Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-09-2009, 21:42   #121
dawid25wawa
ford::beginner
 
Avatar dawid25wawa
 
Zarejestrowany: 02-03-2008
Skąd: Tajne, Sto(L)yca
Model: Cougar / Mondeo MkIII kombi
Silnik: 2.5 V6 / 2.5 V6
Rocznik: 2001 / 2002
Postów: 29
Domyślnie Odp: CB Radio - Fordklubowicze w akcji?

franczesko wystarczy, że będzie gdzieś Twoje CB leżało na zewnątrz w samochodzie i będzie podłączone, nie musi być włączone i już jest uważane że używasz, to samo jest z antyradarami.

dawid25wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2009, 15:13   #122
franczesko
FCP member
 
Avatar franczesko
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-07-2007
Skąd: Małopolska południowa
Model: Mondeo Mk5 ; Focus Mk4; Focus Mk3 RS
Silnik: 2.0 TDCI 180ps ; 2.0 TDCI 150ps; 2.3 EB 350ps
Rocznik: 2018 ; 2020 ; 2017
Postów: 1,382
Domyślnie Odp: CB Radio - Fordklubowicze w akcji?

antyradar możesz miec w samochodzie nie możesz uzywac,


"Musisz wiedzieć ,że 520-tka jest to radio , które wg. zaleceń UKE - NIE może być dopuszczony do sprzedaży.
UKE nic nie nadmienia o jej eksploatacji przez użytkownika.

W piśmie UKE jest powiedziane, że :
Hurtownie, Sprzedawcy i Firmy "ściągające" ten typ radia z EU na teren polski są zobowiązane do zaprzestania tej "praktyki". Nic UKE nie wspomina o tym ,że nie wolno 520-tki używać."

Ostatnio edytowane przez franczesko ; 23-09-2009 o 15:19
franczesko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2009, 10:51   #123
tango
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 28-08-2009
Skąd: Warszawa
Model: Civic vtec-e
Silnik: 1.5
Rocznik: 1995
Postów: 1
Domyślnie Odp: CB Radio - Fordklubowicze w akcji?

Cytat:
Napisał franczesko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja używam unidena 520xl i nikt nigdy nie narzekał ze mu cos śmiecę na innych kanałach.
ja podobnie, tyle ze brata - 510 xl z ta sama antena - jakos nie mam takich problemow. Przy antenie magnetycznej nalezy pamietac o jej wlasciwym umiejscowieniu i jest ok (sprawdzone).
tango jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2009, 14:09   #124
ee811
 
Postów: n/a
Domyślnie

cytat z UKE
Wprowadzający dobrowolnie zaprzestał dalszego przekazywania wyrobu użytkownikowi, konsumentowi i sprzedawcy. Urządzenie radiowe CB RADIO PRO 510 XL marki UNIDEN UNIDEN AMERICA CORPORATION RADPOL Bogusław Bogucki Jerzy Popiel z siedzibą w Opolu Łączność radiowa Urządzenie nie spełnia wymagań normy zharmonizowanej w zakresie: - Emisji niepożądanych nadajnika w stanie nadawania - Częstotliwości nadajnika podczas załączania i wyłączania.

W stosunku do wprowadzającego wyrób do obrotu w wyniku postępowania administracyjnego, wydana została w dniu 30 listopada 2007 r. decyzja nakazująca wycofanie wyrobu z obrotu i zakazująca dalszego przekazywania wyrobu użytkownikom, konsumentom i dystrybutorom (na podst. art. 41c ust. 3 pkt 1 i 2 i ust. 9 ustawy). Urządzenie radiowe Radiotelefon CB Uniden Nr modelu: PRO 510XL UNIDEN Protrade Wojciech Kaniewski z siedzibą w Konstancinie - Jeziorna Łączność radiowa Niespełnienie wymagań normy zharmonizowanej w zakresie: - skutecznej mocy promieniowania - mocy w kanale sąsiednim.


