Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-02-2012, 15:56   #11
kuba_del
ford::average
 
Avatar kuba_del
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Delmenhorst
Model: S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 diesel 140KM
Rocznik: 2010/2011
Postów: 77
Domyślnie Odp: fabryczne WEBASTO - ASO nie umie naprawić

Cytat:
Napisał domadm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmm, ja tego u siebie nie widzę, a powinienem nagrzewnicę elektryczną mieć. Na pewno jest sterowana z converse? Możesz podać gdzie w menu?
z tego co mi wiadomo ta nagrzewnica uruchamia sie automatycznie w zaleznosci od temperatury zewnetrznej ,u mnie rowniez nie ma opcji zeby w conversie mozna bylo tym sterowac

kuba_del jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2012, 16:23   #12
anwod
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-07-2011
Skąd: W-wa
Model: s-max
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 168
Domyślnie Odp: fabryczne WEBASTO - ASO nie umie naprawić

a ja to mam w conversie ale w totalnie innym miejscu niż sterowanie webasto , więc już nic nie rozumiem :-)
anwod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2012, 19:34   #13
skoru
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 07-12-2010
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo mkV | Volvo XC70
Silnik: 1.5 EB MT | 2.5T AT
Rocznik: 2016 | 2015
Postów: 91
Domyślnie Odp: fabryczne WEBASTO - ASO nie umie naprawić

Być może do wersji z seryjnym webasto jest wgrany inny soft do conversa, pozwalający sterować dodatkowo PTC - na to by wskazywały słowa domadm
skoru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2012, 19:39   #14
anwod
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-07-2011
Skąd: W-wa
Model: s-max
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 168
Domyślnie Odp: fabryczne WEBASTO - ASO nie umie naprawić

Ma ktos moze adres email do ford polska. Zapytam?!
anwod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2012, 21:01   #15
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: fabryczne WEBASTO - ASO nie umie naprawić

Skorzystaj z formularza kontaktowego na ich witrynie. Jak odpowiedzą będziesz miał kontakt do konkretnego konsultanta.
Albo dzwoń (+48 22) 608 67 67
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2012, 22:24   #16
anwod
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-07-2011
Skąd: W-wa
Model: s-max
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 168
Domyślnie Odp: fabryczne WEBASTO - ASO nie umie naprawić

:-) pod tym numerem telefonu podali mi email ktory nie istnieje :-) cofa maila, skorzystam z formularza
anwod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2012, 22:34   #17
marekpz
ford::advanced
 
Avatar marekpz
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-08-2009
Skąd: Mikołów
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 200 KM
Rocznik: 2020
Postów: 323
Domyślnie Odp: fabryczne WEBASTO - ASO nie umie naprawić

Jeżeli można to się wtrącę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nagrzewnica elektryczna włączy się jeżeli na panelu sterowania układu klimatyzacji wnętrza zostanie ustawiona najwyższa temperatura lub regulator ogrzewania zostanie przestawiony na najwyższy zakres

Według instrukcji "Jeśli zamontowana jest nagrzewnica na paliwo, nie ma nagrzewnicy elektrycznej"

Nagrzewnice na paliwo są programowalne lub nie.

W trybie dodatkowego ogrzewania, zasilana paliwem nagrzewnica dodatkowa zostanie włączona tylko wtedy, gdy spełnione są wszystkie poniższe warunki:

Prędkość obrotowa silnika ponad 500 obr/min. Nagrzewnica na paliwo nie może włączyć się przy obracaniu silnika, aby nie dopuścić do wyłączenia z powodu niskiego napięcia przy niskim stopniu naładowania akumulatora.
Temperatura otoczenia poniżej 5°C.
Napełnienie zbiornika paliwa ponad 14%.
Przełącznik w menu komputera pokładowego w położeniu włączenia.

Jeden z poniższych warunków wystarczy, aby nagrzewnica pracująca w trybie dodatkowego nagrzewania została wyłączona:

Prędkość obrotowa silnika poniżej 500 obr/min.
Temperatura otoczenia powyżej 11°C.
Przełącznik w menu komputera pokładowego w położeniu wyłączenia.
Napełnienie zbiornika paliwa poniżej 8%.

Nagrzewnica dodatkowa na paliwo z dodatkową funkcją działania w czasie postoju

Nagrzewnica dodatkowa na paliwo z dodatkową funkcją działania w czasie postoju ma dwa tryby działania: natychmiastowe lub zaprogramowane uruchomienie.

Status jest pokazywany na wyświetlaczu w zestawie wskaźników. Działanie nagrzewnicy w czasie postoju sterowane jest przez menu centrum komunikatów. Nagrzewnica na paliwo może zostać aktywowana i dezaktywowana za pomocą centrum komunikatów. (ustawienie "Auto" oznacza włączona; ustawienie "Off" oznacza całkowicie wyłączona.). Obsługuje się ją przy pomocy menu dostępnego za pomocą przycisków na kierownicy.

Ktoś napisał o słabo działającej, miałeś może komunikat AUX HEATER ON ?

