Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2010, 19:48   #61
miro.
ford::average
 
Avatar miro.
 
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: EL
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi, 90KM
Rocznik: 2007
Postów: 71
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Cytat:
Napisał Overloaded266 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlatego trzeba robic profesionalne zabezpieczenia dodatkowe w zakladach po to aby zatrzymac proces rdzewienia albo zwyczajnie mówiąc profilaktyka...u mnie krzykneli mi za full opcje zabezp 550zl i sie chyba zdecduje na cos takiego..
Ja zainwestowałem w takie zabezpieczenie przed zimą.
Wlali mi tego syfu w drzwi i maskę tyle, że do dziś mi wypływa.

Traktuję to jako profilaktykę właśnie, żeby nie wkurzać się na siebie za jakiś czas, że pożałowałem 5 stów...

__________________
My personal Kinetic Design...
miro. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 09:38   #62
Pawel1w25
ford::average
 
Avatar Pawel1w25
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Focus Ghia Combi
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2000
Postów: 125
Smile Odp: Korozja w fokach

A ja mam Focusa z 2000 r. i nic się nie dzieje . . .
Kupiłem go w Zurichu półtora roku temu od I właściciela i auto było niemal jak nowe .
Miało mały przebieg , wnętrze zresztą pachniało nowością i wyglądało jakby wyjechało z salonu .
Możecie nie wierzyć , ale takie auta zdarzają się naprawdę .
Nigdzie nie ma nawet punkcika rdzy .
Lakier oczywiście w orginale , jak i całe auto .
Więc aby to utrzymać - zwłaszcza w zimę płuczę i myję auto tak często , jak to tylko możliwe .
No i oczywiście dobry środek do lakieru , a na to wosk twardy .
Inna sprawa , że w Polsce ilość soli , piachu i żwiru , dziur w jezdniach , oraz brudu i syfu na ulicach wykończy każde auto w przyspieszonym tempie .

Ostatnio edytowane przez Pawel1w25 ; 23-03-2010 o 09:40
Pawel1w25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 10:59   #63
Lukaszko
ford::advanced
 
Avatar Lukaszko
 
Zarejestrowany: 16-11-2009
Model: Ford Mondeo Mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Cytat:
Napisał miro. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Traktuję to jako profilaktykę właśnie, żeby nie wkurzać się na siebie za jakiś czas, że pożałowałem 5 stów...
A jak można wiedzieć to czym zabezpieczyłeś??

Chciałbym zabezpieczyć auto ale nie wiem czym?
Myślałem o Rust Check. Co o tym myślicie?
Lukaszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 11:54   #64
miro.
ford::average
 
Avatar miro.
 
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: EL
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi, 90KM
Rocznik: 2007
Postów: 71
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Cytat:
Napisał Lukaszko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak można wiedzieć to czym zabezpieczyłeś??

Chciałbym zabezpieczyć auto ale nie wiem czym?
Myślałem o Rust Check. Co o tym myślicie?
Myślałem o Rust Check, ale w Łodzi ich nie ma.
Zabezpieczyłem w profesjonalnie zajmującym się tym zakładzie.
Jeśli chodzi o chemię to zażyczyłem sobie ValVoline, bo poczytałem trochę i mimo, iż się na tym nie znam, to wydawał mi się najlepszy. Gość wykonujący usługę powiedział jednak, że wszystkie środki antykorozyjne są podobnej klasy i nie rzeczą drugorzędną jest jaka to będzie firma, byleby to zrobić, bo warto.

W cenie 500 zł dostałem 3 letnią gwarancję, mycie i przeglądy oraz uzupełnienie ubytków zabezpieczenia na podwoziu.
__________________
My personal Kinetic Design...
miro. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 12:31   #65
Hetfield
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Czy to zabezpieczenie polega na wtłoczeniu środka w profile zamknięte, czy coś jeszcze? Po naprawie blach pewnie tak zrobię.Nurtuje mnie jednak pytanie jak to się ma do rdzy na krawędzi drzwi.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 12:37   #66
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Cytat:
Napisał kgb529 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to zabezpieczenie polega na wtłoczeniu środka w profile zamknięte, czy coś jeszcze? Po naprawie blach pewnie tak zrobię.Nurtuje mnie jednak pytanie jak to się ma do rdzy na krawędzi drzwi.
To najczesciej idze ze srodka, ale rdza dostaje sie tez przez pekajaca mase uszczelniajaca. Watpie, zeby na to bylo zabezpieczenie. Ja bede latem zabezpieczal farba cynkowa.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 12:47   #67
miro.
ford::average
 
Avatar miro.
 
