Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-05-2019, 10:33   #1
dudek_1989
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 14-06-2015
Model: S-Max
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2012
Postów: 16
Domyślnie [Duratec HE 1.8 16V 125KM 2005r] potencjometr gazu, przepustnica, ecu...?

Witam,

Temat dotyczy co prawda Volvo S40 z 2005r ale z silnikiem Forda Duratec HE 1.8 125KM.
Niestety na forum Volvo nikt nie odpowiada w temacie więc zacząłem szukać rozwiązania gdzie indziej.

Problem wygląda następująco:
Zauważyłem jakiś czas temu drgającą przepustnicą w moim volvo, więc zacząłem przyglądać się sygnałom pedału gazu itp.
Kolejnym dziwnym zachowaniem są sygnały które wysyła sterownik do sterowania przepustnicy, a konkretnie jego zawieszanie zarówno przy naciskaniu pedału gazu oraz jego odpuszczaniu,

Podmieniłem pedał gazu na taki sam, ale nic się nie zmieniało. Jego odpięcie również niczego nie zmienia.
Czyściłem także moduł CEM oraz skrzynkę z bezpiecznikami pod maską, ale problem dalej pozostał.

Auto ogólnie nie sprawia większych problemów, ale czasami "łapie muła" podczas przyśpieszania i jakby bardziej nim lekko "telepało" na wolnych obrotach. Podejrzewam, że być może związanie jest z tymi zawieszającym się sygnałem, który również dzieje się czasami. Na wykresie widać także co jakiś czas dziwną "szpilę sygnału" PWM.
Dodam że przepustnica jest sterowana elektronicznie.

Wykonane czynności:
- wymiana czujnika położenia wału oraz wałka
- wymiana MAP sensora
- wyczyszczona przepustnica
- Czyszczone styki modułu CEM pod schowkiem pasażera oraz skrzynki bezpieczników pod maską
- Niedawno czyszczenie wtryskiwaczy domowym sposobem
- Jakieś 10000 km temu wymiana kompletnego sprzęgła
- Jakieś 35000 km temu remont silnika z regeneracją głowicy, wymianą pierścieni, panewek, rozrządu i napinacza, świec.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem oraz martwi mnie ta drgająca przepustnica?

Linki do zarejestrowanych wykresów:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez dudek_1989 ; 12-05-2019 o 10:56 Powód: Edycja nagłówka
dudek_1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2019, 10:44   #2
Damian76
ford::advanced
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 18-07-2015
Skąd: Kórnik
Model: Ford Focus C-MAX GHIA
Silnik: 2.0 Duratec He
Rocznik: 2006
Postów: 310
Domyślnie Odp: [Duratec HE 1.8 16V 125KM 2005r] potencjometr gazu, przepustnica, ecu...?

Spróbuj wyciągnąć przepustnice i ją wyczyścić może jest brudna od nagaru i się przycina.
Damian76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2019, 10:48   #3
dudek_1989
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 14-06-2015
Model: S-Max
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2012
Postów: 16
Domyślnie Odp: [Duratec HE 1.8 16V 125KM 2005r] potencjometr gazu, przepustnica, ecu...?

Cytat:
Napisał Damian76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spróbuj wyciągnąć przepustnice i ją wyczyścić może jest brudna od nagaru i się przycina.
Właśnie dopisałem do tematu, że to zrobiłem i wygląda teraz jak lusterko, ale problem dalej występuje. Po czyszczeniu usunąłem wszystkie nastawy sterownika.

Co dziwne, według tych sygnałów położenie przepustnicy podąża prawidłowo za sygnałem z pedału gazu natomiast ten sygnał potrafi się zawiesić.
Tak jak wspomniałem, podmiana pedału gazu nie dała żadnego efektu...

Ostatnio edytowane przez dudek_1989 ; 12-05-2019 o 10:57
dudek_1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 17:04   #4
dudek_1989
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 14-06-2015
Model: S-Max
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2012
Postów: 16
Domyślnie Odp: [Duratec HE 1.8 16V 125KM 2005r] potencjometr gazu, przepustnica, ecu...?

Ktoś, coś??

Podbijam temat...
dudek_1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2019, 22:20   #5
dudek_1989
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 14-06-2015
Model: S-Max
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2012
Postów: 16
Domyślnie Odp: [Duratec HE 1.8 16V 125KM 2005r] potencjometr gazu, przepustnica, ecu...?

Zrobiłem dzisiaj testy i porównanie z innym z parametrów który zmienia się dynamicznie (kąt zapłonu) i wygląda na to że te "zwiechy" są na lini komunikacji laptopa z komputerem samochodu, być może klon Vidy ma jakieś lagi, bo inne parametry również się zwieszają na ułamek sekundy, czyli jest to fałszywy trop.

Natomiast dalej zastanawia mnie ta drgająca przepustnica Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do zamulania, to myślę że wypadałoby jeszcze przeczyścić EGR. Silnik miał robiony remont po tym jak zjadał 1L oleju na 200km, więc EGR i kolektor ssący pewnie były/są zawalone, a niestety nie wiem czy mechanik go czyścił podczas remontu.

Co myślicie o czyszczeniu kolektora ssącego, jest sens to robić, bo tym gdy wymieniałem MAP sensor i po tym jak wyglądał ten stary, jestem w stanie wyobrazić sobie jak cały kolektor wewnątrz wygląda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dudek_1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagram , ecu , przepustnica , wykres


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.