Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-12-2016, 21:12   #1
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie nie działa automatycznie zamykanie szyb rozwiązanie

Koledzy ja mam troszkę inny problem. Od kilku dni mam problem z szybą kierowcy.
Zaznaczam, że nie odłączałem akumulatora, nie kombinowałem nic z programowaniem szyb, w ogóle nic nie robiłem co mogło spowodować taką usterkę.
Chodzi o to, że guzikiem szybę można normalnie opuścić, do połowy, do końca, ale nie ma możliwości jej podniesienia, przełącznik nie reaguje.
Aby podnieść szybę muszę wyjść z auta i przytrzymać przycisk ryglowania drzwi, wtedy szyba podnosi się bez problemu. Problem jest tylko z tą jedną szybą.
Na chwilę obecną nie ma u mnie jakiś większych mrozów, choć to raczej nie ma nic do rzeczy. Nie wiem za bardzo gdzie szukać przyczyny. Mam rozebrać przełącznik i go przeczyścić ? Co robić ?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


EDIT: no cóż odpowiem sobie sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na początku wyciągłem panel z opuszczania szyb.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Podważyłem od przodu, panel jest na dwóch zatrzaskach, co jest widoczne na zdjęciu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Następnie wykręciłem od spodu trzy śrubki, po czym miałem dostęp do przełączników

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Następnie podważamy delikatnie przełączniki. Zaczepy są po dwóch stronach, ostrożnie aby nie uszkodzić przełączników.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Do oczyszczenia styków użyłem takiego środka z K2

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Uwaga pod każdym przełącznikiem w środku jest taki biały element, nawet nie wiem jak go nazwać, ale wiem, że służy to do opuszczania szyb, jest to w swoim rodzaju ślizg. Należy pamiętać, aby przed założeniem przycisków ułożyć je na środku, tak jak jest zaznaczone na zdjęciu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


I to tyle, mam nadzieje, że komuś się przyda poradnik.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 21-07-2022 o 14:29
Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2017, 07:29   #2
pawelmisiek
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-01-2013
Skąd: Myszków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 160
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 nie działa automatycznie zamykanie szyb rozwiązanie

Witam , nie chciałem zakładać nowego tematu dlatego napisze tutaj. Ja mam trochę inny problem , mianowicie nie działa mi automatyczne zamykanie szyby kierowcy tzn. Przy przytrzymaniu guzika od szyby kierowcy szyba nie idzie sama do góry. W dół owszem sama schodzi ale do góry muszę trzymać cały czas. Dodam że inne szyby działają tylko kierowcy nie . Pytanie jak zaprogramować ta szybę ? Czy jedynym wyjściem jest odpiecie akumulatora i od nowa programować każda? Z góry dzięki za pomoc .

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
pawelmisiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2017, 08:18   #3
blazeyzem
ford::average
 
Avatar blazeyzem
 
Imię: Błażej
Zarejestrowany: 19-10-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK V Titanium White Platinium
Silnik: 2.0 EB 240hp -> 260hp AT + SYNC2 -> SYNC3
Rocznik: 2015
Postów: 100
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 nie działa automatycznie zamykanie szyb rozwiązanie

Możesz zawsze próbować skalibrować teraz. Zazwyczaj, jak jest źle skalibrowane to nie działa ani w dół, ani w górę. Zamiast akumulatora wyjmij bezpiecznik. Poszukaj, jak skalibrować, ale to było coś w rodzaju. Trzymaj aż do zamknięcia i nie puszczają przez 4 sec. Potem to samo na dole. I tyle. Mogłem pomylić sekwencję, ale mniej więcej tak się to robiło.

Wysłane z mojego K4000_PRO przy użyciu Tapatalka
blazeyzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2017, 14:23   #4
pawelmisiek
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-01-2013
Skąd: Myszków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 160
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 nie działa automatycznie zamykanie szyb rozwiązanie

Właśnie problem taki ze w dół działa a w górę nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale dzięki spróbuję kalibracji bo właśnie nie pamiętałem jak ona się odbywałaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
pawelmisiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2017, 10:23   #5
pawelmisiek
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-01-2013
Skąd: Myszków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 160
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 nie działa automatycznie zamykanie szyb rozwiązanie

Niestety ta kombinacja nie pomogła... Ktoś pomoże czy zostaje odpiecie akumulatoraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
pawelmisiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2017, 11:34   #6
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 nie działa automatycznie zamykanie szyb rozwiązanie

Cytat:
Napisał pawelmisiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W dół owszem sama schodzi ale do góry muszę trzymać cały czas.
No a próbowałeś zaprogramować szybę ? Otwórz trochę szybę , następnie zamknij i trzymaj zamknięcie jeszcze przez chwilę ( np 2 sek ) , puść i ponownie naciśnij zamknięcie.
Tak się programuje szyby.
W poprzednim samochodzie rozprogramowała mi się jedna szyba bez powodu i tak się naprawiła.

Chyba , że źle zrozumiałem twój problem , a może ty źle kalibrowałeś ? Bezpiecznika nie trzeba do tego wyciągać
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2017, 13:45   #7
pawelmisiek
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-01-2013
Skąd: Myszków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 160
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 nie działa automatycznie zamykanie szyb rozwiązanie

Dzięki za działało . Właśnie nie mogłem znaleźć jak się je programowaloGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
pawelmisiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2022, 12:50   #8
lukiprzy
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: wlkp
Model: C-MAX + MONDEO MK4
Silnik: 2X 2.0 +LPG
Rocznik: 2008 I 2010
Postów: 75
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 nie działa automatycznie zamykanie szyb rozwiązanie

Cześć,
JA mam taki problem z szyba pasazera.
Nie podnosi sie z automatu, zapraogramuje działa jakis czas i znów przestaje działac. Gdzie szukac problemu?
lukiprzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.