Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2012, 21:06   #11
Profi1986
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 20-11-2011
Skąd: Chorzów
Model: focus II
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 9
Smile Odp: Brak mocy lub pulsacyjne przyspieszanie

Idzie jakoś samemu zdiagnozować czy to turbo czy ERG?? I jeśli ERG to co zrobić aby było lepiej?? Tak jak mówiłem jestem laikiem odnośnie diesla ale nie ukrywam że lubię majsterkować. Proszę o pomoc w tej sprawie.

Dziękuję wszystkich za cenne i bardzo pouczające wskazówki.
Pozdrawiam.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Profi1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2012, 21:28   #12
kowal91
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2011
Skąd: Kraków/Mielec
Model: C-max
Silnik: 1.6 tdCi
Rocznik: 2004
Postów: 156
Domyślnie Odp: Brak mocy lub pulsacyjne przyspieszanie

Jeśli EGR to na komputerze powinny się pojawić jakieś błędy, nie wiem jak z turbo.
kowal91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2012, 22:14   #13
prezes19
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2007
Model: Focus C-Max, C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 109KM & 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2006 & 2008
Postów: 83
Domyślnie Odp: Brak mocy lub pulsacyjne przyspieszanie

Na 99,9 % zawór EGR (0,1% zostawiam na przytykający się DPF, jak się zatka całkowicie to komputer wywali Ci błąd "usterka układu silnika" a silnik przejdzie w tryb awaryjny i będzie się kręcił do około 3000 tys/min).
Żeby auto przerywało od brudnego filtra paliwa to musi on być już na prawdę baaaardzo mocno zabrudzony, wręcz zaklejony. Nie spotkałem się z czymś takim w 1.6 TDCi. Poprawa osiągów po wymianie przy 55 kkm to zdecydowanie efekt placebo i siedzi to bardziej w głowie niż w silniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
EGR nie zawsze wywala błędy w tym silniku! Objawy nie ustąpią same, nie jest też powiedziane, że się zacznie gwałtownie pogarszać. Możesz tak jeździć, ale i tak pewnie się skończy na wymianie na nowy EGR. 172 kkm to mniej więcej granica jego życia.
Radzę poszukać na forum tematu o EGR. Jest tego sporo. Znajdziesz też pewnie instrukcję jak się do niego dobrać.

Pozdrawiam
prezes19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2012, 22:39   #14
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Brak mocy lub pulsacyjne przyspieszanie

Cytat:
Napisał prezes19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żeby auto przerywało od brudnego filtra paliwa to musi on być już na prawdę baaaardzo mocno zabrudzony, wręcz zaklejony. Nie spotkałem się z czymś takim w 1.6 TDCi
Bez urazy kolego ale nie wiesz oczym piszesz-temat przerobiony wielokrotnie objawy brudnego filtra identyczne jak dla EGR-a w opisie przerw przy przyśpieszaniu.Jesli filtr dawno nie zmieniany najpierw zaczynamy od niego.Są przypadki że ten filtr trzeba wymieniać co 20-30 tysi.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2012, 23:05   #15
prezes19
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2007
Model: Focus C-Max, C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 109KM & 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2006 & 2008
Postów: 83
Domyślnie Odp: Brak mocy lub pulsacyjne przyspieszanie

Faktycznie, może nie wiem o czym piszę. Nie mam pojęcia o autach więc "szczelam" co się spsuło...
Dobrze, że po Twojej poradzie Kolega wymienił filtr paliwa i jego "życie stało się piękniejsze" ... tylko szkoda, że mu auto dalej przerywa ... radzę sprawdzić EGR.
prezes19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 07:26   #16
neon2909
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 15-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: FOCUS II FL
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 125
Domyślnie Odp: Brak mocy lub pulsacyjne przyspieszanie