Urządzenie radiowe Radiotelefon CB SUNKER ELITE TWO LECHPOL Zbigniew Leszek z siedzibą Miętne Garwolin LECHPOL Zbigniew Leszek z siedzibą Miętne Garwolin Łączność radiowa Niespełnienie wymagań norm zharmonizowanych w zakresie: 1. Maksymalnej dewiacji częstotliwości, 2. Mocy w sąsiednim kanale, 3. Emisji ubocznych nadajnika, 4. Stanów przejściowych częstoliwości nadajnika.

i kolejny dla niedowiarków

I. Odpowiedzialność za wprowadzanie do obrotu wyrobów niezgodnych z zasadniczymi wymaganiami.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej jest, na podstawie ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. o systemie oceny zgodności (Dz. U. z Nr 204, poz. 2087 z późn. zm.), organem wyspecjalizowanym, do kompetencji którego należy przeprowadzanie kontroli wprowadzonej do obrotu aparatury, w tym urządzeń radiowych i telekomunikacyjnych urządzeń końcowych. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej jest także organem uprawnionym do kontroli przestrzegania przepisów, decyzji oraz postanowień z zakresy telekomunikacji, gospodarki częstotliwościami lub spełniania wymagań dotyczących kompatybilności elektromagnetycznej (art. 199 ust. 1; ustawa z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne; Dz. U. Nr 171, poz. 1800 z późn. zm.).

Jeżeli w wyniku kontroli Prezes UKE stwierdzi, że wyrób nie spełnia zasadniczych wymagań, może w drodze decyzji zakazać dalszego przekazywania wyrobu użytkownikowi, konsumentowi i dystrybutorowi na czas trwania postępowania kontrolnego. Jednocześnie w stosunku do wprowadzającego wyrób do obrotu wszczyna z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie wprowadzenia do obrotu lub oddania do użytku wyrobów niezgodnych z zasadniczymi wymaganiami na podstawie art. 41 ustawy o systemie oceny zgodności.

Stroną postępowania jest osoba, która wprowadziła do obrotu lub oddała do użytku wyrób niezgodny z zasadniczymi wymaganiami (producent, jego upoważniony przedstawiciel, importer), wobec której postępowanie zostało wszczęte. Stroną postępowania może być także dystrybutor (sprzedawca).

W przypadku nie usunięcia niezgodności przez producenta lub jego upoważnionego przedstawiciela, Prezes UKE może nakazać wycofanie wyrobu z obrotu lub zakazać jego dalszego przekazywania. Jednocześnie podmioty wprowadzające do obrotu wyroby niezgodne z zasadniczymi wymaganiami podlegają odpowiedzialności karnej.



II. Odpowiedzialność za używanie wyrobów niezgodnych z zasadniczymi wymaganiami.

Zgodnie z art. 204 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 171 poz. 1800 z późn. zm.); w przypadku stwierdzenia, że aparatura wytwarzająca pole elektromagnetyczne powoduje zakłócenie pracy innej aparatury, spełniającej zasadnicze wymagania dotyczące kompatybilności elektromagnetycznej, Prezes UKE może wydać - w stosunku do użytkownika tego wyrobu - decyzję o:

* czasowym wstrzymaniu używania aparatury wytwarzającej zaburzenia elektromagnetyczne;
* zmianie sposobu używania aparatury;
* zastosowaniu środków technicznych prowadzących do eliminacji zakłócenia, na koszt podmiotu, któremu wydano decyzję;
* czasowym zajęciu aparatury, w celu przeprowadzenia badań niezbędnych do ustalenia przyczyn zakłóceń.

Prezes UKE może uzależnić wydanie czasowo zajętej aparatury od zgody jego użytkownika na usunięcie, na koszt użytkownika, przyczyn powodujących niezgodność aparatury z zasadniczymi wymaganiami, w szczególności przyczyn zakłóceń.



III. Odpowiedzialność sprzedawcy za wyrób niezgodny z zasadniczymi wymaganiami.

Zgodnie z ustawą z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. Nr 141 poz. 1176 z poźn. zm.), sprzedawca dokonujący sprzedaży w Rzeczpospolitej Polskiej jest obowiązany udzielić kupującemu jasnych, zrozumiałych i niewprowadzających w błąd informacji, wystarczających do prawidłowego i pełnego korzystania ze sprzedanego towaru konsumpcyjnego. W szczególności należy podać:

* nazwę towaru,
* określenie producenta lub importera,
* znak zgodności wymagany przez odrębne przepisy,
* informacje o dopuszczeniu do obrotu w Rzeczpospolitej Polskiej.

