniu silnik pracuje normalnie,nabiera mocy (jak pojawił sie komunikat silnik chyba wszedł w try b pracy awaryjny bo ciężko było wyciągnąć więcej jak 2000 obr.O co chodzi???Dziwne troche jest to że komunikat nie wyświetla sie ponownie i niby moc jest ale na wolnych obrotach i biegu jałowym silnik pracuje jak c-330 tzn.jak traktor.
tomekklis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2016, 09:06   #9
netter
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2015
Model: focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 11
Domyślnie Odp: komunikat awaria silnika

Witam!
wczoraj miałem podobnie (mk3) wydaje mi się, ze to filtr paliwa - po rozgrzaniu auta problem znika (dzisiaj auto stoi w garazu) jutro wymianiam filtr paliwa.
netter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2016, 11:22   #10
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,359
Domyślnie Odp: komunikat awaria silnika

tak ciężko zczytać kody i sprawdzić ? podpowiem że najprostszy adapter ELM to koszt 20-25 zł. Jeden z interfejsem Bluetooth mam zawsze w samochodzie właśnie na takie sytuacje
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
akumulator , świece żarowe , usterka


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.