Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2019, 16:34   #431
kokoksik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-09-2012
Model: mk5
Silnik: 1,3
Rocznik: 1992
Postów: 1
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Panowie pomóżcie.
Nie będę zakładał nowego tematu, wytłumaczcie mi jaka jest różnica między tymi dwoma zdjęciami. Chodzi mi o umieszczenie symboli położenia drążka zmiany funkcji.
Samochody ten sam rocznik (KUGA) ren sam silnik(2,5).
Czy jeden z nich to anglik??


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kokoksik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2019, 13:21   #432
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Załączam jeszcze jeden filmik co robi skrzynia przy odpuszczeniu gazu. I spójrzcie przy jakiej prędkości. Dodam, że to nie jest falowanie obrotów tylko ja dodaję ponownie gazu kiedy spadną do tych 1100obr/min.
Dalej twierdzicie, że to w porządku jest?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2019, 15:30   #433
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,495
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał kokoksik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie pomóżcie.
Nie będę zakładał nowego tematu, wytłumaczcie mi jaka jest różnica między tymi dwoma zdjęciami. Chodzi mi o umieszczenie symboli położenia drążka zmiany funkcji.
Samochody ten sam rocznik (KUGA) ten sam silnik(2,5).
Czy jeden z nich to anglik??
[...]
Witam

Tak mi wygląda

Popatrz
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

symbole są zawsze po stronie kierowcy

2) Na stronie eTIS => sprawdź VIN => tam jest symbol, na jaki rynek było dane auto

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2019, 19:50   #434
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Witam. W dalszym ciągu nie naprawiłem auta. Natomiast wiem już jedno. Przyczyną mojej dziwnej sytuacji jest całkowity brak hamowania silnikiem. Innymi słowy. Jak miałem wszystko w porządku to po przygazowaniu na pozycji "P" obroty silnika swobodnie spadały do jałowych. Natomiast teraz jest tak jakby je od razu odcinało. W ułamku sekundy lądują na obrotach biegu jałowego. Jeżeli znajdzie się ktoś zainteresowany zamieszczę filmik na yt. I to wszystko skutkuje tą jazdą na za wysokim biegu. Ograłem sobie oprogramowanie dostępne tutaj od jednego użytkownika forum które to potrafi pokazywać na jakim biegu w danej chwili auto jedzie. I tym sposobem dowiedziałem się, że moje auto jedzie przy 60km/h na 6 biegu(przy obrotach silnika 1400). Mało tego jak jadę 80km/h na 5 biegu to jest ok. Ale jak już zaczynam zwalniać do skrzyżowania to skrzynia zamiast zmienić na 4 i potem kolejno 3,2 to wbija 6 bieg i tak prawie do zatrzymania na nim jedzie i dopiero przy 20km/h wbija 3 a przy 10km/h 2. Jedynki w ogóle nie wbija dopiero jak się zatrzymam do zera. Czy wiecie co jest odpowiedzialne za zwolnienie spadania obrotów do biegu jałowego? Nie ma tego charakterystycznego u mnie wycia silnika jak spadają obroty. Tylko jebną na dół od razu. A pamiętam jak go kupiłem to sprawdzałem to i tak szybko obroty nie leciały do biegu jałowego. Spadek obrotów z 2000 nawet nie trwa sekundy?
ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2020, 13:59   #435
mroz1sty
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 10-05-2019
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał ajro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączam jeszcze jeden filmik co robi skrzynia przy odpuszczeniu gazu. I spójrzcie przy jakiej prędkości. Dodam, że to nie jest falowanie obrotów tylko ja dodaję ponownie gazu kiedy spadną do tych 1100obr/min.
Dalej twierdzicie, że to w porządku jest?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Zagrzej silnik i zobacz sobie wtedy po odpuszczeniu gazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdro
mroz1sty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2020, 09:55   #436
dyzio19
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-12-2010
Skąd: Zielona Góra, Drezdenko
Model: mondeo mk Iv
Silnik: 2.0 TDCI 140km
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Ajro rzeczywiście jakoś nienaturalnie to wygląda, aczkolwiek na zimnym silniku, czasami... podkreślam czasami, też mam tak przez chwile ok 5 km.
Patrząc na twoje filmiki i czytając opis przez moment myślałem czy przypadkiem nie jest to wina niezapinania się lockup w sprzęgle hydrokinetycznym ale jak piszesz o tym, że automat sam zmienia bieg na 6 przy prędkości 60km/h to jakoś nie wydaje mi się aby to było to.
A czy robiłeś już coś z softem skrzyni bo ja w takim przypadku pojechałbym na update softu w skrzyni bo z tego co pamiętam jak ja robiłem go u siebie to koleś mówił, że od mojej wersji było już 7 uaktualnień. Koleś zrobił mi Update do najnowszej jaką miał i zrobił na nowo adaptację skrzyni. I taką drogą na twoim miejscu bym poszedł. Jest to najmniej kosztowo i inwazyjnie. Później myślałbym dalej. Dla uporządkowania informacji ja robiłem update softu bo skrzynia poszarpywała przy redukcji z 2na1 albo z3na2 bo już nie pamiętam -temat ogólnie znany na forum.
dyzio19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2020, 12:42   #437
dyzio19
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-12-2010
Skąd: Zielona Góra, Drezdenko
Model: mondeo mk Iv
Silnik: 2.0 TDCI 140km
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