W nawiązaniu do tematu. Przebieg 170 tyś nie jest kosmiczny aczkolwiek przy takowym zaczynają pojawiać się jakieś usterki i dolegliwości. Wszystko jednak zależy od tego jak ktoś wcześniej "traktował" silniczek i jak był obsługiwany. Jakakolwiek naprawa polegająca na wymianie poszczególnych części nie będąc świadomym co tak naprawdę zawodzi , nie ma sensu. Tą drogą kolega mógłby wymienić pół silnika. Skłaniał bym się za dogłębną diagnostyką komputerową wraz z hamownią. Tam może się okazać dlaczego silnik się "przytyka".
Sugestia co do wymiany filtra uważam za jak najbardziej trafną. Na pewno nie zaszkodziło to silnikowi. Zresztą jestem zwolennikiem wykonywania gruntownych obsług po zakupie samochodu.
Jakieś dwa tygodnie temu kolega posiadający pancerwagena A4 miał problemy z załączaniem się turbo. Było to powodem (jak to on określił) dziadkowego stylu jazdy. Okazało się, że ma cały układ wydechowy wraz z turbo od strony wydechu w sadzy która utworzyła grubą warstwę spieku. Zamiast rozkręcać i czyścić wszystkie elementy zastosował ten specyfik : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Twierdzi, że po przejechaniu ok. 1000 km silnik znacznie lepiej pracuje a jego problemy się skończyły. Piszę to nie ze względu żeby komuś zrobić reklamę i nabijać kasę. Być może koledze gów... dał ten specyfik a żeby nie wyjść na idiotę tak mi teraz mówi. Sam jestem sceptyczny co do takich preparatów ale szczerze mówiąc nie wiem czy bym się nie pokusił o jego zakup gdybym nie miał takich problemów jak kolega. Proszę nie traktować tego jako jakiejkolwiek reklamy czy namowa na wykonywanie zabiegów z użyciem takowych preparatów.
Tak na marginesie. Używa któryś z Was CERAMIZER. Jak to się sprawdza w praktyce ?
neon2909 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 09:45   #17
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Brak mocy lub pulsacyjne przyspieszanie

Cytat:
Napisał prezes19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobrze, że po Twojej poradzie Kolega wymienił filtr paliwa i jego "życie stało się piękniejsze" ... tylko szkoda, że mu auto dalej przerywa
Nie denerwuj się -i czytaj to co piszę (OBJAWY IDENTYCZNE-kilkanaście osób w różnych wątkach po takiej mojej radzie wymieniło i objawy ustąpiły) wymienił filtr który był zawalony(tak napisał)ale lepiej zacząć od filtra i mieć pewność że wykluczyliśmy tą przyczynę,niż od razu wymieniać EGR.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 10:31   #18
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Brak mocy lub pulsacyjne przyspieszanie

prezes19 - nie wiem jak długo śledzisz to forum, ale faktycznie są tacy co tak prozaiczna sprawa jak wymiana filtra paliwa polepszyła ich komfrot życia :-) Zatem Matych dobrze poradził na początek, to to niski koszt, a wymiana paliwa i tak warto ją zrobić.

neon2909 - ja osobiście...boje się takich specyfików. To jest fajne jak masz auto nófkę i będzie stosował co 10 000km. Jak masz auto zawalone szlamem i nagle to wszystko się o odrywa... to Bóg jeden wie gdzie to wpadnie i co się z tym stanie. Ja bym nie ryzykował.

profi1986 - Przy jakich obrotach to się dzieje? Niezależnie? To masz przerywanie czy brak pełnej mocy? Strasznie chaotycznie to opisałeś i nie wiadomo czego się złapać.
Może to być EGR, który nie wywali checka, ale powienien być błąd w kompie, ale musisz do tego IDSa użyć, aby detale odczytać.
Turbo wątpię, bo wszelkie problemy z turbiną objawiają się checkiem na kokpicie.
Obawiałbym sie jeszcze wtrysków.
Ewentualnie problem z sterownikiem.

Ja bym w pierwszej kolejności odczytał błędy. I napisz dokładnie jaki masz problem.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 17:47   #19
Profi1986
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 20-11-2011
Skąd: Chorzów
Model: focus II
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak mocy lub pulsacyjne przyspieszanie

Jestem posiadaczem tego samochodu od niecałych 3 miesięcy. Problem pojawia się z zaskoczenia i niezależnie od prędkości raz przy 80 km/h raz przy 120 km/h w przedziale obrotów od 2000 do 3000. Jeśli chodzi o objawy to wyglądają one tak, że jak naciskam gaz to samochód przyspiesza ale ciężko i szarpie. Nie wiem jak z mocą bo nie mam porównani nie jeździłem innym fordem do tego czasu.
Po przekroczeniu 120 km/h to już przyspieszanie idzie mu trochę gorzej. Nie chcę się ładować w jakieś kolosalne koszty więc bardzo proszę o poradę.

Z góry przepraszam za takie opisy ale dopiero raczkuję w przypadku tego samochodu.
Pozdrawiam i dziękuję za okazaną pomoc.
Profi1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 19:17   #20
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Brak mocy lub pulsacyjne przyspieszanie

Nie no spoko.

No niestety ciężko coś powiedzieć tak na oko. Będziemy gdybać i pół silnika wymienisz. Nie masz objawów jednaznacznie wskazujących na to czy tamto.

Podjedź gdzieś i sprawdź błędy. Nie musi być ASO, ale żeby to był IDS, a nie jakiś ELM, bo nie wszystko pokaże i nie pokaże historii. Dobrze byłoby też skasować wszystko, przejechać się, wywołać problem i odczytać jeszcze raz.

To bym zrobił na początek. Potem możemy radzić.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.