Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-11-2013, 20:30   #31
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie

Widzę ze nie tylko ja to mam, tak jakby podzielić szybę na cztery części i jedna z nich nie grzeje. Chociaż u mnie po dłuższym czasie na tej niedzialajacej części zaczynaja grzać dwie nitki.


Pisane z Tapatapa

__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2014, 20:31   #32
hetman084
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2014
Model: Galaxy mk1 Ghia
Silnik: 2,8v
Rocznik: 1995
Postów: 19
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa

Podbije temat, u mnie sytuacja wygląda tak:
Włączam przycisk podgrzewania słychać jak włącza sie przekaznik ale nie zapala się dioda na przycisku i szyba nie grzeje gdzie szukać ?
hetman084 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2014, 12:02   #33
pik21
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: z nad morza
Model: Galaxy
Silnik: 1.9
Rocznik: 1997
Postów: 6
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa

Ja mam podobny problem z przednią szybą a mianowicie,od paru dni nie działa mi ogrzewanie (do tamtej chwili działało bez problemu) sprawdziłem bezpieczniki w skrzynce wszystkie były całe,nie wiediałem który przekaźnik odpowiada za jej działanie więc włączyłem tylną szybę no i cyknął mi jeden przekaźnik chyba nr 53 ale takie same przekaźniki są 3 więc pozamieniałem je miejscami myśląc że coś mi to wskarze.Okazało się że po odpaleniu śilnika szyba zadziałała ale po dwóch dniach znowu klapa.Poszukałem gdzieś w necie że przekaźnik odpowiedziałny za ogrzewanie przedniej szyby znajduje się nie w skrzynce z bezpiecznikam a pod konsolą a za licznikiem.Więc wczoraj dokopałem się do niego i okazało się że jakodpalę silnik i wcisnę guzik od ogrzewania to czuć że przekaźnik (numer 149) dziala (ale kontrolka na klawiszu nadal nie świeci czyli szyba raczej nie grzeje) jest tam tak mało miejsca że nie mogę dostać się tam z próbówką żeby cokolwiek sprawdzić ! Czy jest coś jeszcze co mógłbym sprawdzić ? gdzie może być przyczyna że nie grzeje szyba ?
Autko jest z 97roku silnik 1.9 TDI
Pomocy ! bo idą chłodne dni a podgrzewanie może się przydać już nie długo !!!
pik21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2014, 20:08   #34
hetman084
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2014
Model: Galaxy mk1 Ghia
Silnik: 2,8v
Rocznik: 1995
Postów: 19
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa

Podbije temat, u mnie sytuacja wygląda tak:
Włączam przycisk podgrzewania słychać jak włącza sie przekaznik ale nie zapala się dioda na przycisku i szyba nie grzeje gdzie szukać ?

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 04-11-2014 o 23:05
hetman084 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2014, 22:56   #35
jedi6667
ford::advanced
 
Avatar jedi6667
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Żyrardów
Model: Galaxy mk1 GHIA
Silnik: 2,3 + gaz
Rocznik: 2000
Postów: 230
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa

Cytat:
Napisał pik21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam podobny problem z przednią szybą a mianowicie,od paru dni nie działa mi ogrzewanie (do tamtej chwili działało bez problemu) sprawdziłem bezpieczniki w skrzynce wszystkie były całe,nie wiediałem który przekaźnik odpowiada za jej działanie więc włączyłem tylną szybę no i cyknął mi jeden przekaźnik chyba nr 53 ale takie same przekaźniki są 3 więc pozamieniałem je miejscami myśląc że coś mi to wskarze.Okazało się że po odpaleniu śilnika szyba zadziałała ale po dwóch dniach znowu klapa.Poszukałem gdzieś w necie że przekaźnik odpowiedziałny za ogrzewanie przedniej szyby znajduje się nie w skrzynce z bezpiecznikam a pod konsolą a za licznikiem.Więc wczoraj dokopałem się do niego i okazało się że jakodpalę silnik i wcisnę guzik od ogrzewania to czuć że przekaźnik (numer 149) dziala (ale kontrolka na klawiszu nadal nie świeci czyli szyba raczej nie grzeje) jest tam tak mało miejsca że nie mogę dostać się tam z próbówką żeby cokolwiek sprawdzić ! Czy jest coś jeszcze co mógłbym sprawdzić ? gdzie może być przyczyna że nie grzeje szyba ?
Autko jest z 97roku silnik 1.9 TDI
Pomocy ! bo idą chłodne dni a podgrzewanie może się przydać już nie długo !!!
Jak sprawdziłeś że szyba nie grzeje przy takiej temperaturze ma zewnątrz, ręką? Może podświetlenie przycisku wysiadło, zawsze szukamy głębokich przyczyn a nieraz są proste.
__________________
http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201308/1375579208_oqiy5e_600.jpg

