Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2018, 22:24   #31
hors_e
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2008
Skąd: Słupsk
Model: S-Max, Mondeo mkIV
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007 i 2014
Postów: 107
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Zobacz może magiel albo mocowanie wewnętrznego przegubu w skrzyni( nie przegub)

__________________
Nie ważne Czy starszy, Czy młody
Ze mną wyplyniesz Na głębokie wody!
hors_e jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 22:41   #32
JaQQbek
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 24-11-2018
Skąd: Swietno
Model: Mondeo mk IV
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Dziś zobaczyłem plamę w miejscu gzie stało auto, płyta jest mokra od strony pasarzera jutro rozkręcenie i będę zaglądał. Jak dojdę co to napewno się podzielę.
JaQQbek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2018, 20:16   #33
Aliba3215
ford::amateur
 
Imię: Luko
Zarejestrowany: 25-09-2018
Skąd: Polska
Model: S-max
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Mam s-max 2007r. 140km 103kw problem gdy go kupilem drgania po calej kabinie. Diagnoza mechanika wymiana dwumas. Nie pomogla. Drgania w zakresie 1800-2000obrotow biegu jalowego. Na zimnym mocniej. Przy hamowaniu odczuwalne na pedale hamulca mam nadzieję ze to od tarcz. Prosze o pomoc w temacie. Poduszki twierdzi ze sa w porzadku. Przymierzam sie jeszcze w stronę alternator koło pasowe? Prawa strona drga oraz z tylu tlumik na zimbo. Pomocy bo trafic może cos . [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Aliba3215 ; 22-12-2018 o 11:27
Aliba3215 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2019, 07:29   #34
Rafi33
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-05-2019
Skąd: Opole
Model: Kuga Mk2
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Panowie i jak z tymi drganiami?? Udało się komuś odnaleźć przyczynę? U mnie też czuć ewidentne drgania całej karoserii podczas jazdy, a nie uśmiecha mi się wymieniać dwumasy i półosi na wszelki wypadek.
Rafi33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2019, 20:58   #35
piotrek211
ford::amateur
 
Imię: piotrek
Zarejestrowany: 31-10-2017
Model: c-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Witam
U mnie wibracje tak jak u kolegów wyżej pojawiają się od 2200rpm przy gwałtownym przyspieszaniu, a teproblem pojawił się po demontażu pompy wtryskowej, wtryskow i zbiornika paliwa (opilki w filtrze paliwa) Przed naprawa układu zasilania paliwa nie było żadnego problemu z wibracjami. Po kontakcie z warsztatem mechanik stwierdził, że te wibracje to napewno nie przez regenerację pompy i wtryskow tylko, że przez uszkodzone koło dwumasowe. Dodam, że skrzynia to powershift nie ma problemów ze zmianą biegów itd
piotrek211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2019, 21:25   #36
Gural bagienny
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-05-2019
Skąd: Nowa huta
Model: Ford Smax
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 105
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Ja miałem to samo za duży moment obrotowy i targało jak Rekśio szynkę takim sposobem zajechałem dobre sprzęgło po wymianie sprzęgła do heco ogarną co było źle teraz jest ok .
Gural bagienny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2019, 14:25   #37
piotrek211
ford::amateur
 
Imię: piotrek
Zarejestrowany: 31-10-2017
Model: c-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Witam
Ja mam serię. U mnie nikt nie da głowy, że to koło dwumasowe powoduje takie drgania podczas przyspieszania. A szukanie w ciemno to koszta które będę musiał pokryć.
piotrek211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2020, 00:02   #38
phpion
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-08-2019
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 2007
Postów: 51
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Nie będę się rozpisywał tylko napiszę w żołnierskim skrócie:

Pacjent: S-max 2007r. 2.0 benzyna (!)
Objawy: drgania odczuwalne np. na fotelu kierowcy (na kierownicy raczej nie) podczas przyspieszania w zasadzie tylko na 2 biegu i w okolicach 2000 obrotów. Nie są jakoś super odczuwalne ale jednak są i jest to upierdliwe.
Ostatnio dość sporo było robione w aucie, przed naprawami nie zaobserwowałem tego zjawiska, po naprawach tak. Co było robione: wymiana opon (nowe Klebery), tarcz i klocków (przód + tył), amortyzatory + sprężyny (przód), półoś napędowa lewa. Może jednak ktoś spotkał się już z czymś takim i byłby w stanie na coś nakierować?
phpion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2020, 11:10   #39
lsz11
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 25-12-2012
Skąd: Olecko
Model: S-Max PowerShift
Silnik: 2.0 TDCI, 163 km
Rocznik: 2011
Postów: 171
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Cytat:
Napisał phpion Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tarcz i klocków (przód + tył),
Może jednak ktoś spotkał się już z czymś takim i byłby w stanie na coś nakierować?
Sam wymieniałeś? Przed założeniem nowej tarczy należy dobrze oczyścić miejsce styku tarczy z piastą ponieważ wszelkie brudy w tym korozja powoduje bicie tarcz. Może być tak, że nowa tarcza sama w sobie ma jakiś "odchył" i może dawać wibracje. Podjedź do mechanika lub, jeśli masz od kogo, pożycz czujnik zegarowy by sprawdzić czy bicie tarcz mieści się w granicach tolerancji.
lsz11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2020, 18:22   #40
phpion
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-08-2019
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 2007
Postów: 51
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Nie, wymieniałem u mechanika. Jutro podjade się przejechać razem z nim. Akurat teraz miałem okazje zrobić mały test i drgania czuć (na fotelu pasażera tez np. przykładając rękę do fotela) w okolicach 30-40km/h na 1 i 2 biegu (na 3 mogłoby być zbyt duże obciążenie dla silnika wiec mógłby drgać). Równocześnie toczenie się na biegu jałowym z ta prędkością nie powoduje drgan. Telefoniczna rozmowa sugerowała ze może poduszka pod skrzynia biegów. Jutro się przejedziemy choć pewnie skończy się na „No czuć drgania”.

PS: pare tygodni wcześniej wymieniane wszystkie cewki i świece.
phpion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.