Towar konsumpcyjny jest zgodny z umową, jeżeli nadaje się do celu, do jakiego tego rodzaju towar jest zwykle używany, oraz gdy jego właściwości odpowiadają właściwościom cec***ącym towar tego rodzaju. W szczególności uwzględnia się zapewnienia wyrażone przez producenta, jego upoważnionego przedstawiciela i sprzedawcę w oznakowaniu towaru, odnoszące się do właściwości towaru.

Oznacza to, iż kupowany przez konsumenta wyrób, który jest aparaturą (w tym także telekomunikacyjnym urządzeniem końcowym bądź urządzeniem radiowym) powinien spełniać wymagania zasadnicze, o czym świadczy naniesione przez producenta oznakowanie zgodności CE. Wyrób, który niespełnia zasadniczych wymagań jest zatem - w świetle ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie Kodeksu cywilnego - niezgodny z umową.

W takim przypadku ustawa określa odpowiedzialność sprzedawcy wobec kupującego. Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy, chyba że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Jeżeli kupujący nie może żądać naprawy ani wymiany albo jeżeli sprzedawca nie zdoła uczynić zadość takiemu żądaniu, kupujący ma prawo od umowy odstąpić.

Cytat ze strony Policji
CB radio
Zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 3 lipca 2007 r. w sprawie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych, które mogą być używane bez pozwolenia radiowego (Dz. U. Nr 138, poz. 972) nie wymaga pozwolenia radiowego używanie urządzeń Radia Obywatelskiego CB wyłącznie w zakresie częstotliwości 26,96-27,41 MHz, pracujących z modulacją częstotliwości lub amplitudy (FM/AM//SSB) z mocą wyjściową nadajnika do 4 W dla FM i AM oraz z mocą 12W (PEP) dla SSB.

Obecne uregulowania prawne nie nakładają na użytkowników urządzeń typu CB Radio obowiązku posiadania przy sobie i okazywania na żądanie organu kontroli ruchu drogowego świadectwa homologacji czy deklaracji zgodności użytkowanego urządzenia.

Istnieje jednak możliwość, że urządzenie typu CB radio znajdujące się w pojeździe może nasunąć podejrzenie policjantowi, iż znajduje się ono w obrocie, choć nie spełnia wymogów formalnych. Zdarzają się przypadki modyfikacji konstrukcji urządzenia oraz dopuszczalnych parametrów pracy. Zdarzają się także przypadki sprowadzania urządzeń spoza granicy Polski, których parametry pracy nie zawsze są zgodne z polskimi przepisami.

W przypadku pojawienia się uzasadnionych wątpliwości co do użytkowanego sprzętu, naturalnym zachowaniem jest próba zweryfikowania (w miarę możliwości na miejscu kontroli), czy znajdujące się w pojeździe CB radio zostało dopuszczone do obrotu na polskim rynku. Dużym ułatwieniem w takim przypadku będzie okazanie policjantowi Świadectwa Homologacji lub Deklaracji Zgodności. I choć nie ma obowiązku posiadania tego dokumentu przy sobie, to jednak posiadanie go przy sobie w dużym stopniu może ułatwić obu stronom udokumentowanie faktu użytkowania zgodnego z prawem.

W przypadku braku takiego dokumentu, użytkownik może być narażony na konieczność zabezpieczenia urządzenia do czasu wyjaśnienia sprawy. Oznacza to również, że na potrzeby prowadzonego postępowania wyjaśniającego będzie musiał w późniejszym terminie dostarczyć taki dowód celem uniknięcia posądzenia o popełnienie wykroczenia lub nawet przestępstwa

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 04-02-2011 o 19:07
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2009, 12:38   #125
massiwo
ford::average
 
Avatar massiwo
 
Zarejestrowany: 25-10-2007
Skąd: Miasto Boga
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 180
Domyślnie Odp: CB Radio - Fordklubowicze w akcji?

koledzy, szczegolnie swita z mondeo mk3, gdzie zamontowaliscie swoje radio cb?

osobiscie korzystam z unidena 520 xl + wilson, polecam... chciaz na allegro nie widze, zadnego uni 520, a swojego kupowalem rok temu, na aukcji na ktorej szlo 30sztuk tego towaru, chociaz juz wtedy ten sprzet byl nielegalny... aczkolwiek sprawuje sie bardzo dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
massiwo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2009, 19:48   #126
abe76
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: CB Radio - Fordklubowicze w akcji?

