Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2009, 21:03   #1
flame3
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 12-01-2009
Postów: 30
Domyślnie 2.0 tdci - falujące obroty na zimnym

post do usunięcia

Witam! Jestem tu nowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

już czytałem tematy na forum dot. falowania obrotów jednak mam troszkę inny problem.

Silnik 2.0 TDCI 100 kW, rok 2004.

Jeżeli samochód jest zimny i stoi na noc pod chmurką to jak go rano odpalam obroty falują w granicach ok 800 - 900 obr przez jakieś 2-3 minuty i wszystko wraca do normy. jednak przy odpalaniu puszcza straszną czarną chmurę i później już jest ok. Czy to normalne? Na komputerze NIBY nic nie wykazało w ASO ale jednak nie chce mi się wierzyć.

Proszę o wasze odczucia jak wam rano zapalają Dieselki, i czy też puszczają takie brzydkie czarne chmury przy odpalaniu? Jutro jadę wymienić świece żarowe i czujnik, i może to coś pomoże. (na kompie wyszło ze się już kończą)

Aha i jeszcze jedno, czy jest możliwość zakupu we własnym zakresie komputerka do silnika? Ile by to mniej wiecej kosztowało, i czy jest to jakaś mega trudna sprawa ta diagnostyka wówczas?


Jeśli jeszcze raz usuniesz post w ten sposób, dostaniesz bana. nie bądź egoistą!


Ostatnio edytowane przez Slawko ; 06-08-2011 o 20:36
flame3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2009, 06:51   #2
Marcin157
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2006
Skąd: Wieluń
Model: C-max Ghia
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 32
Domyślnie Re: [FF C-MAX] 2.0 TDCI - FALUJĄCE OBROTY NA ZIMNYM

W moim przypadku po całej nocce jakies -22 stopnie rano auto wchodziło na wyższe obroty na pare chwil na jakies 1100 po czym obroty sie stopniowo normowały, ale wydaje mi sie że przy takich mrozach to w miare normalne z drugiej strony wydaje mi sie ze też mnie czeka wymiana świec żarowych bo jakos tak nierówno chodzi prze pierwsze pare sekund. Co do czarnej chmury to też mi sie wydaje ze jeśli jest to tylko przy odpalaniu a pożniej nie kopci na jakiś dziwny kolor to tez w normie u mnie na poczatku tez zakopci a po jakimś czasie praktycznie nie widać wydobywajacegos sie dymu z rury. A co do komputera do daj sobie spokuj urządzonko kosztuje pewnie z pare tysiaków a u mechanika jakieś 100 jak nie mniej bo w ASO chyba 146 zł z tego co ostatnio sie dowiadywałem więc Ci się nie kalkuluje. W obsługe komputerek nie jest skomplikowany z tego co widziałem to podpinasz pod gniazdo djagnostyczne wybierasz marke samochodu jego model i rodzaj silnika i przechodzisz w tryb diagnostyczny to tyle.
Marcin157 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2009, 08:59   #3
pawkrzem
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-10-2008
Skąd: Kielce
Model: C-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 116
Domyślnie Re: [FF C-MAX] 2.0 TDCI - FALUJĄCE OBROTY NA ZIMNYM

Czarny dym z rury wydechowej oznacza, że nadciągają nad twój samochód czarne chmury. Może to być tylko zapchany filtr powietrza ale również zużyte wtryskiwacze. Generalnie jest to źle spalone paliwo, które w postaci sadzy wylatuje z rury. Tak mi się przynajmniej wydaje.
pawkrzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2009, 12:43   #4
bocheno
ford::advanced
 
Avatar bocheno
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: wawa
Model: S-Max/B-Max
Silnik: 2.0EB/1.0EB
Rocznik: 2014/2015
Postów: 270
Domyślnie Re: [FF C-MAX] 2.0 TDCI - FALUJĄCE OBROTY NA ZIMNYM

Czarnej chmury nie zaobserwowałem po odpaleniu.
Przy tych mrozach (u mnie było -20) też od razu po odpaleniu wchodził na wyższe obroty (około 1100-1200) niż zwykle.
Jednak przy przy normalnym użytkowaniu też obserwuję pewne falowanie obrotów w przedziale 800-900 od razu po odpaleniu przez pewną krótką chwilę (kilkanaście sekund).
Jestem ciekaw Waszych spostrzeżeń - ja jednak póki co nic z tym nie robiłem.
Być może koło dwu masowe daje o sobie znać, być może któryś wtrysk, któraś świeca żarowa a może zła kompensacja w którymś cylindrze.
bocheno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2009, 15:07   #5
Joker007
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2007
Skąd: Gliwice
Model: Focus C MAX
Silnik: 2.0 TDCi 175 KM 405 NM
Rocznik: 2004
Postów: 170
Domyślnie Re: [FF C-MAX] 2.0 TDCI - FALUJĄCE OBROTY NA ZIMNYM

Witam. Panowie a jakie macie przebiegi w swoich C-Maxiach ?? Ja mam 120 tyś I przy mrozie -15 z rana tez mam takie falowanie obrotów. Po 2-3 minutach jest juz wszystko ok. Zgadzam się z bocheno odnosnie koła dwumasowego ,świecy lub złej kompresji. A przy odpaleniu autka ma ktos z was tak że wciskajac sprzeglo to stuka ?? Bo ja tak mam i po zagrzaniu sie silnika to ustaje i to własnie wydaje mi sie ze to koło dwu masowe :fcp5 :fcp5 :fcp5
Joker007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2009, 15:22   #6
flame3
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 12-01-2009
Postów: 30
Domyślnie Re: [FF C-MAX] 2.0 TDCI - FALUJĄCE OBROTY NA ZIMNYM