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: EL
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi, 90KM
Rocznik: 2007
Postów: 71
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Cytat:
Napisał kgb529 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to zabezpieczenie polega na wtłoczeniu środka w profile zamknięte, czy coś jeszcze? Po naprawie blach pewnie tak zrobię.Nurtuje mnie jednak pytanie jak to się ma do rdzy na krawędzi drzwi.
Z tego co czytałem i pytałem to rdza toczy blachę od środka, więc wtłaczają za pomocą sond środek, aż do momentu gdy zacznie wypływać z profili.
To samo tyczy się drzwi i maski.

Jeśli chodzi o ranty zewnętrzne drzwi, to powinien się o tym wypowiedzieć ktoś kto się na tym naprawdę zna, anie tylko mu się wydaje.

Ja myje auto co tydzień ciśnieniowo i susząc go wycieram drzwi również od spodu i smaruję woskiem. Jeśli ktoś ma lepszą metodę zabezpieczającą, to chętnie poznam...
__________________
My personal Kinetic Design...
miro. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 12:53   #68
Hetfield
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

No tak ale ja nie mam czasu ciągle myć samochodu.On ma jeździć.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 13:03   #69
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

MIro - zabezpieczenie sie natryskuje a nie wtlacza. Specjalna dysza natryskuje dookola profil a osoba ktora to robi wie z jaka predkoscia ma przesuwac dysze, zeby rownomiernie to rozprowadzic.
Ranty drzwi sa zagniatane 2 blachy. Najczesciej podczas zagniatania dawana jest masa uszczelniajaca, ale ta wysycha lub peka po czasie i dlatego zasmarowujac drzwi od srodka masz tylko polowe zabezpieczenia. Pewnie widziales zamalowana mase uszczelniajaca na rantach.
Rdza na rantach powstaje w 3 miejscach:
przechodzi od srodka drzwi -wyplukuje sie wosk i masa uszczelniajaca a woda splywa w srodku drzwi na dno miedzy zagnieciona stal i tam zostaje az "przegryzie" sie na zewnatrz),
- od masy - masa uszczelniajaca schnie i peka. Peka tez przy zmianach temperatury. W pekniecia wchodzi woda i spokojnie siedzi sobie nietykana, az odejdzie cala listwa masy z drzwi i pokaze sie pod spodem dziura.
- od obtarc na spodzie drzwi - przy otwieraniu, od kamieni lecacych z opon itd.

Jak wiec sam zauwazysz mycie (szczegolnie cisnieniowe) daje dodatkowo wode do szczelin a wususzyc tego nie jestes w stanie w normalnych warunkach, bo woda wchlania sie miedzy zagnieciona blache lub w pekniecia w masie plastycznej. Stawiajac w cieplym garazu przyspieszasz rozklad. Jak widze masz MKII a te sa lepiej zabezpieczone, ale uwierz mi, ze na drzwi czeste mycie i suszenie wcale nie pomaga.

Nie wiem jak Tobie zabezpieczono mase uszczelniajaca, bo ja nie widzialem jeszcze takiego zabezpieczenia, tym bardziej nie wiem czy ktos o zdrowych zmyslach chce miec wosk w miejscach gdzie najszybciej mozna go dotknac ubraniem. Jezeli wiec nie wychodzi rdza to nie wiem jak mozna te elementy zabezpieczyc, zeby wygladalo ladnie i nie brudzilo wszystkiego.
Jezeli juz masa odchodzi to najlepszym rozwiazaniem jest porzadne zwiazanie rdzy (rust converter), zamalowanie farba cynkowa i pomalowanie fabra w kolorze nadwozia (ew. wyrownanie szpachla)

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 23-03-2010 o 13:06
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 13:10   #70
Hetfield
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Mam plan taki: dam foke do piaskowania a potem zasmołuję jak 4-rej pancerni rudego w Berlinie.Rdza go nie weźmie. pozdro.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , korozja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.