Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2018, 12:58   #1
cinek146
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-10-2016
Model: C-max
Silnik: 1.6 VCT
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Podmiana przepustnicy+falowanie obrotów

Witam

Od jakiegoś czasu walczę z falowaniem obrotów,
mój model 1.6 Ti-VCT 115km 2005r
podpięcie pod kompa wyrzuca błędy P0133 i P0153 czyli powolną reakcje sond przed katem dodam że w tamtym roku jedną z nich wymieniłem. Po przejechaniu więcej kilometrów zaświeca się check oraz niekiedy błąd P0175,P0172 czyli mieszanka za bogata.
Ostatnio zauważyłem również błąd C1750-20 to chyba coś z przyspiesznikiem.

Ogólnie sondy sprawdzałem forscan na oscyloskopie pracują od 0-1v czyli wychodzi że są sprawne. Wydaje mi się że problem jest przepustnica a dokładniej ten moduł (potencjometr) co wtyczka wchodzi, chyba tak się to fachwo nazywa. Gdy ją odepnę i później podepnę obroty zachowują się prawie że idealnie.
Pytanie główne posiadam nr przepustnicy VR2S6U- 9E927-FC oraz nr na plastiku VP4F9U-9E928-CA, jest jeszcze 3 nr na samym wtyku(potencjometru) ale jest zdarty i nie umie go odczytać. Na aledrogo jest kilka używek ale z oznaczeniem 2S6U-FC tyle że z aut 100km i z innymi kodami silników mój HXDA.
Jaką używkę kupić albo co dokładnie sprawdzić. Z góry dzięki za pomoc.

cinek146 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2018, 18:22   #2
cinek146
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-10-2016
Model: C-max
Silnik: 1.6 VCT
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Podmiana przepustnicy+falowanie obrotów

Podbijam temat, zrobiłem kilkadziesiąt km ostatni błąd jaki kasowałem to C1750. Obroty dalej falują i nadal chciałbym wymienić przepustnice na używaną
czy ktoś wymieniał w swoim fordku i na jakie nr zwracał uwagę?
cinek146 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2018, 23:06   #3
Punia33
ford::beginner
 
Avatar Punia33
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 07-07-2016
Model: Focus C-max
Silnik: 1.8 16 pb
Rocznik: 2006
Postów: 28
Domyślnie Odp: Podmiana przepustnicy+falowanie obrotów

Witam

Mam podobny problem z przepustnicą umnie niema błędów ale ma problemy z odpalaniem.
Czyszczenie pomogło ale łapie nieraz muła i nie reaguje na pedał gazu.
Mam zamiar wymienić ją na Aledrrogo znalazłem firmę która regeneruje przepustnice oddajesz starą a oni dają po regeneracji koszt to jakieś 550 zł.
Punia33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2018, 11:44   #4
cinek146
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-10-2016
Model: C-max
Silnik: 1.6 VCT
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Podmiana przepustnicy+falowanie obrotów

Cytat:
Napisał Punia33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Mam podobny problem z przepustnicą umnie niema błędów ale ma problemy z odpalaniem.
Czyszczenie pomogło ale łapie nieraz muła i nie reaguje na pedał gazu.
Mam zamiar wymienić ją na Aledrrogo znalazłem firmę która regeneruje przepustnice oddajesz starą a oni dają po regeneracji koszt to jakieś 550 zł.
Cześć sprawdź jeszcze katalizator może przypchany?
No tak regenerują tylko po co dawać 550zł jak można by kupić używaną np za 100zł tylko trzeba wiedzieć jaką kupić...
cinek146 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2018, 13:03   #5
Punia33
ford::beginner
 
Avatar Punia33
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 07-07-2016
Model: Focus C-max
Silnik: 1.8 16 pb
Rocznik: 2006
Postów: 28
Domyślnie Odp: Podmiana przepustnicy+falowanie obrotów

