Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-11-2019, 08:40   #1
deny24
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-01-2019
Skąd: Lubaczów
Model: Escape
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Sync 3 3.4 co wnosi nowego aktualizacja

Czy ktoś już aktualizował Sync 3 do wersji 3.4 w Escape? Przejrzałem całe forum, ale wszystko dotyczy Mondeo/Fusion. Chciałbym wiedzieć co wnosi nowego aktualizacja, i czy pakiet aktualizacji 3.4 jest do wszystkich modeli Forda, także Escape.

deny24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2019, 09:22   #2
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: Sync 3 3.4 w Escape

Cytat:
Napisał deny24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
także Escape
zgada się, do wszystkich fordów i Escape :-)
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2019, 12:46   #3
gregu77
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 19-07-2019
Skąd: Warszawa
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 4WD
Rocznik: 2018
Postów: 4
Domyślnie Odp: Sync 3 3.4 w Escape

Mało tego, możesz uzyskać polskie mapy, dodatkowo u siebie nie miałem info z navi na zegarach. Po długich poszukiwaniach udało się aktywować i nawet manewry z google maps idą na zegary.
gregu77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2019, 13:01   #4
deny24
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-01-2019
Skąd: Lubaczów
Model: Escape
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Odp: Sync 3 3.4 w Escape

Cytat:
Napisał gregu77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mało tego, możesz uzyskać polskie mapy, dodatkowo u siebie nie miałem info z navi na zegarach. Po długich poszukiwaniach udało się aktywować i nawet manewry z google maps idą na zegary.
Co masz na myśli "uzyskać polskie mapy"? Ja miałem wymienioną pamięć na 64 ograną Sync 3 3.0 i mapy F8. Info z navi auta i gmaps po AA mają komunikaty na wyświetlaczu między zegarami, to widziałem w Fusionie/Mondeo, właśnie nie wiedziałem czy w Escape też tak jest - trzeba to specjalnie aktywować? Czy wszystko działa poprawnie? Podobno dla laika 😉 nie ma powrotu do 3.0
deny24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2019, 17:15   #5
gregu77
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 19-07-2019
Skąd: Warszawa
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 4WD
Rocznik: 2018
Postów: 4
Domyślnie Odp: Sync 3 3.4 w Escape

Jak kupowałem swojego Escape to był tak w 2/3 zrobiony jeśli chodzi o awionikę. Zegary były spolonizowane ale trochę ubogie w funkcje no i same tarcze w milach, Sync 3 też po polsku ale z mapami USA, bez obsługi klimy i jakaś średnio nowa wersja z nie do końca przeprowadzoną aktualizacją bo mi czasami krzyczał o kontynuowaniu jej. W ciągu tego miesiąca co go mam to wymieniłem tarcze na PL (fotorelacja wkrótce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), parę funkcji pojawiło się na zegarach jak np. radar (pomiar odległości), spalanie w l/h na postoju, tempomat aktywny w km/h (był w milach) i jeszcze coś ale mi chyba już umknęło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do Sync 3 to po zorientowaniu się przy dokończeniu aktualizacji z logów, że jest to wersja 32GB i poczytaniu trochę różnych forów najpierw zaktualizowałem do 3.3, mapy F8 okrojone o zbędne języki (głos), oraz:
C - North UK - Dania, Finlandia, Wielka Brytania, Irlandia, Man, Islandia, Norwegia, Szwecja
D - Iberia - Hiszpania, Gibraltar, Portugalia
Jak mi się kiedyś przyjdzie tam wybrać to wymienię je na inne mapy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do tego obsługa klimy i wyłączenie Sirius. Nie do końca jeszcze łapię o co chodzi z HD radio no i chyba DAB nie mam.

Jednak nadal nie miałem zwrotnej informacji na zegarach i grzebałem sobie dalej. W końcu na jakimś forum posłużyłem się wstawką do IPC as-bulit od Explorera w :
Miałem: 720-01-01 0fe0 2142
Zrobiłem: 720-01-01 0fe2 2142
Pojawił się kompas a przy włączonej trasie w navi wskazówki manewrów.

Nadal jednak brak było wskazówek z google maps no to się wziąłem w sobie i mimo lekkich obaw machnąłem 3.4 19200. I osiągnąłem główny cel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Teraz mi zostało modzenie różnych dodatków, ponoć konfigurację auta można wrzucić na Sync, loga stacji powłączać i coś jeszcze. Niestety nie mam UCDS, bawię się tylko poprzez Forscan.

a czy potrzebował bym wrócić do 3.0? Ponoć się da, ale po co???? Jak narazie wszystko działa, mapy aktualne, więc nie widzę potrzeby.
gregu77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2019, 23:06   #6
deny24
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-01-2019
Skąd: Lubaczów
Model: Escape
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Odp: Sync 3 3.4 w Escape

