Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-09-2016, 07:51   #11
os-car
ford::beginner
 
Avatar os-car
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-04-2014
Skąd: Bałtów
Model: Transit
Silnik: 3.2 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Jak wybić sworzeń z wahacza transit 2002

Cytat:
Napisał umek19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak to czytam i chętnie pomoge bo widzę, że osoby pomagajace to nie mają pojęcia. Wiadomo już, jedź do warsztatu to już było. Sworzeń wymieniamy takGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.otrzebne klucze od 15 do 23 i 36, rurka , ściągacz do sworzni(wahacza- bez tego nie puszcza, młotek , rura , palnik itp nie pomogą) cos smarujacego np. wd40
-luzujemy nakrętki koła i nakrętke przegubu
-podnosimy samochód, zdejmujemy kolo i nakrętke przegóbu
-odkręcamy zacisk hamulcowy cały z jarzmem
-odkręcamy i wyjmujemy końcówke kierowniczą(najlepiej sciągacz ale puszcza i bez tego)
-odkręcamy zwrotnicę od amortyzatora chyba klucz 15 - idzie łatwo
-odkręcamy sworzeń wahacza od wahacza i go rozłączamy (istna masakra - bez sciągacza tam nie podchodź ) - jeśli to się uda to jesteśmy w domu
-w zwrotnicy zdejmujemy pierścień z sworznia i wybijamy go rurką włożona przez otwór amortyzatora - przy dobrym młotku wypada za 2gim stuknieciem
-wbijamy nowy sworzeń przez jakąś rurkę i zakładamy zabezpieczenie- pierscień i składamy
Da radę to zrobić w 30-60 minut majac wszystko pod reką ale gdy sworzeń wahacza na połączeniu ze zwrotnicą ostro trzyma to wszystko trwa wieki
Opis jak najbardziej prawidłowy ale:Sruba 15 mocująca amortyzator do zwrotnicy nie zawsze idzie gładko i zdarzyło mi sie ją ukręcić...Natomiast przy wbijaniu nowego sworznia znane mi są przypadki pęknięcia gniazda sworznia w zwrotnicyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Dlatego ja robię tak:sworznie na noc do zamrażalnika a gniazdo leciutko podgrzewam palnikiem(oczywiście małym na propan) i sworzen wchodzi za jednym uderzeniem młotka przez dopasowaną tuleję co pozwala na jego wymianę na samochodzie bez wyciągania zwrotnicy.

os-car jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2018, 13:48   #12
eda47
ford::amateur
 
Imię: edward
Zarejestrowany: 02-01-2015
Skąd: tarnowskie góry
Model: ford transit 2,0 TDCI
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 5
Smile Odp: Jak wybić sworzeń z wahacza

Witaj Umek19!Ja w temacie sworznia wachacza.Post ten bardzo mi pomógł(widać że znasz się na rzeczy)Obecnie mam dylemat z wymianą łożyska prawego koła.Więc mam prośbę-mógłbyś pomóc(krok po kroku}jak tego dokonać?Pozdrawiam i czekam na odzew!
eda47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2021, 09:39   #13
pilot14
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: C-max / Transit
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM / 2.0 TDDI 100 KM
Rocznik: 2008 / 2003
Postów: 188
Domyślnie Odp: Jak wybić sworzeń z wahacza

Odchodząc od głównego tematu, czy śruba wahacza tylna (ta wkręcana w podłużnicę) na końcu ma nakrętkę spawaną w podłużnicy czy jakąś tuleję? Interesuje mnie czy w przypadku zerwania tej śruby, trzeba wycinać okienko w podłużnicy by ją wymienić?

Mam tak że ani sworzeń nie chce wyjść w wahacza, ani nie chce się wahacz odkręcić. I powoli brakuje mi pomysłów.
__________________
Regulamin $23
pilot14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.