Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-07-2015, 11:48   #11
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,713
Domyślnie

Ma to zastosowanie poza terenem zabudowanym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tapnięte z Szajsunga MkIV

__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S

Ostatnio edytowane przez Andrzej ; 12-07-2015 o 12:55 Powód: nie cytujemy całych postów.
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2015, 14:17   #12
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

Tak! art 16 p.r.d. nie precyzuje czy obowiązek zajmowania prawego pasa dotyczy terenu zabudowanego, czy nie, a skoro nie precyzuje, to obowiązuje wszędzie.
__________________
§23

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 12-07-2015 o 12:55
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2015, 14:55   #13
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,713
Domyślnie

Tak.... Wiem.... dostanę mandat za to.... ale jakoś jeszcze nie dostałem więc dalej jeżdżę tak, by innym użytkownikom dróg było wygodniej
Sorry. Moja winaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tapnięte z Szajsunga MkIV
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 12-07-2015 o 12:55
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2015, 19:57   #14
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

I co mamy wszyscy prawym jechać, zderzak w zderzak jak lewy i więcej wolne?
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2015, 20:04   #15
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,713
Domyślnie

Ten przepis jest 'martwy' w terenie zabudowanym i każdy normalny policjant to wie

Tapnięte z Szajsunga MkIV
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2015, 20:35   #16
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akurat mijasz się z prawdą, bo przepisy p.r.d. mówią o obowiązku zajmowania pasa ruchu możliwie najbliższego prawej krawędzi jezdni (art. 16 p.r.d.). Na dodatek "uporczywe trzymanie się lewego", zostało w taryfikatorze "wycenione" na 200 zł i bodaj 2 pkt karne.
Święta racja a co do jazdy prawym jeden za drugim z wypowiedzi wyżej to nie prawda bo lewy jest po to aby wyprzedzać , jechać szybciej.
Ale w wielu przypadkach lewy stoi , prawy jedzie , o to się rozchodzi.

Takie jest prawo i tak się na dodatek przyjęło że jak są oba pasy puste to jedzie się prawym i policja ma takie prawo aby ukarać kierowcę który jedzie lewym pasem i nie umożliwi wyprzedzenia przez inny samochód.

To tak jak wiele osób jeździ po rondzie dwupasmowym prawym pasem dookoła tylko dlatego że się boją jechać środkowym , przez co utrudniają manewry zjazdu pojazdom jadącym wewnątrz ronda, które to muszą puścić tych z prawej

Aczkolwiek trzeba dodać do 2 pasów że w terenie zabudowanym jeżeli są 2 pasy w jednym kierunki można wyprzedzać z prawej takiego delikwenta jadącego lewym pasem , a poza terenem zabudowanym muszą być co najmniej 3 pasy w jednym kierunku aby móc wyprzedzić z prawej
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2015, 21:52   #17
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

No wlasnie.
Bo mozna jechac lewym pasem jesli:
- planuje sie skret w lewo
- planuje sie wyprzedzanie lub sie jest w trakcie wyprzedzania (wielu aut).

No to niech mi pan policjant udowodni ze nie planowalem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

IMO jesli nie blokuje nikogo za mna a jestem szybszy od pojazdow w prawym pase to mam prawo jechac ciagle w lewym. nie bede co auto zjezdzal na prawy i wyjezdzal.

BTW kolega mi opowiadal nie tak dawno (pare lat temu) jak ten przepis jest wykorzystywany zeby oblewac na nauce jazdy. Np. na dojezdzie do skrzyzowania z 1 pasem do jazdy na wprost i jednym do jazdy na prost i skretu w prawo, mimo ze w prawym pasie stoi duzo wiecej aut bo czekaja na skret w prawo, to nie wolno jechac tym drugim do jazdy tylko na wprost. Bo "nalezy zajac najbardziej skrajny prawy pas".
Szczerze nie wiem czy to prawda czy przesada. Jak by mnie ktos za cos takiego ulal to bym sie odwolal. Trudno uwierzyc. ale kolega robil prawko wiec opowiadal historyjki

BTW, dot Krakowa.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2015, 11:50   #18
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
planuje sie wyprzedzanie lub sie jest w trakcie wyprzedzania (wielu aut).
W tek kwestii już się wypowiadałem tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nie ma czegoś takiego jak wyprzedzanie wielu aut. Wyprzedzanie jest z definicji, przejeżdżaniem obok pojazdu poruszającego się w tym samym kierunku. Mowa tam jest o pojeździe, a nie pojazdach. Tak więc kontynuowanie jazdy lewym pasem, w sytuacji, gdy prawym jedzie kilka samochodów, jest faktycznie kolejnym i jednocześnie odrębnym manewrem wyprzedzania.
Co się zaś tyczy
Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten przepis jest 'martwy' w terenie zabudowanym i każdy normalny policjant to wie
, to znowu usiłujesz przekonać do własnej racji, która niestety racją nie jest. W art 16 p.r.d. nieprzypadkowo znalazł się bowiem zapis o obowiązku, ale także możliwie najbliższego, zaś w taryfikatorze mamy do czynienia wykroczeniem polegającym na uporczywym trzymaniu się lewego pasa. Wbrew pozorom, te drobne niuanse mają kolosalne znaczenie.
Zakładając (hipotetycznie), że trzech kierowców jadąc trzypasmową autostradą postanowi nieco ostudzić rajdowe zapały innych użytkowników drogi i pojadą sobie 100 km/h równolegle, każdy swoim pasem, to bez przepisu mówiącym o obowiązku jazdy pasem ruchu, możliwie najbliższym prawej, mógłbyś co najwyżej wbić zęby w kierownicę i prosić Najwyższego, by im zabrakło paliwa...
__________________
§23

Ostatnio edytowane przez hak64 ; 07-07-2015 o 11:53
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2015, 12:08   #19
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

tyle ze ta sytuacja to juz "utrudnianie". Nie trzeba do tego paragrafow o jezdzie lewym pasem

Cytat:
Nie ma czegoś takiego jak wyprzedzanie wielu aut. Wyprzedzanie jest z definicji, przejeżdżaniem obok pojazdu poruszającego się w tym samym kierunku. Mowa tam jest o pojeździe, a nie pojazdach.
A w kodeksie juz nie ma pojecia "kolumna pojazdow"?

Ale co jest wazniejsze, zapominasz o zapisie: "Po wyprzedzeniu kierujący nie musi zmieniać pas ruchu, jeżeli zamierza w dalszym ciągu wyprzedzać."
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2015, 12:10   #20
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,713
Domyślnie

Henryk. To Ty próbujesz mi wcisnąć swoją rację. ... ja się z nią tylko nie zgadzam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kolosalna różnica. Ponadto napisałem, że i tak będę tak jeździł bo jest to społecznie uzasadnione ale Ty dalej swoje ..... moje jest mojsze niż Twojsze. .... podajesz przykład z autostrady a ja mówię o terenie zabudowanym .... ja o niebie a Ty o chlebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..... pasuję, bo nic Ci nie muszę udowadniać.



Tapnięte z Szajsunga MkIV
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.