a mam do Was jeszcze pytanie nieco z innej beczki.
Korzystając z tego, że są tu praktycznie osoby posiadające tylko tą konkretną skrzynie biegów tj. hydrauliczna 6-cio biegowa i jak się domyślam ponad 90 procent użytkowników ma motor 2.0 tdci 140km. Chciałem zapytać ile Wam to pali bo mój myślę, że nie tak mało jakbym od niego oczekiwał. Średnio 8-8,5l wiadomo jak zaczynam dziadkować to zejdę do 6-6,5l ale to nie jest normalna jazda znowu jak jadę powyżej 140km na autostradzie to 9-10l jak jadę 160-170 to 10-11l. Dla porównania w robocie mam mondka poliftowego z manualem i tam spalanie w tych przedziałach prędkości jest z dwa trzy litry mniejsze. Ale wiadomo to tak naprawdę inny silnik i inna skrzynia. Dlatego pls napiszcie jak to jest z tym spalaniem u was w ramach tego konkretnego motoru i skrzyni biegów.
dyzio19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2020, 19:53   #438
mroz1sty
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 10-05-2019
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał dyzio19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a mam do Was jeszcze pytanie nieco z innej beczki.
Korzystając z tego, że są tu praktycznie osoby posiadające tylko tą konkretną skrzynie biegów tj. hydrauliczna 6-cio biegowa i jak się domyślam ponad 90 procent użytkowników ma motor 2.0 tdci 140km. Chciałem zapytać ile Wam to pali bo mój myślę, że nie tak mało jakbym od niego oczekiwał. Średnio 8-8,5l wiadomo jak zaczynam dziadkować to zejdę do 6-6,5l ale to nie jest normalna jazda znowu jak jadę powyżej 140km na autostradzie to 9-10l jak jadę 160-170 to 10-11l. Dla porównania w robocie mam mondka poliftowego z manualem i tam spalanie w tych przedziałach prędkości jest z dwa trzy litry mniejsze. Ale wiadomo to tak naprawdę inny silnik i inna skrzynia. Dlatego pls napiszcie jak to jest z tym spalaniem u was w ramach tego konkretnego motoru i skrzyni biegów.
Średnie spalanie na trasie 7 - 8 litrów
w mieście 8-9 litrów.

Bump:
Cytat:
Napisał dyzio19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a mam do Was jeszcze pytanie nieco z innej beczki.
Korzystając z tego, że są tu praktycznie osoby posiadające tylko tą konkretną skrzynie biegów tj. hydrauliczna 6-cio biegowa i jak się domyślam ponad 90 procent użytkowników ma motor 2.0 tdci 140km. Chciałem zapytać ile Wam to pali bo mój myślę, że nie tak mało jakbym od niego oczekiwał. Średnio 8-8,5l wiadomo jak zaczynam dziadkować to zejdę do 6-6,5l ale to nie jest normalna jazda znowu jak jadę powyżej 140km na autostradzie to 9-10l jak jadę 160-170 to 10-11l. Dla porównania w robocie mam mondka poliftowego z manualem i tam spalanie w tych przedziałach prędkości jest z dwa trzy litry mniejsze. Ale wiadomo to tak naprawdę inny silnik i inna skrzynia. Dlatego pls napiszcie jak to jest z tym spalaniem u was w ramach tego konkretnego motoru i skrzyni biegów.
Nagrałem krótki filmik jak pracuje ta skrzynia durashift awf21 po update, moim zdaniem prawidłowo chodź może ktoś będzie miał inne zdanie:
https://www.youtube.com/watch?v=YXIeaTw5Vdo&feature=youtu.be
Pod koniec filmiku słychać jaki ma dźwięk na pierwszym biegu, próbowałem to zniwelować ale nikt nie potrafił, czy to normalne ? Może ktoś się z durashiftem wypowiedzieć ?
mroz1sty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2020, 20:18   #439
tutrus
ford::advanced
 
Avatar tutrus
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 05-01-2018
Skąd: Dzierżoniów
Model: S-Max
Silnik: 2.2 Tdci 200ps
Rocznik: 2011
Postów: 313
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Z tym dźwiękiem u mnie jest podobnie....

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
tutrus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2020, 20:33   #440
mroz1sty
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 10-05-2019
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał tutrus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tym dźwiękiem u mnie jest podobnie....

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
Hej, a mógłbyś nagrać filmik podobny do mojego jak ona pracuje normalnie przy zwalnianiu, przyspieszaniu, na jedynce jak przyspieszysz i wrzucić tutaj, bez radia oczywiście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?
Z góry dziękuje .
mroz1sty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat , mondeo mk4


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.