Ostatnio edytowane przez jedi6667 ; 04-11-2014 o 23:06
jedi6667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2014, 18:12   #36
pik21
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: z nad morza
Model: Galaxy
Silnik: 1.9
Rocznik: 1997
Postów: 6
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa

No nie ręką było by to trudne,ale wystarczy jak z rana są szyby zaparowane nie trzeba czekać aż szyba zamarznie żeby to sprawdzić !

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 11-11-2014 o 13:47
pik21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2014, 21:03   #37
jedi6667
ford::advanced
 
Avatar jedi6667
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Żyrardów
Model: Galaxy mk1 GHIA
Silnik: 2,3 + gaz
Rocznik: 2000
Postów: 230
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa

Czyli jak para znika a klawisz nie świeci to coś jest z klawiczem.

Już czegoś tu nie kumam.
__________________
http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201308/1375579208_oqiy5e_600.jpg

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 11-11-2014 o 13:47
jedi6667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2014, 18:30   #38
pik21
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: z nad morza
Model: Galaxy
Silnik: 1.9
Rocznik: 1997
Postów: 6
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa

No własnie nie znika ! żle mnie zrozumiałeś ,chodzi o to że jak włączam klawisz to kontrolka nie świeci,para nie znika,ale działa przekaźnik ten za licznikiem i tu mam zagatkę nie wiem co jeszcze mógłbym sprawdzić lub gdzie szukać przyczyny ?

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 11-11-2014 o 19:34
pik21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2014, 18:50   #39
jedi6667
ford::advanced
 
Avatar jedi6667
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Żyrardów
Model: Galaxy mk1 GHIA
Silnik: 2,3 + gaz
Rocznik: 2000
Postów: 230
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa

Podłączenie przewodów do szyby, są za osłonami słupków, zdejmij i zobacz czy dochodzi prąd, zasilanie masz na dolnym przewodzie a masę na górnym.
__________________
http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201308/1375579208_oqiy5e_600.jpg
jedi6667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 20:29   #40
pik21
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: z nad morza
Model: Galaxy
Silnik: 1.9
Rocznik: 1997
Postów: 6
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa

No też o tym myślałem ale problem w tym że te osłony za łatwo nie chcą zejść może jutro jak nie będzie padać uda mi się je zjąć. Tylko tak sobie myślę że skoro nic nie było robione a wcześniej wszystko działało to czy może winę mieć np.przetarty lub uszkodzony przewód od podgrzewania końcówek spryskiwaczy ? bo jeśli się nie mylę to jest pod tym samym podłączony,a maską częściej się rusza niż przewodami które są w miarę bezpieczne za tymi osłonami na słupkach.Może wina leży w tych przewodach bo nie chce mi się wierzyć żeby wypieły się kostki w tych słupkach a pozatym jeśli nawet to by dzialała jedna strona ,bo jak się nie mylę szyba jest podzielona na dwie strefy lewą i prawą.Chyba że przekaźnik jest coś nie tak może sama cewka działa a nie przekazuje prądu dalej a tego sprawdzić nie jestem w stanie bo jak pisałem wcześniej jest tam tak malo miejsca że nie wejdę tam ani z próbówką ani z miernikiem.Hmmm no już sam nie wiem co robić ? ale wielkie dzięki kolego za podpowiedź jak coś jeszcze Ci się nasunie na myśl to pisz. Pozdrawiam
pik21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.