Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-06-2015, 23:00   #41
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

w rozsadnej cenie nie ma.
nie wiem , czy ucds pozwala na to..to moze powiedziec ,ktos , kto ma.
ja sobie kupilem klona vcma za okolo 1100zl.ale z tego co czytalem , to vcm2 zazwyczaj dziala i nie ma takich problem jak z pseudo clonami vcm1. ale to nadal z 500-600 zl.
co do ucdsa , to tez trzeba wydac z 400 zl , jesli dobrze pamietam.
jesli mialbym ryzykowac teraz, to sprobowalbym vcm2. ale to w przypadku, jak ktos lubi sie bawic. samochod, to prawie jak smartfon. uwalilem juz kilka razy razy wgrywanie softu do licznika ,czy skrzyni i zawsze dawalo rade powrocic do opcji: wszystko dziala.
czasami po zabawach z "firmarem" silnika jest duzo bledow, ale zazwyczaj konczy sie na ich wykasowaniu i samochod dziala.
zmieniales soft w telefonie , robiles roota ... lubisz to.... kup sobie kabel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pierwsza wizyta w ASo i upgrade softu kosztowal mniej jakies 330 zl. teraz wiem ,ze skasowali mnie takze ,za probe upgredu...nowego softu nie bylo, a kasiute i tak wzieli.
jedna uwaga... skonczyly sie tak zawane 3 dniowki idsa z najnowszym oprogramowaniem gdzies pod koniec 2014. wiec, aby zrobic cos z autem, to trzeba znalezc ostatnia wersje softu , ktora pozwala na upgrady bez abonamentu. chyba ,ze cos sie ostatnio zmienilo ,ale nie sadze....

kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2015, 23:36   #42
posti
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-12-2014
Skąd: Siedlce
Model: S-MAX
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 40
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

to ja napiszę coś o skrzyni, zeby nie było ze zrobił sie temat o interface'ach.

Jak wiadomo z poprzednich postów w tym i innych tematach. Miałem probelm ze skrzynia - szarpania, wypadanie biegów, falujące obroty podczas przyspieszania i zwalniania, no generalnei cyrk, który raz zakończył się błędem wyswietlonym na converse +, a następnie skrzyia umarła i nie reagowała na nic i samochód nie chciał ruszyć na żadnym z biegów. Po zgaszeniu i odpaleniu ponownie odzyskał sprawnosć.

Na początku problemów błędów nie było potem pojawił sie bład dotyczący czujnika prędkości obrotowych sprzęgieł. Sprawą w ramach gwarancji ford12 zajął się autoryzowany serwis forda w siedlcach PLANET CAR. Od wstępnych diagnostyk, aż po finalizajcę naprawy oragneli to we własnym zakresie. Srzynia musiała zostać wyjęta, otwarta, wymiana czujnika, potem cały szereg zabiegów i samochód gotowy do odbioru po kilku dniach ( 2 dni trwały procedury uzyskania zgody na naprawę w ramach gwarancji FORD 12, potem 3 dni na ściągniecie części i 2 dni naprawy). Samochód dzisiaj odebrałem, biegi zmienia pięknie, bez stuków szarpnięć itp. Nie ma efektu ślizgającego się sprzęgła i poprawiło się przyspieszenie.

