Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2012, 14:02   #1
da.glowacki@gmail.com
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 16-03-2012
Skąd: Legnica
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Trzeszczenie z przodu pod maską

Witam, od pewnego czasu w mojej Foczce pojawiły się denerwujące trzaski (jakby tarcie plastiku) dobiegające spod maski silnika. Trzaski pojawiają się przy prędkości od 80 km/h (na równej jak stół drodze) - ewidentnie jakby pęd powietrza powodował drgania jakiegoś plastiku. Próbowałem podokręcać deflektory przy chłodnicy (były luźno osadzone) ale z marnym skutkiem, nadkola wydają się być porządnie przykręcone i nie mają luzów. Czy ktoś z forumowiczów spotkał się już z takim problemem? Proszę o kolejne sugestie do dlaszych poszukiwań. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

da.glowacki@gmail.com jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2012, 18:58   #2
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Trzeszczenie z przodu pod maską

Obstawiam plastikowe nadkola trące i pukające o błotnik.Nadkola mają pianki na krawędziach jednak za rzadko umieszczone i potrafią odpaść a wtedy nadkole furkocze.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2012, 20:02   #3
Action_81
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2011
Model: Ford Focus III
Silnik: 1.6 Tdci 115 kM
Rocznik: 2011
Postów: 49
Domyślnie Odp: Trzeszczenie z przodu pod maską

Szukanie tego to chyba jak wróżenie z fusów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja też mam podobny problem. Przy prędkości 80-100 dochodzi jakieś świszczenie, drganie z podszybia w miejscy łączenia szyby z dechą. Czasami wydaje mi się, że słychac to raz z lewej, raz z prawej.. juz sobie odpuscilem, szkoda nerwów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Action_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2012, 21:04   #4
neon2909
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 15-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: FOCUS II FL
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 125
Domyślnie Odp: Trzeszczenie z przodu pod maską

Od pół roku w prawym nawiewie przy prędkości 90-110 też słyszę dziwne dźwięki. Myślałem, że to liść wydaje takie dźwięki ale jak on by miał tam się dostać. Dałem sobie spokój. Stres zabija ;-)
neon2909 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2012, 09:14   #5
JohnLenin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-08-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 320
Domyślnie Odp: Trzeszczenie z przodu pod maską

Witam. Foczkę mam pół roku i to co właśnie mnie w niej denerwuje to pełno dziwnych odgłosów. Jak nie uszczelki to oparcia tylnej kanapy, jakieś drgania z prawej strony między deska, a szybą, ale najbardziej drażni mnie dźwięk brzęczenia, chyba plastików w czasie przyspieszania, z tego powodu wywaliłem plastikową osłonę akumulatora i wydaje mi się że jest poprawa, zobaczymy dalej jak będzie. Po przesiadce z benzyniaka jakoś ciężko mi się przyzwyczaić, wydaje mi się czasem że jadę traktorem siedząc na na starym tapczanie.

Ostatnio edytowane przez JohnLenin ; 20-03-2012 o 18:19
JohnLenin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2012, 10:55   #6
joe70
ford::average
 
Avatar joe70
 
Zarejestrowany: 30-09-2011
Skąd: W-ch
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 16V Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 111
Domyślnie Odp: Trzeszczenie z przodu pod maską

Cytat:
Napisał neon2909 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od pół roku w prawym nawiewie przy prędkości 90-110 też słyszę dziwne dźwięki. Myślałem, że to liść wydaje takie dźwięki ale jak on by miał tam się dostać. Dałem sobie spokój. Stres zabija ;-)
U mnie podobny objaw powodowało niedokręcone nadkole plastikowe z przodu po prawej stronie , obejrzyj sobie bo to cholerstwo lekko luźne wpada przy 110 km/h w jakiś rezonans jak perkusja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
joe70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2012, 15:16   #7
ghostline
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-01-2011
Skąd: Dolny Śląsk
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 23
Domyślnie Odp: Trzeszczenie z przodu pod maską

u mnie za to trzeszczy czasami ta guma co jest na dole przedniej szyby, zaraz pod wycieraczkami
ghostline jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2012, 17:41   #8
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Trzeszczenie z przodu pod maską

Mi od 120 w górę gwiżdże coś przy przedniej szybie. Dźwięk jest częstotliwości, którą średnio się lokalizuje. Zdejmowałem wycieraczki - to samo.
Przejechałem się bez podszybia - dalej gwizdało, a oprócz tego miałem masę innych jeszcze mniej przyjemnych dźwięków od komory silnika.
Szukam, szukam i nie mogę znaleźć.

Do tego licznik mi skrzypi na delikatnych przechyleniach. Istna orkiestra symfoniczna. Następny samochód na pewno będzie klasy premium choćby miał być dwa razy starszy i raczej ford to nie będzie.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2012, 21:51   #9
da.glowacki@gmail.com
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 16-03-2012
Skąd: Legnica
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Trzeszczenie z przodu pod maską

Witam, to jednak nadkole a w szczególności krawędź nadkola trąca o błotnik.
Na razie prowizoryczna robota w postaci gumowych podkładek ale efekt już jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ostatecznie zamierzam wykleić nadkole bitumiczną matą wygłuszającą. Wielkie dzięki kolego Matych za trafną sugestię.
da.glowacki@gmail.com jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2017, 08:26   #10
0Katarzyna0
ford::amateur
 
Imię: Katarzyna
Zarejestrowany: 24-02-2015
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Trzeszczenie z przodu pod maską

Cześć,
U mnie to samo: plastikowe trzeszczenie z przodu, szczególnie przy skręcie w prawo.
Okazało się, że to nadkole prawe, mam tam założony zamiennik.
Lewe to oryginał i nic nie słychać.
Wymienię prawe nadkole na używany oryginał i trzymam kciuki.
To już kolejna historia z zamiennikami dla mojej foki, które się kompletnie nie sprawdziły.
0Katarzyna0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.