Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2016, 12:12   #71
gandolfinek
ford::advanced
 
Avatar gandolfinek
 
Zarejestrowany: 08-09-2011
Model: MK5 TITANIUM
Silnik: 1.5 EB 160KM A6
Rocznik: 2016
Postów: 242
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Cytat:
Napisał main91 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak mam 19

myślałem o pakiecie stylistycznym ale jak zamawiałem żaden dealer w Polsce nie był mi w stanie powiedzieć jak ten pakiet tak naprawdę wygląda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

znalazłem w necie kilka zdjęć ale jakoś nie wziąłem go. I z tego co pamiętam wykluczał się przy jakimś pakiecie który brałem chyba pakiet z otwierana klapa bo pakiet stylistyczny miał spojler a to wykluczało możliwość brania z el. klapa

No własnie - ale ja wziąłem bez spojlera i mam otwieraną klapę elektrycznie (pakiet styl. nadw. nr 1.)
A co do wyglądu? To powiem że fajnie wygląda, zamieszczałem gdzieś na forum zdjęcia (co prawda robione podczas deszczowej pogody ale coś tam widać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Generalnie każdego co spotykam to mi zazdrości i potwierdza że dobrze zrobiłem że nie wziąłem bez pakietu, ze standardowym grilem. Wyróżnia się i to zajeb.... no i jest jedyny w swoim rodzaju. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Myślę też że dużo takich po ulicach nie będzie jeździć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

EDIT: znalazłem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez gandolfinek ; 25-02-2016 o 12:15
gandolfinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2016, 15:56   #72
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Pakiet byłby idealny jak byś miał te chromowe wydechy ,szkoda że nie dali tych końcówek. Kiedyś jak będę się nudził to kupię sobie grila gornego i dolnego i podmienia,ale narazie aston mi sie podoba.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2016, 12:58   #73
main91
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: Toruń
Model: Mondeo MK IV, mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCI 140KM, 2.0 TDCI 180KM,
Rocznik: 2007, 2015
Postów: 21
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] o właśnie zapomniałem o tym, że chciałem mieć te końcówki wydechu a nikt w salonach w których byłem ani nawet z centrali ford polska nie był mi w stanie odpowiedzieć czy te końcówki będą przy pakiecie stylistycznym no niestety tak jest jak się zaraz po premierze zamawia to niewidomych jest mnóstwo
main91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2016, 13:10   #74
gandolfinek
ford::advanced
 
Avatar gandolfinek
 
Zarejestrowany: 08-09-2011
Model: MK5 TITANIUM
Silnik: 1.5 EB 160KM A6
Rocznik: 2016
Postów: 242
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Cytat:
Napisał main91 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] o właśnie zapomniałem o tym, że chciałem mieć te końcówki wydechu a nikt w salonach w których byłem ani nawet z centrali ford polska nie był mi w stanie odpowiedzieć czy te końcówki będą przy pakiecie stylistycznym no niestety tak jest jak się zaraz po premierze zamawia to niewidomych jest mnóstwo
Końcówki będą tylko przy silnikach 2.0, czyli 203/240KM benzyna i chyba od 180KM diesel
Pakiet nie ma nic do rzeczy, jeśli silnik jest mniejszy a wzięło się pakiet to jest tak jak u mnie plaster miodu na końcówce wydechu.
Patrząc na cennik poprzedni (nie aktualny wg którego ja kupiłem MDO) jeśli się spojrzy na pakiet stylizacyjny nadwozia - to te końcówki były bez względu na pojemność i moc, natomiast w aktualnym cenniku i katalogu już ich nie ma - ale jest "miodzio"
gandolfinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2016, 13:56   #75
Raazeerr
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 04-09-2012
Skąd: Zamość
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 11
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Witam. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji więc zapytam was panowie.
Czy felgi oryginalne fordowskie o parametrach 5x108 8x18 ET52,5 będą pasowały do Forda mondeo mk4 2011 rocznik? I jaką gumę można by na tą felge założyć? 235/45? 235/40? A może 245?

Chce kupić konkretnie te felgi:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Raazeerr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2016, 16:19   #76
jarcu
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 12-02-2016
Skąd: Wodzisław Śląski
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Witam

Ponieważ odebrałem swoje Mondeo Mk5 na felgach 16" które zostaną na zimę, zamierzam zakupić alufelgi na lato, wstępny wybór padł na felgi Anzio Turn 18 cali [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Chciałem upewnić się czy felgi będą pasowały do mojego samochodu.

Parametry felgi:
Średnica: 18″
Szerokość: 8,00″
Rozstaw śrub: 5x108
Odsadzenie ET: 48,00
Otwór centralny: 70,10 Kolor

Głównie chodzi mi o parametr ET który według katalogu Forda powinien wynosić 55 a dla wybranej felgi ma wartość 48. Inny jest też otwór centralny ale pierścienie centrujące powinny rozwiązać problem.
Jeśli chodzi o opony to wiadomo 235/45/R18.
Ewentualnie mam jeszcze pytanie odnośnie czujników ciśnienie, czy takie które znalazłem w swojej okolicy będą dobre [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez jarcu ; 03-03-2016 o 16:23
jarcu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2016, 07:34   #77
main91
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: Toruń
Model: Mondeo MK IV, mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCI 140KM, 2.0 TDCI 180KM,
Rocznik: 2007, 2015
Postów: 21
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

będą pasowały po prostu odsuną się o 7 mm do zewnątrz auta bo szerokość felgi zostaje ta sama na 16' też jest 8?
main91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2016, 11:22   #78
jarcu
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 12-02-2016
Skąd: Wodzisław Śląski
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Właśnie że nie, teraz felga ma szerokość 6,5 " ale ET jest 50.

Ostatnio edytowane przez jarcu ; 10-03-2016 o 11:25
jarcu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2016, 08:33   #79
main91
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: Toruń
Model: Mondeo MK IV, mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCI 140KM, 2.0 TDCI 180KM,
Rocznik: 2007, 2015
Postów: 21
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

czyli teraz masz r16 o szerokości 6,5 i et 50? a chcesz zmienić na r18 szerokość 8 i et 48?
jeżeli tak to ET ma niewielką różnice lecz felga będzie dużo szersza. Nie masz się czym przejmować bo moje oryginalne 19' maja szerokość 8 i et 55 czyli 7 mm bliżej środka pojazdu niż te twoja. A jeżeli chodzi o wystawanie na zewnątrz też nie będą wystawały teraz kupiłem na lato szersze bo 8,5 i et 45 czyli o 9mm bardziej wystają niż te co chcesz kupić
main91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2016, 15:13   #80
jarcu
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 12-02-2016
Skąd: Wodzisław Śląski
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Cytat:
Napisał main91 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli teraz masz r16 o szerokości 6,5 i et 50? a chcesz zmienić na r18 szerokość 8 i et 48?
jeżeli tak to ET ma niewielką różnice lecz felga będzie dużo szersza. Nie masz się czym przejmować bo moje oryginalne 19' maja szerokość 8 i et 55 czyli 7 mm bliżej środka pojazdu niż te twoja. A jeżeli chodzi o wystawanie na zewnątrz też nie będą wystawały teraz kupiłem na lato szersze bo 8,5 i et 45 czyli o 9mm bardziej wystają niż te co chcesz kupić
No to dobrze bo już kupiłem i czekam na dostawę :-)
jarcu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.