Skoru, czy przy swoim problemie, miałeś większe ilości wydobywającego się dymu spod auta? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeżeli ktoś chce to mogę na pw kilka informacji podać odnośnie nagrzewnicy.
marekpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2012, 22:43   #18
domadm
ford::advanced
 
Avatar domadm
 
Zarejestrowany: 26-12-2009
Skąd: ze Śląska
Model: Mondeo MK5 Titek Kombi PS
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 282
Domyślnie Odp: fabryczne WEBASTO - ASO nie umie naprawić

Cytat:
Napisał marekpz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nagrzewnica elektryczna włączy się jeżeli na panelu sterowania układu klimatyzacji wnętrza zostanie ustawiona najwyższa temperatura lub regulator ogrzewania zostanie przestawiony na najwyższy zakres
Mam rozumieć to tak, że wsiadając od auta zimą mam tylko takie dwa przypadki kiedy włączy się elektryczna nagrzewnica:
- jeśli nacisnę przycisk Max aby mi wszystko rozmroziło i zagrzało, lub
- pokręcę gałką klimy na max

Czyli jak wsiadam do auta w garażu, nie muszę naciskać Max bo nie trzeba nic rozmrażać, dodatkowo ufam że klima nagrzeje mi do moich ulubionych 21 stopni C, czyli nic nie robię tylko jadę sobie... i marznę!
A kiedy nachalnie kręcę gałką klimy na 28 stopni, co i tak normalnie niczego nie zmienia, to wtedy auto łaskawie włączy dogrzewanie?

Dziwne toto, sądziłem że kiedy we wnętrzu panuje niższa temperatura niż ustawiona to auto powinno użyć wszystkich możliwości żeby jak najszybciej osiągnąć docelową temperaturę (tak zwykle działa automatyczna klima).
Skończyły się mrozy i ciężko będzie teraz to sprawdzić, niestety.
__________________
== S-Max MK1 FL odbył, Mondeusz MK5 przybył, jest radocha, jest git
domadm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2012, 23:04   #19
marekpz
ford::advanced
 
Avatar marekpz
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-08-2009
Skąd: Mikołów
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 200 KM
Rocznik: 2020
Postów: 323
Domyślnie Odp: fabryczne WEBASTO - ASO nie umie naprawić

Mało jest o tej elektrycznej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W pojazdach z silnikami Diesel, które oddają niewiele ciepła do układu ogrzewania, stosowane są dodatkowe nagrzewnice umożliwiające szybsze ogrzanie wnętrza pojazdu przy niskiej temperaturze na zewnątrz.

Jeśli na panelu sterowania układu klimatyzacji wnętrza zostanie ustawiona najwyższa temperatura lub regulator ogrzewania zostanie przestawiony na najwyższy zakres, moduł DEATC (elektroniczna regulacja temperatury) wysyła przez MS CAN sygnał polecenia włączenia elektrycznej nagrzewnicy do modułu GEM. Jeśli zamontowana jest ręcznie sterowana klimatyzacja, sygnał jest przenoszony przez zwykłe połączenie kablowe.

GEM włącza elektryczną nagrzewnicę w zależności od dostępnej mocy alternatora.

Elektryczna nagrzewnica składa się z trzech osobnych elementów grzewczych zamontowanych we wspólnej obudowie.

Elektroniczny układ sterowania elektrycznej nagrzewnicy steruje trzema stopniami wyjściowymi w zależności od sygnału PWM wysyłanego przez moduł GEM. Te trzy stopnie wyjściowe włączają lub wyłączają oddzielnie trzy elementy grzewcze elektrycznej nagrzewnicy, przy czym okresy działania poszczególnych elementów grzewczych mogą się pokrywać. Zmienny czas włączenia umożliwia płynną regulację temperatury. Całkowita moc grzewcza trzech elementów grzewczych jest odpowiednia do sygnału PWM. Jeśli wartość sygnału PWM wynosi poniżej 10% lub powyżej 95%, elektryczna nagrzewnica dodatkowa nie zostanie włączona.




Co do wcześniej wklejonego zdania :
Według instrukcji "Jeśli zamontowana jest nagrzewnica na paliwo, nie ma nagrzewnicy elektrycznej"
to w mondeo mk4 już tego zdania nie maGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marekpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2012, 06:38   #20
skoru
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 07-12-2010
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo mkV | Volvo XC70
Silnik: 1.5 EB MT | 2.5T AT
Rocznik: 2016 | 2015
Postów: 91
Domyślnie Odp: fabryczne WEBASTO - ASO nie umie naprawić

@marekpz nie było takiego problemu - żadnego "dymienia" spod auta, webasto po prostu przestało pewnego dnia reagować na przycisk pilota i próbę włączenia go przez convers.

Co do obecności dodatkowej nagrzewnicy elektrycznej przy zamontowanym webasto: sądzę że jednak jest, nawet w conversie są osobne pozycje w menu do sterowania dodatkową nagrzewnicą i ogrzewaniem postojowym. Chyba że to samo webasto jest traktowane jako dodatkowa nagrzewnica gdy silnik pracuje lub jako ogrzewanie postojowe...

Zamotane to wszystko, i szlag mnie trafia gdy widzę jak KLIENCI salonów Forda rozkminiają kwestie o których SERWISANCI tejże firmy nie mają zielonego pojęcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skoru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.