Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2024, 13:53   #1
tomzi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-09-2018
Skąd: Kraków
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 tdci 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Kolejny wiciek ze skrzyni i ślizgające się sprzęgło

Witam,

Pacjent focus MK2 FL 2008 1.6TDCI 109KM 290tys przebiegu

Zacznę od początku:

1. We wrześniu 2022 - wymiana kompletu sprzęgło, dwumas, wysprzęglik (był problem ze sprzęgłem i wysprzeglikiem m.in wpadające sprzęgło w podłogę i dwumas się już tłukł)

2 Po roku (październik 2023) sprzęgło zaczęło się ślizgać (przejechane 20kkm) - diagnoza wyciek oleju spod pokrywy filtra oleju - ciekło na połączenie silnik/skrzynia oraz wyciek oleju spod uszczelniacza wałka sprzęgłowego ze skrzyni - mycie silnika, wymiana uszczelniaczy + nowa tarcza. Mechanik stwierdził lekkie zużycie bieżni na wałku sprzęgłowym ze skrzyni, ale założył nowy uszczelniacz i w którym lekko skrócili sprężynkę żeby lepiej dolegał - "jeździć obserwować, będzie dobrze".

Po tych zabiegach - auto jak nowe, sucho, nic nie cieknie, +50% do mocy i tak było ponad 2 miesiące specjalnie nie montowałem dolnej osłony silnika żeby na bieżąco kontrolować - 2 miesiące było OK więc przed świętami po opadach śniegu ze spokojną głową o wycieki zamontowałem dolną osłonę silnika

3. 22 grudzień 2023 - nagle na autostradzie przy wyprzedzaniu na 4 biegu obrotu poszły na maksa, auto "stoi" w miejscu. Przez chwilę myślałem że mi się tylko zdaje ale 2-3 próby nagłego przyśpieszania na 4/5 biegu i dzieje się dokładnie to samo. Wcześniej przez te dwa miesiące 0 objawów ani ślizgania ani wycieków.

Po zajechaniu do domu i zagarażowaniu - na drugi dzień na podłodze jasna plama "świeżego" oleju o specyficznym "maszynowym" zapachu pod autem (przeciekło po osłonie silnika) a więc wyciek ze skrzyni - zaoleiło tarczę sprzęgłową pewnie znwou i dlatego się znowu ślizga.

Dzisiaj jadę do tego samego mechanika niech się tłumaczy, tylko co teraz? Jeżeli to ten uszczelniacz znowu to wymieniać na nowo sam uszczelniacz? Regenerować skrzynię (wałek)? Kupować używaną?

tomzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.