Moje auto: C-MAX 2.0 TDCI przebieg 126 000 km

Dzisiaj zadzwoniłem do ASO u siebie, bo mieli mi swiece wymienic, i mi powiedzieli że Przepraszają, ale świece żarowe zostały (albo została jedna) UKRĘCONA i że samochód zostaje u nich do końca tygodnia, że będą głowice zdejmować itp itp bo świece były zapieczone, a co lepsze to w środe 07.01.2007 kupiłem od NICH właśnie C-MAXA używanego od nich z placu. Powiedzcie mi co ja mam teraz zrobić? zarządzałem o samochód zastępczy, ale kto wie co z tego wyniknie. Na pewno również czytają to forum i oczekuje od was obiektywnych odpowiedzi na temat aso i co można w takiej sprawie wynegocjować? Nadmieniam że samochód był niby przez nich "SPRAWDZANY" sprzedają mi PEWNE AUTO z GWARANCJĄ MOBILNOŚCI na 3 Miesiące (CAŁE SZCZĘŚCIE ŻE TA GWARANCJA ISTNIEJE) ale jednak zrazili mnie od razu na DZIEŃ DOBRY :/


Czy to źle jak będą mi zdejmować głowice? Z tego co wiem że jak są problemy z głowicą, to kojarzy się już ze starym silnikiem, planowanie itd........

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 06-08-2011 o 20:37 Powód: to samo co post #1
flame3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2009, 16:31   #7
bocheno
ford::advanced
 
Avatar bocheno
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: wawa
Model: S-Max/B-Max
Silnik: 2.0EB/1.0EB
Rocznik: 2014/2015
Postów: 270
Domyślnie Re: [FF C-MAX] 2.0 TDCI - FALUJĄCE OBROTY NA ZIMNYM

ja mam prawie 162 tyś.
Nie zauważyłem dziwnego zachowania sprzęgła jak na razie.
bocheno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2009, 17:42   #8
cartrige
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-09-2008
Model: S-Max
Silnik: 2.0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 38
Domyślnie Re: [FF C-MAX] 2.0 TDCI - FALUJĄCE OBROTY NA ZIMNYM

Witam kolego mi tez ułamali swiece w głowicy ale postawiłem na swoim wstawiłem auto - koszt naprawy ok.500 zł a po 4 dniach chcieli mi wmówic ze ok 4000 .Wtedy napisałem pismo do Dyr.Generalnego serwisu i postawiłem sprawę albo wyjezdzam samochodem w takim stanie w jakim wstawiłem na naprawe i płace ok.500 albo daje sprawe do sądu ./Chcą cie przykasowac konkretnie jesli wymienią ci swiece bez dodatkowych kosztów to spoko ale jak powiedza ze musisz zapłacic za głowice , uszczelke , rozrzad itp to nie daj , jak masz pytania daj znac na priv-a to opisze ci całą sytuacje
pozdrawiam
cartrige jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 21:09   #9
-TOMMY-
ford::beginner
 
Imię: TOMMY
Zarejestrowany: 08-07-2011
Skąd: NO
Model: Focus C-MAX DENSO
Silnik: ładny
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: [FF C-MAX] 2.0 TDCI - FALUJĄCE OBROTY NA ZIMNYM

Odświeżę temat i dodam pytanie od siebie.
Jestem posiadaczem focusa C-maxa 2,0 tdci 100KW ale niestety występuje w nim bardzo irytująca sytuacja która niestety zaczyna się nasilać. Mianowicie na rozgrzanym silniku aczkolwiek na zimnym też się ale sporadycznie zdarza że falują obroty w przedziale 800-1200 obrotów ( po około kilkudziesięciu sekundach potrafi samo ustąpić lecz nie zawsze wtedy muszę zgasić i uruchomić ponownie, zdarza się że nawet kilku krotne muszę powtórzyć) Zapomniałem dodać że wtedy nie reaguje na pedał gazu. Lecz to nie koniec przygód z tym samochodem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. potrafi w trakcie jazdy nie reagować na pedał gazu. Dajmy na to jazda na 6 biegu 1500 obrotów prędkość 90 i muszę zwalniać i redukuje do powiedzmy 2 biegu i obrotów rzędu 1100-1200 i zaczyna się dylemat niema reakcji na gaz oczywiści zdarzyło się taka sytuacja nie reagującego pedału gazu przy większych prędkościach i na wyższych biegach.

Jakieś pomysły rady...
-TOMMY- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2011, 17:53   #10
Sohff
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-05-2011
Skąd: Sosnowiec
Model: C-MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie Odp: [FF C-MAX] 2.0 TDCI - FALUJĄCE OBROTY NA ZIMNYM

U mnie sytuacja jest podobna z tą tylko różnicą że obroty falują na zimnym silniku. Brak reakcji albo inaczej wolna reakcja na pedał gazu (po naciśnięciu trzeba odczekać około 1 sek) najbardziej odczuwalna jest ma niskich biegach 1 i 2. Dodatkowym objawem jest jeszcze biały dym z rury wydechowej na zimnym silniku.
U mnie mechanik powiedział że do wymiany jest zawór EGR ponieważ próba jego wyczyszczenia pomogła tylko w nieznacznym stopniu.
Sohff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.