Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-07-2019, 07:04   #1
nikolaus954
ford::amateur
 
Imię: Nikolaus
Zarejestrowany: 14-06-2018
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2015
Postów: 4
Exclamation Jak spadnie deszcz to auto traci kompletnie moc

Witam,

Mam trochę dziwny problem z moją foką. Jak spadnie deszcz to auto traci kompletnie moc, podczas startu np. ze świateł ciężko mu wejść na obroty. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak już wyschnie auto to jest ok.

Problem na filmiku (jest wciśnięty pedał gazu do końca) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Auto: Ford Focus MK3 FL USA FLEXIFUEL 2.0 duratec, automat.

nikolaus954 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2019, 07:50   #2
grundi_bdg
ford::advanced
 
Avatar grundi_bdg
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 24-01-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Connect ACTIVE/Kia ProCeed GT MY2022
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM /1,6 T-GDi 206 KM
Rocznik: 2022/2021
Postów: 331
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 FL - Kompletny brak mocy

Świece, przewody, cewka ?
nie przerywa przypadkiem ?
grundi_bdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2019, 09:44   #3
nikolaus954
ford::amateur
 
Imię: Nikolaus
Zarejestrowany: 14-06-2018
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 FL - Kompletny brak mocy

Faktycznie to może być to.. najlepsze jest to, że w ASO powiedzieli mi, że skrzynia jest do wymiany.
nikolaus954 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2019, 20:25   #4
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 FL - Kompletny brak mocy

Cytat:
Napisał nikolaus954 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Faktycznie to może być to.. najlepsze jest to, że w ASO powiedzieli mi, że skrzynia jest do wymiany.
ASO! :-) Nie jeździj tam!!! :-) W żadnym ASO nie pracują dobrzy mechanicy! Każdy który jest dobry otwiera swoją działalność i robi to samo za kasę o wieeeeeeeeeele większą! Mój przykład jak w 2015 r. pojechałem sobie osobiście do DE i sprowadziłem bez żadnego pośrednika mojego Focus mk3ST (miał wtedy 1,5roku) po zarejestrowaniu w PL stwierdziłem że nie chcę żeby NAVI i komunikaty były w j. niemieckim. Pojechałem do ASO a tam zaczęli mi wyceniać że wymiana modułów + robocizna itd., koszt ok. 4.5tyś zł. Wszedłem na forum i dostałem info że robi się zmianę języka w menu :-) I tak navi mówi mi po NASZEMU, komunikaty po ang. bo nie ma języka polskiego w sync1 (mam już zestaw do Sync3 i za miesiąc będę miał inną bajkę). Więc sam widzisz co to jest ASO!
__________________
C-max II, 1.5 ecoboost 150, Titanium; = seria / FF mk3st: Milltek 200cell, Accessport V3 od Cobb + soft Stratified Automotive, świece zapłonowe Denso Itv22, koła 235/35/19, dolot Mountune, short shifter Cobb, SYNC3.4
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2019, 07:12   #5
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Jak spadnie deszcz to auto traci kompletnie moc

Miałem to samo. Pęknięta była cewa, co przy dużej wilgotności powietrza powodowało wypadanie zapłonu przy obciążeniu.

Odpal auto i spryskaj wodą (z jakiegoś spryskiwacza, jak płyn do okien) cewki po kolei. Jak zacznie przerywać to wiesz, która cewka ma problem.

Przy okazji wymień świece jak już będziesz to robił. Koszt mały a zgaduje, że już masz stare. Tylko kup takie jak mają być, irydowe i nie najtańsze. Na innych będziesz miał problem. Ten silnik jest na to bardzo czuły.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2019, 08:47   #6
nikolaus954
ford::amateur
 
Imię: Nikolaus
Zarejestrowany: 14-06-2018
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jak spadnie deszcz to auto traci kompletnie moc

Cytat:
Napisał Hooch180 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem to samo. Pęknięta była cewa, co przy dużej wilgotności powietrza powodowało wypadanie zapłonu przy obciążeniu.

Odpal auto i spryskaj wodą (z jakiegoś spryskiwacza, jak płyn do okien) cewki po kolei. Jak zacznie przerywać to wiesz, która cewka ma problem.

Przy okazji wymień świece jak już będziesz to robił. Koszt mały a zgaduje, że już masz stare. Tylko kup takie jak mają być, irydowe i nie najtańsze. Na innych będziesz miał problem. Ten silnik jest na to bardzo czuły.
Okej, dzisiaj to sprawdzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w razie czego.. jaki sklep internetowy z częściami polecicie? A może sklep stacjonarny na terenie woj. podlaskiego/mazowsza(Warszawa)?
nikolaus954 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2019, 20:39   #7
gkowalczyk
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 08-05-2016
Skąd: Kraków
Model: FORD FOCUS MK3 2011+
Silnik: 1.6TDCI 140kM
Rocznik: 2012
Postów: 100
Domyślnie Odp: Jak spadnie deszcz to auto traci kompletnie moc

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
gkowalczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.