Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-07-2019, 21:59   #1
SamoMory
ford::amateur
 
Imię: Samo
Zarejestrowany: 04-07-2019
Skąd: Kraków
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Niezaliczony przegląd techniczny

Niezaliczony przegląd techniczny.

Witam!

Zwracam się do wszystkich z wielka prośba!
Kupiłem auto w Niemczech, FORD KUGA mk1 2009. Auto ma pełna historie a i sprawdzone km - 135000km. A i ogólny stan odpowiada tym km.

Kiedy go brałem do domu, zaświeciła przy starcie aucie czerwona kontrolka oleju, po czym po naciśnięciu pedału gazu zgasła natychmiast. Oleju jest na pewno wystarczająco dużo - przy maksymalnej granicy miarki do sprawdzania oleju.

Ostatnia wymiana była przed Ok.20000km. Myślałem, ze może będzie potrzebna kolejna wymiana ale najpierw chciałem auto dac na przegląd i miec go czym prędzej do dyspozycji. Dziś się dowiedziałem, ze Kuga nie przeszła przeglądu z powodu zwiększonej emisji spalin. Bardzo mnie to zaskoczyło, bo na coś takiego nie byłem przygotowany. Trzeba usunąć ten błąd a wtedy auto miało by przejść przegląd...

A teraz moje pytanie.
Wiecie może z tego opisu o co może chodzic. Czy kontrolka oleju po starcie silnika może mieć z tym jakiś związek? Dużo czytałem o filtrze DPF, ale wtedy auto miało by być w trybie awaryjnym, moje nie jest.

Auto idzie w przyszłym tygodniu na diagnostykę, ale do tego czasu chciałbym zaciągnąć porady bardziej doświadczonych użytkowników.
Ma ktoś może jakiś pomysł?

Dziękuje za odpowiedzi!
Pozdrawiam

SamoMory jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2019, 23:01   #2
maxtros
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 13-10-2015
Skąd: Łódź
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: Niezaliczony przegląd techniczny

słabe ciśnienie oleju - może sygnalizować kontrolka oleju
ja tak miałem przy nagrzanym aucie - wymieniłem filtr oleju i jak ręką odjął musiał się gdzieś przyciąć.
Na starym filtrze sprawdzane miernikiem ciśnienia było bardzo niskie. Myślałem, że trzeba będzie robić remont silnika, ale obeszło się bez tego. Po wymianie filtra jak ręką odjąć. Stary filtr miał przejechane tylko 7000 km...
maxtros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2019, 17:02   #3
defektpl
ford::average
 
Avatar defektpl
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-02-2018
Skąd: Warszawa
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 97
Domyślnie Odp: Niezaliczony przegląd techniczny

Wymień filtr oleju. Miałem tak kiedyś w skodzie. Poprzedni właściciel wymieniał olej ale bez filtra...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez arturek ; 05-07-2019 o 17:47
defektpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2019, 20:15   #4
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Niezaliczony przegląd techniczny

Cytat:
Napisał defektpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymień filtr oleju. Miałem tak kiedyś w skodzie. Poprzedni właściciel wymieniał olej ale bez filtra...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Wymienić olej a filtra już nie, ręce opadająGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tu trzeba wymienić też olej skoro ma ok 20tys...
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2019, 21:57   #5
Jankon
ford::average
 
Imię: JJ
Zarejestrowany: 08-08-2006
Model: Kuga
Silnik: 1,5 EB 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 83
Domyślnie Odp: Niezaliczony przegląd techniczny

A tak w kwestii technicznej - zgadzam się, że zaburzenie w cyrkulacji oleju (spowodowane "niedrożnym" filtrem) może spowodować zapalenie kontrolki ciśnienia oleju. Ale czy może to przełożyć się na niespełnienie normy spalin?

Uwaga - kolega pisze o dwóch rzeczach występujących jednocześnie - paląca się kontrolka i zaburzony cykl spalania. Czy odpowiadający mieli taką sytuację?
Jankon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , kontrolka oleju , przegląd


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.