Cytat:
Napisał cinek146 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć sprawdź jeszcze katalizator może przypchany?
No tak regenerują tylko po co dawać 550zł jak można by kupić używaną np za 100zł tylko trzeba wiedzieć jaką kupić...
No można ale jak ta używka bedzie taka sama jak twoja niesprawna?
Punia33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2018, 09:39   #6
cinek146
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-10-2016
Model: C-max
Silnik: 1.6 VCT
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Podmiana przepustnicy+falowanie obrotów

Witam chyba udało mi się rozwiązać problem z falowaniem, diagnoza wygląda na to że była trafna zakupiłem na aledrogo używaną przepustnice co ciekawe są na niej całkiem inne nr ale pochodziła z auta z tym silnikiem co moje. Od 2 dni jeżdżąc obroty trzymają prawie że idealnie. Z błędów pozostały te które trochę olewałem bo ponoć są nie szkodliwe
P1000 nie dokończony test podobno ma samo zniknąć ale jak na razie jakoś nie chcę.
U1900-bład magistrali CAN podobno pojawia się przy skokach napięcia...
cinek146 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2021, 22:23   #7
karik96
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 22-09-2021
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 HXDA
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Zbyt bogata mieszanka P0153 P0175

Witam, czy miał ktoś z forumowiczów problem lub może podpowiedzieć, gdzie szukać problemu lub na jakie jeszcze parametry zwrócić uwagę przy błędach ze zbyt bogatą mieszanką. Wywala błędy: P0172 i P0175 oraz sporadycznie P0153 i P0133. Pacjentem jest C-Max 1.6 V-ti HXDA. Z rzeczy które zostały zrobione to podmieniona przepustnica jednak bez zauważalnego rezultatu.
Po podpięciu kompa w momencie zapalenia się checka i falowaniu obrotów obie sondy wskazywały stałe 0,81-0,83V dopiero po usunięciu kodów i ponownym uruchomieniu, silnik wrócił do równej pracy a obie sondy znów zaczęły działać w zakresach 0,1V - 0,86V. Sytuacja się notorycznie powtarza po przejechaniu czasem kilkudziesięciu, a czasem kilkuset kilometrach. Z góry dziękuję za sugestie. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez karik96 ; 26-09-2021 o 22:26
karik96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2021, 10:11   #8
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: Podmiana przepustnicy+falowanie obrotów

Wygląda na to, że korekty paliwowe masz maksymalnie na minus, tj. komputer wciąż próbuje obciąć dawkę paliwa, ale wykracza to poza jego zakres regulacyjny.
Co pokazuje MAF?
Wg mnie zapchane katalizatory lub lejące wtryskiwacze/zbyt duże ciśnienie na listwie paliwowej.
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2021, 19:19   #9
karik96
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 22-09-2021
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 HXDA
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: Podmiana przepustnicy+falowanie obrotów

Hej, samochód nie należy do mnie tylko do siostry więc przepraszam za tak późną odpowiedź, co do katalizatora to był wymieniany jakieś 1.5 roku temu. Natomiast jeśli chodzi o wskazania MAF to wygląda to następująco:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli natomiast chodzi o próbę pod obciążeniem to na 3 biegu przy 5.5 tysiącach wskazywało ok 40g/s, a sam przebieg rozpędzania się i wskazań z MAF wyglądał następująco:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli coś poszło nie tak i macie zastrzeżenia co do sposobu pomiarów to proszę o nakierowanie jak to ma mniej więcej wyglądać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na wolnych obrotach sprawdziłem jeszcze takie parametry jak:
-szerokość sygnału paliwa - 2.70 ms
-pompa paliwa - wartość 100%
Nie mam pojęcia czego tyczą się te wartości, lecz może komuś pomogą w pomyśle na to co tu może być nie tak.

Z góry dziękuje za dalszą pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 3 bieg.jpg (18.3 KB, 98 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg sadasdasdasd.jpg (97.2 KB, 99 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez karik96 ; 27-09-2021 o 19:23
karik96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2021, 07:44   #10
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: Podmiana przepustnicy+falowanie obrotów

Może po prostu sonda przekłamuje?
Stwórz gdzieś za MAFem lewe powietrze i obserwuj czy korekty się zmniejszą i czy sonda zareaguje.
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.