Ja mam CB zamontowane nad lewą nogą tak by można było otwierać schowek (mowa o stronie kierowcy)
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2009, 21:53   #127
elektriko
ford::beginner
 
Avatar elektriko
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 14-08-2006
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.2
Rocznik: 2006
Postów: 24
Domyślnie Odp: CB Radio - Fordklubowicze w akcji?

koledzy, jaką antenkę i sposób jej montażu polecicie do MK3 kombi i radyjka Alan 102?

Nie chciałbym długiego bata, bo antena raczej będzie na co dzień jeździć w bagażniku wraz z dwoma wózkami dziecięcymi. Chyba ML-145 odpada. Zapewne będę raczej słuchał niż nadawał ;-) Reling? Magnes? Mocowanie do klapy bagażnika?

Nie planuję często używać radia, więc wewnątrz raczej nie będę montował na stałe. Gdzie w miarę bezpiecznie może sobie radio jechać? Podłokietnik, okolice dźwigni hamulca ręcznego?

Z góry dziękuję za pomoc :-)
__________________
..:nobody expects the spanish expedition:..
elektriko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2009, 21:49   #128
franczesko
FCP member
 
Avatar franczesko
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-07-2007
Skąd: Małopolska południowa
Model: Mondeo Mk5 ; Focus Mk4; Focus Mk3 RS
Silnik: 2.0 TDCI 180ps ; 2.0 TDCI 150ps; 2.3 EB 350ps
Rocznik: 2018 ; 2020 ; 2017
Postów: 1,382
Domyślnie

Cytat:
Napisał massiwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koledzy, szczegolnie swita z mondeo mk3, gdzie zamontowaliscie swoje radio cb?

osobiscie korzystam z unidena 520 xl + wilson, polecam... chciaz na allegro nie widze, zadnego uni 520, a swojego kupowalem rok temu, na aukcji na ktorej szlo 30sztuk tego towaru, chociaz juz wtedy ten sprzet byl nielegalny... aczkolwiek sprawuje sie bardzo dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a ja miałem tak ze cb miałem w schowku, podłączone przez wejscie aux, ze schowka wystawała grucha jesli cos chciałem przełączałem na radiu na aux i juz mogłem smigac na kanaleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ee811 To wynika z tego ze jak kupiłem Unidena przed wycofaniem homologacji to co mam go teraz nie uzywac?

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 04-02-2011 o 19:08
franczesko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2009, 22:40   #129
massiwo
ford::average
 
Avatar massiwo
 
Zarejestrowany: 25-10-2007
Skąd: Miasto Boga
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 180
Domyślnie Odp: CB Radio - Fordklubowicze w akcji?

franczesko, straszanie niewygodny sposob ;p

jak kupiles unidena przed to masz wozic homologacje czy co tam dawali do cb razem ze soba, ja kupilem juz po fakcie, ale dali mi jakis kwitek tak jakbym kupil przed, ale nigdy mnie nie sprawdzali i sam tez szczegolnie sie tym nie przejmuje i do konca nie wiem gdzie ow dokument nawet lezy, ale pelno tego do sciagniecia jest w internecie...

poza tym mam radio presidenta z napisem uniden za niewielkie pieniadze, polowe tego, akurat kupilem to w czasach jak zlotowka byla mocna i poki co to nie zamierzam zmieniac, moze tylko antenke dluzsza dam, ale to plany na przyszlosc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
massiwo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2009, 14:47   #130
franczesko
FCP member
 
Avatar franczesko
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-07-2007
Skąd: Małopolska południowa
Model: Mondeo Mk5 ; Focus Mk4; Focus Mk3 RS
Silnik: 2.0 TDCI 180ps ; 2.0 TDCI 150ps; 2.3 EB 350ps
Rocznik: 2018 ; 2020 ; 2017
Postów: 1,382
Domyślnie Odp: CB Radio - Fordklubowicze w akcji?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja własnie ściągnąłem z neta homologacje, wiesz nie ma szans nawet mi udowodnić ze używałem, nigdzie nie pisze ze wozić go nie mogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co do anteny to polecam sirio ml-145 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. naprawdę ma kopa i swietnie współpracuje z radyjkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
franczesko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.