To fajnie, że sam tyle ogarniasz. Ja dopiero od miesiąca mam kabelek i Forscana. Nie chcę za bardzo sam grzebać, bo do gościa, który mi robił Synca mam 150 km. No i za darmo nikt mi przecież nic nie zrobi. Jutro spróbuję zrobić aktualizację. Mam jeszcze do podpięcia moduł haka i jego aktywację oraz noszę się z zamiarem montażu radaru ACC i włączenia aktywnego tempomatu, teraz szukam części. Tylko tu na forum to trochę ciężko o bezinteresowną pomoc.
deny24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2019, 15:53   #7
kfiatas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-03-2019
Model: Ford Escape
Silnik: 1,5
Rocznik: 2018
Postów: 8
Domyślnie Odp: Sync 3 3.4 w Escape

Mam w Escapie sync 3 w wersji 2.3 (USA).
Czy da się od razu zaktualizować do 3.4? będzie spolszczenie i mapy EU robiąc to metodą z pendriva jak na filmiku? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czy to działa tylko z wersji +3.0?
kfiatas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2019, 00:13   #8
deny24
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-01-2019
Skąd: Lubaczów
Model: Escape
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Odp: Sync 3 3.4 w Escape

Nadal jednak brak było wskazówek z google maps no to się wziąłem w sobie i mimo lekkich obaw machnąłem 3.4 19200

Mógłbyś podrzucić linka do 3.4 19200 Na cyonlabs.inet jest już wersja aktualizacji 19274 podobno z błędami. Wrzuciłem u siebie 3.4 19101 i na razie testuje. Parę porad przy Forscanie też by się przydało. Dopiero zaczynam z nim zabawę a na Youtube tylko filmiki z Mondeo/Fusion. Dzięki.
deny24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2019, 09:07   #9
gregu77
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 19-07-2019
Skąd: Warszawa
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 4WD
Rocznik: 2018
Postów: 4
Domyślnie Odp: Sync 3 3.4 w Escape

Cytat:
Napisał deny24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nadal jednak brak było wskazówek z google maps no to się wziąłem w sobie i mimo lekkich obaw machnąłem 3.4 19200

Mógłbyś podrzucić linka do 3.4 19200 Na cyonlabs.inet jest już wersja aktualizacji 19274 podobno z błędami. Wrzuciłem u siebie 3.4 19101 i na razie testuje. Parę porad przy Forscanie też by się przydało. Dopiero zaczynam z nim zabawę a na Youtube tylko filmiki z Mondeo/Fusion. Dzięki.
Wszystkie pliki jakby co możesz znaleźć tutaj : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tylko konieczne może być używanie np. chrome z włączonym tłumaczeniem
Ja wziąłem to co na cynalabs i doszlifowywałem plikami z tego rosyjskiego forum. nie aktualizowałem jeszcze tylko do 19274, tym bardziej, że jak próbowałem to zrobić z 19101 to mi wyskoczył błąd MEM_ERR03. Chyba coś ciasno z pamięcią się zrobiło. Jak narazie nie zauważyłem żadnych problemów z bluetooth, z USB, szczerze mówiąc nie sprawdzałem wybierania głosowego więc tu się nie wypowiem. Natomiast pieruńsko szybko (w porównaniu do 3.0) łączy się AA. Nie wiem tylko czy wkładu tu nie miała przesiadka na nowy telefon i zainstalowanie na nim AA w wersji 4.8.
Osobiście wolę poczytać na forach niż oglądać filmiki, szukam po różnych kluczach. Duży wątek o Sync3 jest tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lub właśnie na tym rosyjskim forum, który wskazałem przy plikach. Aktualnie szukam czy da sie coś z logo zrobić i żeby zamiast częstotliwości nazwa stacji mogła być. A z innych modułów to co się da jeszcze na zegarach ustawić. Na forach focusRS chwalą się jakimiś fajnymi menu w IPC zaawansowanych ustawień samochodu, ale jeszcze tego nie rozgryzłem. Częsty problem jaki mam to to, że w wielu dostępnych zestawieniach ustawień as-built są 3 grupy a u mnie tylko 2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zawsze najpierw szukam czy to co mam ustawione ma jakieś odzwierciedlenie do tego co jest na liście. No i szczególną ostrożność zachowuje przy jakich kolwiek zmianach. Zawsze najpierw backup ustawień.
gregu77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2019, 10:22   #10
deny24
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-01-2019
Skąd: Lubaczów
Model: Escape
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Odp: Sync 3 3.4 w Escape

Właśnie sporo informacji jest do innych modeli aut. O Escape wcale. Zabawy Forscanem w ciemno to nie dla mnie. Nie mam nikogo w pobliżu, kto by mi później naprawił to, co zepsuje �� A jak masz już coś sprawdzone, możesz wrzucić opis. Przy twoich zabawach wymieniłbym pamięć na 64 mimo wszystko. Mnie nowa/używana płytka kosztowała 200 zł.
deny24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.