Forum Ford Club Polska

Sprawdzenie Numeru VIN

Wprowadź numer VIN, aby sprawdzić Historię Pojazdu

Sklep z częściami do Forda -  iParts.pl

Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-04-2015, 19:40   #1
weissen
ford::amateur

Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Exclamation 1.8 TDCi 125 KM Błędy P1335 P0490 *Silnik Usterka!*

Witajcie!

Mam od dłuższego czasu problem z EGRem. Dwa lata temu wyskoczył mi CHECK. Wstawiłem blaszkę i hulał do stycznia tego roku. Wówczas zapalił się ponownie. Kupiłem na Allegro nową blaszkę z 3 otworkami 5 mm i założyłem. Nic to nie dało. Ciągle CHECK - błąd P0490. Dziś odkręciłem czarna plastykową część z wtyczką do wiązki i ruszałem sporo tym bolcem (w nadziei,że się trochę rozrusza). Dodatkowo zrobiłem FORSCANEM adaptacje EGRa i spotkało mnie niemiłe zaskoczenie - przekręcam kluczyk i wyskakuje na kompie pokładowym pomarańczowa kontrolka i komunikat SILNIK USTERKA! i drugi błąd na odczycie - (tym razem moduł kontroli silnika) P1335. Dodam,że jak skasuje błędy - komunikat znika... ale przy ponownym zapłonie pojawia się znowu. Pierwsze pytanie - jak sądzicie - czy mogę spokojnie jutro jechać z tymi błędami EGR w trasę 300 km? Drugie - czy macie jeszcze jakieś pomysły jak temu zaradzić (wyłączając ostateczną wymianę kolektora)? Dziękuję za pomoc! Pozdrawiam!

weissen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2015, 21:17   #2
Harisonl
ford::advanced

Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Domyślnie

Mam dokladnie te same bledy tylko w focusie. I nikt nie jest w stanie pomoc. Moj mechanik twierdzi ze to problem z elektryka tego silniczka. Nowy kolektor to 2 tysiaki. Takze zalamka
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2016, 08:33   #3
dwloka
ford::beginner

Imię: Damian
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi 125 KM Błędy P1335 P0490 *Silnik Usterka!*

Cytat:
Napisał weissen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobiłem FORSCANEM adaptacje EGRa i spotkało mnie niemiłe zaskoczenie - przekręcam kluczyk i wyskakuje na kompie pokładowym pomarańczowa kontrolka i komunikat SILNIK USTERKA! i drugi błąd na odczycie - (tym razem moduł kontroli silnika) P1335. Dodam,że jak skasuje błędy - komunikat znika... ale przy ponownym zapłonie pojawia się znowu.
Mam dokładnie to samo. Może ktoś pomóc ?
dwloka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2016, 11:26   #4
Adept
Junior Moderator

Imię: Tomasz
Model: Ford Mondeo Ghia
Silnik: 2,0 TDDI 115 Kucy
Rocznik: 2001

Kolego zmień tytuł tematu
przeczytaj to
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
potem to
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
to dobra rada inaczej Twój temat pójdzie do poczekalni
Adept jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2016, 12:47   #5
dwloka

Angry Odp: 1.8 TDCi 125 KM Błędy P1335 P0490 *Silnik Usterka!*

Właśnie odwiedziłem mechanika.
Diagnoza....padnięty zawór EGR-konkretnie to jego elektryka i dlatego też mam czasami problemy z jego odpaleniem.Oczyszczenie zaworu nic nie da bo to uszkodzenie elektryczne ,nie mechaniczneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Innymi słowy trzeba się przygotować na nowy EGR razem z kolektorem-1750,- + robocizna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.masakra ....lub używka za ok 300-500 zł,ale tego trochę się boję
...chyba że może ktoś polecić jakiś sklep z używkami z woj.śląskiego ?
Stary 08-03-2016, 10:58   #6
Speedo
Junior Moderator

Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008

bład p1335 "Dzialanie ukladu EGR przy czujniku polozenia przepustnicy w polozeniu biegu jalowego" jest konsekwencją zabawy forscanami, ja też miałem p0489 że egr uwalony elektrycznie i nic innego, zachciało mi się reanimować resetem adaptacji i dorobiłem się p1335

zapewne jak egr jest sprawny to się adaptuje i adaptacja jest przechowywana w PCM, jak się skasuje adaptację to próbuje ją zrobić na nowo a tu egr uwalony i ZONK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2016, 17:18   #7
dwloka

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jest konsekwencją zabawy forscanami, ja też miałem p0489 że egr uwalony elektrycznie i nic innego, zachciało mi się reanimować resetem adaptacji i dorobiłem się p1335

właśnie zrobiłem to samo

zapewne jak egr jest sprawny to się adaptuje i adaptacja jest przechowywana w PCM, jak się skasuje adaptację to próbuje ją zrobić na nowo a tu egr uwalony i ZONK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..czyli w takim wypadku co byś polecił? Można jeszcze coś z tym zrobić czy raczej wymiana?
Głównie chodzi mi o to żeby przestał wyświetlać komunikat"Usterka silnika",bo samochód jeździ normalnie? Ma ktoś jakiś pomysł ?
Stary 08-03-2016, 20:40   #8
Speedo
Junior Moderator

Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008

wtyczkę próbowałeś odpiąć od niego? -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2020, 20:56   #9
Enrike2
ford::average

Imię: Tomasz
Model: Mk4
Silnik: 1.8 tdci 74kw
Domyślnie Błędy

Witam dziś wyskoczyły mi błędy w forscanie P0490 i P1335 dodam że z samochodem niccsie nie dzieję tylko pali się check, nic nie szarpie turbina chodzi a błędy są. Egr wyczyszczony i zaslepiony 2 lata temu. Gdzie mam szukać przyczyny? Rozebrać, wyczyscic, znaleźć przyczynę czy wyprogramowac. Pozdrawiam
Enrike2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2020, 21:34   #10
koszka
ford::expert

Imię: Marcin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Domyślnie Odp: Błędy

Najpierw przeczytaj czego dotyczą te błędy.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
egr , kolektor ssący

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania