Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2018, 18:39   #11
AnonimowyAlkoholik
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 01-01-2014
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1,4 tdci 68/85KM 173/226Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2009
Postów: 198
Domyślnie Odp: Usterka elektrycznego układu wspomagania?

Udaj się do mechanika, skoro chcesz sprawdzać akumulator w aucie które normalnie odpala...

AnonimowyAlkoholik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2018, 19:12   #12
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Usterka elektrycznego układu wspomagania?

Cytat:
Napisał dgoow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...blokada normalnie odpuszcza po przekręceniu kluczyka, tylko później i tak nie mogę ruszac kierownicą jakby jakaś siła trzymała koła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no może kilka centymetrów w jedną i w drugą stronę i dalej ani rusz...
A probowales ruszyc autem i wtedy skrecic kola? Fiesta ma male (czy moze duze (?)) przelozenie ukladu kierowniczego, tzn troche ponad 1 obrot kierownica w kazda strone, wiec jesli wspomaganie padlo to na postoju kierownica nie obrocisz, tzn obrocisz ale tylko kilka cm. Tak jak wyzej napisane, przy awarii wspomagania nie moze nie dzialac skrecanie kol.



Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 06:47   #13
Nielot
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 28-08-2004
Skąd: Białystok
Model: B-Max Titanium
Silnik: 1,0 ecoboost 125
Rocznik: 2013
Postów: 65
Domyślnie Odp: Usterka elektrycznego układu wspomagania?

Nie działa u mnie cytowanie selektywne więc tak:"A probowales ruszyc autem i wtedy skrecic kola?" No właśnie, Marcin dobrze podpowiada. Trzeba spróbować bo tyle lat mojej pracy w motoryzacji to nie miałem takiego przypadku.
Nielot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 10:12   #14
dgoow
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-03-2018
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Usterka elektrycznego układu wspomagania?

Tak probowalem, strasznie ciezko i obawiam sie problemu z dojazdem do mechanika, tak czy inaczej jestem ustawiony na wizyte i jak cos sie wyjasni to napisze co bylo przyczyna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dgoow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2018, 18:11   #15
dgoow
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-03-2018
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Usterka elektrycznego układu wspomagania?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzieki Panowie, fiestka juz po zabiegu, padł czujnik kąta skrętu
dgoow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2021, 08:11   #16
Gosiaa
ford::amateur
 
Imię: Gosia
Zarejestrowany: 28-02-2021
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1,25
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Czujnik kąta skrętu

Witam! Po najechaniu na krawężnik lewym przednim kołem pojechałam do mechanika na oględziny autka. Wspomaganie działało, a żadne kontrolki się nie świeciły. Mechanik na podnośniku kręcił kierownica (na zapłonie) w prawo i w lewo i w tym momencie pękła maglownica i zaświeciła się poduszka mechanik stwierdził że zerwała się taśma w zwijaku. Wymienił maglownicę i czujnik kąta skrętu (tzw. zwijak). Poduszka się już nie świeci ale za to świeci się kontrolka ESP oraz wspomagania kierownicy. Mechanik stwierdził że nie umie ustawić kąta skrętu, bo wyrzuca go z programu podczas wgrywania. Podjechałam pod dom, wgrałam FORSCAM i pokazuje następujące błędy: z PCSM U3000:96 (usterka wewnętrzna elementu, moduł: moduł sterujacy układem wspomagania) oraz z ABS U0428:00 ( widnieje informacja: nieprawidłowe dane z SASM). Nie mogę ustawić kąta skrętu, bo również mnie wyrzuca i widnieje informacja: stan pojazdu jest nieprawidłowy. FORSCAM pokazuje stałe 478 stopni skrętu i nie zmienia się gdy obracam kierownicą. Dostałam się do zwijaka który wymieniał mechanik i napięcie na 7 pinach jest OK, a 8-9 pin odpowiada za poduszkę która się nie swieci, więc wychodziłoby na to że zwijak jest OK. Ale czy tak jest? Rozebrałam też stary zwijak i faktycznie taśma jest urwana. Dodam, że wszystkie bezpieczniki są OK. Jaka może być przyczyna tego, że nie można ustawić kąta skrętu kierownicy?
Gosiaa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2021, 23:17   #17
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Czujnik kąta skrętu

Może reset modułu należy wykonać, wykasować błędy, a potem dopiero skalibrować kąt skrętu.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.