Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-08-2009, 23:43   #11
radwal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2009
Skąd: Chotomów k. stolycy
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 1.8 TDCi 125KM/340Nm; 151KM/407Nm
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: 1,8 tdci - wykresy, dyskusje, po chipie..

Cytat:
radwal jaki masz średni moment i średnią moc?
przed: 98,1/248
po: 111,1/277

No i jestem po pierwszej dłuższej jeździe, tj. powrót z Krakowa do domu. Powiem w skrócie: wirusek - "ileś tam" złociszy; wrażenia - bezcenne :-D
A w szczegółach - najbardziej odczuwalna różnica to jazda na 4 i 5 po przekroczeniu 3k obr/min. Przed wiruskiem tutaj właśnie mniej więcej kończyła się jazda, a teraz ciągnie równiutko bez zadyszki do ponad 3,500, a to dla 5-ki daje ponad 160 km/h. Wyprzedzanie to teraz prawdziwa przyjemność :-). Po dotarciu do przedmieść stolycy na światłach efekt dotąd nie obserwowany - 1-ka - pisk; 2-ka - pisk; trzeba się pilnować, żeby oponki jeszcze z 15 tyś wytrzymały ;-). Poza tym dużo szybciej wkręca się na obroty.
A teraz koszty tej jazdy - w trasie 350 km, wszędzie tam gdzie 2 pasy jezdni pomiędzy 160 a 180 km/h, poza tym tyle ile się dało i warunki pozwoliły (na pewno nie po emerycku). Spalanie wg. komputera 6,6. To mnie zupełnie satysfakcjonuje biorąc pod uwagę, że nie był oszczędzany. Biorąc poprawkę na przekłanianie kompa, i tak jestem usatysfakcjonowany :-)

radwal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2009, 18:32   #12
rafalb
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 1,8 TDCI 125
Rocznik: 2009
Postów: 83
Domyślnie Odp: 1,8 tdci - wykresy, dyskusje, po chipie..

Ostatnio przewinął mi się przed oczami post dotyczący przebiegu krzywej mocy - ze wskazaniem, że bezpieczniejszym dla sprzęgła, koła dwumasowego jest nie podnoszenie mocy poniżej 2k obrotów.

Chcę spytać jak to jest przy jeżdżeniu - czy należy trzymać silnik zawsze między 2-3k obrotów, czy jazda z 1,5 k obrotów (i niżej) jest ok -a może bardziej wpływa na zużycie silnika (czyli np 90 km/h i 6 bieg; 30 km/h i trzeci bieg)?
rafalb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2009, 19:09   #13
radwal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2009
Skąd: Chotomów k. stolycy
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 1.8 TDCi 125KM/340Nm; 151KM/407Nm
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: 1,8 tdci - wykresy, dyskusje, po chipie..

Dla mnie jazda z 1,5 tys obrotów, kiedy jeszcze turbina nie jest załączona, to żadna jazda, niezależnie czy na fabryce, czy z virem. A to, że sprzęgło i dwumas bardziej dostają po tyłku przy tych obrotach po virze to fakt.
radwal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2009, 19:17   #14
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: 1,8 tdci - wykresy, dyskusje, po chipie..

Ja staram się nie schodzić poniżej 1800 obr, wtedy tez turbina zaczyna ciągnąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2009, 22:50   #15
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: 1,8 tdci - wykresy, dyskusje, po chipie..

Cytat:
Napisał radwal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mnie jazda z 1,5 tys obrotów, kiedy jeszcze turbina nie jest załączona, to żadna jazda, niezależnie czy na fabryce, czy z virem. A to, że sprzęgło i dwumas bardziej dostają po tyłku przy tych obrotach po virze to fakt.
Dlaczego mając przed sobą prostą i równą drogę nie mogę jechać na spokojnie na wyższym biegu i z mniejszymi obrotami????
Przecież wiadomo że jeśli będę chciał np. przyspieszyć podczas wyprzedzania to nie będę meczył auta na 6 biegu tylko zredukuję.
No chyba że ktoś ma styl jazdy typu ; gaz - hamulec, gaz - hamulec itd.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2009, 23:05   #16
rafalb
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 1,8 TDCI 125
Rocznik: 2009
Postów: 83
Domyślnie Odp: 1,8 tdci - wykresy, dyskusje, po chipie..

Cytat:
Napisał wojtbf1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlaczego mając przed sobą prostą i równą drogę nie mogę jechać na spokojnie na wyższym biegu i z mniejszymi obrotami????
Przecież wiadomo że jeśli będę chciał np. przyspieszyć podczas wyprzedzania to nie będę meczył auta na 6 biegu tylko zredukuję.
No chyba że ktoś ma styl jazdy typu ; gaz - hamulec, gaz - hamulec itd.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podłaczę się pod pytanie i zadam dodatkowe - dlaczego przy obrotach poniżej 1,8k sprzęgło, dwumas się szybciej zużywają?
rafalb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2009, 15:07   #17
radwal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2009
Skąd: Chotomów k. stolycy
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 1.8 TDCi 125KM/340Nm; 151KM/407Nm
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: 1,8 tdci - wykresy, dyskusje, po chipie..

No jak ktoś jest zwolennikiem eco driving'u, to nie ma dyskusji, można i na 1,2k obr. jechać, a przed każdym przyśpieszeniem redukować bieg. Dla mnie jednak podstawowa zaleta jazdy dieslem w trasie jest to, że jadąc z zadaną prędkością "przelotową" mogę w każdej chwili przyśpieszyć i jechać w relatywnie szerokim zakresie obrotów wciąż na tym samym przełożeniu, bez konieczności redukcji. A żeby to osiągnąć to potrzebuję utrzymywać min. 1,8-2,0k obrotów, bo przyspieszanie z niższych to mordęga.
Co do dostawania w du...ę przez silnik i części mechaniczne - tutaj na swój rozum rozróżniłbym dwie kwestie: po pierwsze niezależnie od tego czy po programie, czy bez wiadomo, że zbieranie się z b. niskich obrotów, to szybsze zużywanie się silnika i poszczególnych mechanizmów ze względu na duże obciążenia. Po drugie, po zwiększeniu mocy i momentu efekt ten się nasila i z tego co zasłyszałem (m.in w V-techu) bardziej dotyczy to właśnie koła dwumasowego i sprzęgła niż. np. pompy czy turbiny.
radwal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2009, 15:48   #18
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: 1,8 tdci - wykresy, dyskusje, po chipie..

Gdzieś tam kiedyś wyczytałem że silnik powiniem pracować w okolicach swojego momentu maksymalnego czyli u mnie w granicach 2000-2800 obr.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2009, 22:30   #19
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: 1,8 tdci - wykresy, dyskusje, po chipie..

silnik powinien pracowac pomiedzy maksymalna moca a maksymalnym momentem - ze wzgledu na efektywnosc
dwumasa dostaje przy zmianach obciazenia, jadac ze stala predkoscia IMVHO nie ma roznicy czy jedziemy przy obrotach 1600 a np 2500...
ponizej ok 2000 obrotow jest duzy przyrost momentu - i to moze powodowac zwiekszone zuzycie dwumasy...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2010, 08:05   #20
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: 1,8 tdci - wykresy, dyskusje, po chipie..

Odświeżam temat, nie ma nowych zaczipowanych mondków 1,8 tdci? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po dwóch latach jazdy na chipie sprawdziłem dzięki uprzejmości heko i jego hamowni czy nie uciekło co koni i niutków, jest tak jak było a nawet ciut lepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
chip , hamownia , mk4 , mondeo , tdci , tuning , wykres


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.