P.S. Duże pochwały dla ASO PLANET CAR z Siedlec. Pełna i miła obsługa samochodu, a przed wydaniem, samochód został wysprzatany i bardzo dobrze umyty. Przy wykupowaniu gwarancji FORD 12 podchodziłem do niej sceptycznie, ale zmieniłem teraz zdanie i chyba zaoszczędziłęm dzięki niej pare tys zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
posti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2015, 08:54   #43
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co do ucdsa , to tez trzeba wydac z 400 zl , jesli dobrze pamietam
ale ucds nie robi adaptacji powershifta
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2015, 18:33   #44
nazarko1984
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 20-04-2015
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK4
Silnik: 2.0 TDCI 150KM-> 180KM Powershift
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Kolego Posti czy powiedzieli Ci to był dokładnie za czujnik?
Jakie błędy Ci wywalało?
Mi po podłączeniu wywali błąd P0715 problem z czujnikiem położenia walka.
Nie mam objawów jak Ty bo nie falują obroty nie wypadają biegi podczas jazdy ale czasami szarpie na początkowych biegach i zdażyło mi się kilka razy ze przy ruszanie nie było biegu.
Ciekawe ile by kosztował Twój zabieg gdyby nie G12.
nazarko1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2015, 19:06   #45
posti
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-12-2014
Skąd: Siedlce
Model: S-MAX
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 40
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Kolego nie wiem o który czujnik chodziło alę może to to samo co u ciebie. W ASO powiedzieli mi ze to jedyna czesc jaka ford przewiduje który jest przewidziany do wymiany w skrzyni PS. Każdy inny feler kwalifikuje skrzynie do wymiany. Tak mi przynajmniej powiedzieli. Kosztów naprawy gdybym nie miał G12 wole nie znać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
posti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2015, 19:32   #46
nazarko1984
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 20-04-2015
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK4
Silnik: 2.0 TDCI 150KM-> 180KM Powershift
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

W takim razie jutro zadzwonię do nich i pogadam z nimi o tym czujniku.
Dzisiaj nawet z nimi rozmawiałem o gwarancji Ford 12 i o ewentualnej wymianie oleju w skrzyni z filtrami i adaptacja, powiedzieli ze to koszt 1k ale można negocjować ��
Do g12 musza zrobić przegląd i jak nie będzie błędów ani innych problemów to wtedy mogę wykupić ale jak tu wywala błąd to nie przejdzie:/
nazarko1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2015, 19:38   #47
posti
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-12-2014
Skąd: Siedlce
Model: S-MAX
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 40
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

No niestety G12 nie podbija jak zobaczą jakikolwiek błąd. Będziesz najpierw musiał usunąć usterkę
posti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2015, 09:34   #48
nazarko1984
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 20-04-2015
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK4
Silnik: 2.0 TDCI 150KM-> 180KM Powershift
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Witam,
Dzwoniłem dzisiaj do ASO w Siedlcach, gdzie robiłeś swoje auto.
Powołałem się na Twoją akcje serwisową- gość z serwisu pamiętał CieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiedział że jeżeli błedy się pokrywają i zachowanie skrzyni to taka akcja jak u Ciebie to kosz rzędu 3500zł brutto! Do tego dają dwa lata gwarancji.
Niestety muszę się na taką akcje nastawiać i to jak najszybciej bo dzisiaj w pewnym momencie nie mogłem się zarócić na ulicy bo wsteczny nie chciał wskoczyć i jednynka w pozycji D. Dopiero jak wrzuciłem ręcznie jedynke to ruszył do przodu i potem R bez gazu to cofnął.
Masakra.
Boję się dawać auta żonie bo gdzieś jej stanie i bedzie panika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nazarko1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2015, 09:37   #49
posti
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-12-2014
Skąd: Siedlce
Model: S-MAX
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 40
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Ja tak jak napisałem wcześniej jestem bardzo zadowolony z ich usługi i z czystym sumieniem polecam Planet Car Siedlce
posti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2015, 17:45   #50
Jacek M
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 02-10-2007
Skąd: Łódź
Model: S-Max, Focus
Silnik: S-Max 2.0 TDCI 163 KM PowerShift , Focus 1,6 TDCI 115 KM
Rocznik: S-Maxc2010 , Focus 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Witam
Jestem zaskoczony tym co napisał kolega Posti. Mnie również ASO w Łodzi zdiagnozowało uszkodzenie czujnika prędkości ale niestety nie wymieniono mi w ramach Gwarancji 12 ponieważ jak stwierdzili od tego roku czujniki w PS są częściami wymiennymi a gwarancja obejmuje mechatronikę jako cały element i skrzynie biegów jako cały element. Koszt wymiany czujnika 3500,-. Nadmieniam, że zgłosiłem tą usterkę ponieważ od czasu do czasu wyskakują mi biegi. Na ułamek sekundy auto wchodzi na bardzo wysokie obroty. Jak puszczę gaz to za chwilę się uspokaja i jest ok.
Ciekaw jestem co na to powiedziło by Aso w Siedlcach?
Jacek M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat skrzynia , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.