Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2017, 13:34   #471
elbarto
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-08-2016
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: nagrzewnica elektryczna - jak zamontować ?

panowie czy ktoś może podać z jakiego volvo / mazdy kupował nagrzewnicę? pytam bo na fotach widzę np inne umiejscowienie wtyczek? chyba że to balagan u sprzedającychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a szukam nagrzewnicy do s-maxa. bo mam podgrzewane fotele ale na nagrzewnicy przyoszczędzili Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

elbarto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2017, 14:15   #472
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,762
Domyślnie Odp: nagrzewnica elektryczna - jak zamontować ?

Nagrzewnice są takie same w mondeo i smax. Nawet mam do sprzedania do mondeo MK4.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2017, 14:41   #473
elbarto
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-08-2016
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: nagrzewnica elektryczna - jak zamontować ?

no to ja chętnie kupię jak masz w dobrej cenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [a przewodu zasilającego niemasz pewnie?] w s-maxie i mondeo to wiem, pytałem o mazda/volvo VS ford. pisz na priva w sprawie tej nagrzewnicy, chętnie kupię od forumowicza a nie od obcego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
elbarto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2017, 22:55   #474
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: nagrzewnica elektryczna - jak zamontować ?

Panowie powiedzcie kto ma w benzynce zamontowane i jak to się sprawdza? nagrzewnica działą cały czas czy tylko przez jakiś czas po odpaleniu?
W kwesti podłaczenia to 2 przewody napięciowe (przez bezpiecznik pod maską) i 2 przewody do BCM na 2 piny do wpięcia + włączenie ELM?
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2017, 23:09   #475
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,762
Domyślnie Odp: nagrzewnica elektryczna - jak zamontować ?

Cytat:
Napisał peteypee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie powiedzcie kto ma w benzynce zamontowane i jak to się sprawdza? nagrzewnica działą cały czas czy tylko przez jakiś czas po odpaleniu?
W kwesti podłaczenia to 2 przewody napięciowe (przez bezpiecznik pod maską) i 2 przewody do BCM na 2 piny do wpięcia + włączenie ELM?
dokładnie tak
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2017, 23:54   #476
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: nagrzewnica elektryczna - jak zamontować ?

Cytat:
Napisał peteypee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie powiedzcie kto ma w benzynce zamontowane i jak to się sprawdza?
Tak samo się sprawdza jak w dieslach, tylko sens montażu nieco mniejszy, bo silniki benzynowe się o wiele szybciej nagrzewają.
Cytat:
Napisał peteypee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nagrzewnica działą cały czas czy tylko przez jakiś czas po odpaleniu?
Jakiś czas po odpaleniu.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2017, 08:14   #477
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: nagrzewnica elektryczna - jak zamontować ?

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakiś czas po odpaleniu.
Czeli jednak w benzynie ma to nikły sens. Myslałem że może jednak cały czas bo po wymianie pompy i płynu mam drobny problem z ogrzewaniem mimo że silnik łapie temp po kilku minutach i trzyma ją a weże od nagrzewnicy ciepłe...
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2017, 09:41   #478
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: nagrzewnica elektryczna - jak zamontować ?

Co do sensu montażu, to się nie wypowiadam. Są już na FCP użytkownicy PTC z silnikami benzynowymi, więc można się zawsze dopytać albo doczytać. Ja po prawie roku użytkowania sobie chwalę, ale jestem bardzo ciepłolubny i każda minuta dłużej w ciepełku jest dla mnie cennaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak masz problem z ogrzewaniem, to doposażenie w PTC może i zwiększy ciepło w kabinie, ale nie jest to żadne rozwiązanie problemu. Raczej zdiagnozuj i usuń usterkę - termostat, czujniki, uszczelka pod głowicą, ...

BTW. Nagrzewnica elektryczna jest sterowana danymi z czujników z wnętrza pojazdu, czujnika temperatury zewnętrznej, ale na jej działanie mają też chyba wpływ informacje z czujnika temp. płynu chłodniczego, bo np. u mnie (podobnie jak to w dziale S-Max opisywał @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) nagrzewnica wyłącza się zawsze (oczywiście jeśli nie "przyblokuję" jej innym prądożernym odbiornikiem) po osiągnięciu temp. płynu chłodniczego 76-77 st. Więc zakładam, że gdybyś Ty zainstalował PTC do swojego auta, a z różnych przyczyn auto się nagrzewa wolniej, to należy się spodziewać, że nagrzewnica będzie u Ciebie działać dłużej.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2017, 10:05   #479
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: nagrzewnica elektryczna - jak zamontować ?

Generalnie auto nagrzewa się raz dwa po 4-5 minutach już jest 90st i trzyma cały czas bez względu na całą resztę. Mam wrażenie że przed wymianą pompy było lepsze grzanie w środku ale może ostatnio przemęczony i przemarznięty jestem i to tylko moje odczucia bo jezdze cały czas na 27st minimum i full na fotelu i powiem ze nie ma szału. ciepło się robi dopiero jak dam nawiew na full. W ogóle wiemzę nie ten temat ale jak się ma sprawa nawiewów? W mk3 jak odpale zimny wieje słabiej jak sie zagrzeje silnik zaczyna kręcić wiatrakiem bardziej a tutaj w mk4 cały czas sobie cos tam pitoli ten wiatrak i nie słysze ani nie czuje żeby zmieniał prędkość na auto. klima cały czas on ale to tez nie robi róznicy. Na teście panelu zero błedów. A wymieniłem tylko pompe wody i płyn nic więcej. Ile zlałem tyle dolałem (już nie pamiętam jakoś 4-5 l zleciało ale robiłem to na zimnym) Zapowietrzenie raczej wykluczam bo odpowietrzał się dobe pół godziny a wiatrak się ze 2 razy właczył Zaczynam się zastanawiać czy u mnie problem nie tkwi w sile nawiewu bo generalnie temp silnika na połowie z nawiewu jak przystawie rękę leci ciepłe.

Ja też ciepłolubny jestemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. siedze w biurze 22st bo słabo grzejemy a u mnie farelka chodzi na full na nogachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez peteypee ; 22-11-2017 o 10:12
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2017, 11:20   #480
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: nagrzewnica elektryczna - jak zamontować ?

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nagrzewnica wyłącza się zawsze (oczywiście jeśli nie "przyblokuję" jej innym prądożernym odbiornikiem) po osiągnięciu temp. płynu chłodniczego 76-77 st.
Mit i tyle. Wystarczy nie włączać nawiewu po odpaleniu auta,gdy temperatura silnika dojdzie do około 76 stopni załącz nawiew. W/g Waszego mitu PTC nie powinna się załączyć,a jednak jest inaczej...
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.