Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2016, 00:46   #11
hennurek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-07-2015
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,0 163 km
Rocznik: 2o12
Postów: 3
Domyślnie Odp: Usterka kamery cofania

Witam
Mam ten sam problem od niedawna wie ktos moze co jest przyczyna? zauważylem ze miga czesciej jak jest wilgotno na mrozie przestala migac i jest ok moze gdzies woda podchodzi? prosze o podpowiedzi jesli ktos rozwiazal ten problem z gory dziekuje

hennurek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 19:54   #12
hennurek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-07-2015
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,0 163 km
Rocznik: 2o12
Postów: 3
Domyślnie Odp: Usterka kamery cofania

problem naprawiony wilgoć w kamerce i wtyczkach w klapie czas naprawy 1,5 godz działa bez problemu bardzo łatwa naprawa w domu
hennurek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 23:36   #13
qrczakos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2010
Skąd: Piła
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 143KM
Rocznik: 2007
Postów: 439
Domyślnie Odp: Usterka kamery cofania

powiedz jak konkretniej to naprawiłeś, znajomy też ma problem z migającym obrazem
qrczakos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2016, 23:27   #14
hennurek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-07-2015
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,0 163 km
Rocznik: 2o12
Postów: 3
Domyślnie Odp: Usterka kamery cofania

trzeba rozmontowac wewnetrzne obicie plastikowe klapy tylnej zdiac rejstracje z plastikiem /potem lepszy montarz/ i zdejmujemy zewnetrzny plalstik na klapie do ktorego jest przymocowana kamerka . odłączamy wtyczke i niestety trzeba sciac 2 nity trzymajace kamerke do klapy ja je rozwiercilem, nastepnie w kamerce sa 3 male śrubeczki trzeba je wykręcić i zdejmujemy plastikowa obudowe kamerki , w obudowie nie ma zadnej uszczelki laczy sie na zasadzie plastik w plastik na rowku, tam mialem niewielkie slady wilgoci wysuszylem kamerke suszarką nalozylem w rowek laczacy plastiki wazeliny i skrecilem. uwaga wokol obiektywu kamerki jest ruchoma tulejka proponuje nie krecic nią bo jest to ustawienie ostrosci kamery przez moja niewiedze pokrecilem i po montazu musielem jeszcze raz wszystko rozkrecac aby ustawic ostrosc... montujemy kamerke do plastikowej obudowy i skrecamy reszte, wtyczki tez wysuszylem suszarka i nasmarowalem grubo wazelina. mi to pomoglo i kamerka dziala bez problemu w deszczu i przy duzej wilgotnosci. w aso oczywiscie diagnoza- wymiana calej kamerki elektryk na dzien dobry krzyknol sobie 150 za podiecie próby + doplata za rozkrecanie i nie dawal gwarancji ze wogole zrobi, mi to zajelo okolo 1,5 godz zycze powodzenia mam nadzieje ze to pomoze i moj post bedzie pomocny

Ostatnio edytowane przez hennurek ; 11-10-2016 o 23:30
hennurek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2017, 10:46   #15
woloo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-02-2017
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 18
Domyślnie Odp: Usterka kamery cofania

Właśnie miałem to samo. Mijający obraz z kamery cofania. Rozebrałem więc wszystko wg instrukcji j.w. Po złożeniu sprawdziłem - działa. Złożyłem klapę - a tu kamera przestała całkiem działać. Na drugi dzień wyciągnąłem tylko lewą lampkę oświetlenia tablicy, poruszyłem kablem kamery. Złożyłem wszystko i działa perfekcyjnie. Dziękuję za instrukcje.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez woloo ; 24-04-2017 o 18:35
woloo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2017, 22:11   #16
bzk666
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 27-01-2017
Skąd: Białystok
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Usterka kamery cofania

Mam (miałem?) podobny problem, zanim zabrałem się do rozmontowywania obicia, przez otwór od lampki oświetlenia tablicy poruszałem kabelkiem, jak na razie przestało migać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bzk666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2019, 21:15   #17
and#rzej
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-05-2019
Model: Kuga I
Silnik: TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Usterka kamery cofania

Witam.
Podłączę się pod temat żeby w jednym miejscu były mądre porady. Czy któryś z kolegów miał problem z pękniętą bańką na kamerce. Ja u siebie widzę dwa pęknięcia i oczywiście wilgoć w środku. Czy ktoś próbował podmienić tą kamerkę (oryginał) na jakąś inną lub czy ktoś próbował wymienić tą bańkę szklaną? Nie próbowałem jeszcze się do tej kamerki dostać, tak że nie wiem jaka jest możliwość naprawy.
and#rzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2019, 13:19   #18
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Usterka kamery cofania

Sporo osób miało wilgoć i nie tylko zwiazane z pęknięciami. z regóły po rozebraniu nie udawało się na tyle szczelnie złożyć żeby było dobrze.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2019, 22:45   #19
and#rzej
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-05-2019
Model: Kuga I
Silnik: TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Usterka kamery cofania

Zdemontowałem, rozebrałem, pęknięcia pokleiłem cjanopanem w żelu, poskładałem na uszczelkę dając trochę kremu żeby uszczelnić (zastanawiałem się nad wazeliną techniczną bezkwasową ale jest gęsta). Wydaje mi się, że jedyne miejsce gdzie może się dostawać wilgoć to okolice złącza, gdyż jest tam uszczelka przylegająca do płytki. Używając tam wazeliny to przy wysokiej temperaturze mogła by ona spłynąć na optykę. Po poskładaniu i zamontowaniu w klapie, auto umyłem ale znowu delikatnie przyparowało po czym na drugi dzień nie było śladu.
and#rzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2020, 19:41   #20
acquaristic
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-05-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 90
Domyślnie Odp: Usterka kamery cofania

Witam. W internecie spotkałem się z rozwiązaniem problemu migotającego obrazu. Może komus pomoże wiec wrzucam linka [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Według tego gościa problemem jest złe uziemienie modułu.
acquaristic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.