Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2015, 14:51   #611
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Często te łosie w salonach nie widzą co sprzedają. Ogólnie są trzy radia. Podstawowe to ta pomyłka z wyświetlaczem 4,2. Potem jest radio 8' bez napisu SONY. Ma ono dwa małe pokrętła po bokach konsoli i przyciski w środku. Natomiast radio SONY ma centralnie duże pokrętło a przyciski lecą wzdłuż krawędzi konsoli. Innych opcji nie ma. Zdjęć nie posiadam ale looknij na OTOMOTO

Bump: http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-titanium-2-0-ecoboost-203km-automat-leasing-100-ID6y9X6H.html#002a0cad2b

Bump: http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-2-0-tdci-150-km-titanium-ID6y8q9x.html#002a0cad2b

Bump: ten drugi link pokazuje właśnie duże radio ale nie SONY

Bump: widzisz taki przykład........to drugie ogłoszenie pisze że to 2.0 TDCI a przecież to hybryda. Tacy "miszczowie" pracują w salonach

Bump: znaczy sorry, wnętrze jest z hybrydy. To poznać po zegarach. Widać koleś miał dużo fotek to wstawiał. To już zauważyłem po salonach że sprzedawcy mają mizerną wiedzę o tym co sprzedają. Bardziej to wina jednak FORD Polska że nie pokazuje im wszystkiego. Ja o tym drugim radiu wiedziałem już w listopadzie 2014 bo na rynku w DE takie było. Jak wspomniałem o nim u nas w PL to sprzedawcy się zarzekali że poza tym 4,2' i poza SONY to innego nie ma. A jednak kuźwa jest!

qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2015, 15:06   #612
olek.tbg
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Dzięki wielkie - właśnie o to mi chodziło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2015, 15:12   #613
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Pisaliśmy już w marcu o tym radiu na forum odnośnie nawigacji i zdjęcia były poszukaj
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2015, 15:41   #614
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Dziś widziałem w Tychach najbardziej podstawową wersję Mondka. Ale jest okrutna, aż się dziwie, że w tym segmencie producent pozwala sobie na coś takiego. Rzucają się w oko korbki na tylnych drzwiach do opuszczania szyb. Na panelu pod radiem jakoś mniej tych klawiszy i wiele klawiszy jest pustych, tzn są takie zaślepki. Auto nie ma dwustrefowej klimy to może dlatego. Zegary mają między obrotomierzem a prędkościomierzem mikroskopijny wyświetlacz!!!! jakościowo chyba taki sam jak w MKIV w totalnie podstawowej wersji tylko że świeci na niebiesko. Dookoła tego wyświetlacza pełno "gołego" plastiku. Mniej więcej tak jak wokół wyświetlacza z tego radia 4,2. Porażka takie wnętrze w aucie za 80 tysi.

Bump: http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-ambiente-1-6-tdci-115-km-ID6y806R.html#002a0cad2b
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2015, 15:43   #615
olek.tbg
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Zgodzę się.

W salonie siedziałem w takiej właśnie podstawowej wersji i odrzuciłem wtedy Forda od razu.

A parę miesięcy później usiadłem w Titanium i się wszystko zmieniłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2015, 15:49   #616
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Ta co pokazałem na linku jest mega podstawowa. W salonach w większości były wersje GOLD, które zasadniczo wyglądają podobnie źle ale np. wyświetlacz między zegarami jest większy i ma jakieś tam kolorowe wstawki. Tak czy inaczej niższe wersje niż TITANIUM wyglądają paskudnie jak na dzisiejsze czasy. Swoją drogą koleś, który "wymyślił" to radio 4,2' do TITANIUM powinien zostać rozstrzelanyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Wiadomo, że są osoby, które po prostu chcą mieć te auto dla jego wyglądu i nie będą zwracać uwagi na wyświetlacze itp. Jednak przeżyją spory szok, kiedy sąsiad czy ktoś wpuści ich do wypasionego TITANIUM. Znam przypadek, że ktoś zamówił TITANIUM bez dodatków. Jak potem przyszedł po odbiór i zobaczył radio 4,2 to był dym w salonie i nie chciał zabrać tego auta. Nikt ze sprzedawców nie poinformował że nawet TITANIUM ma radio niczym TATA IndicaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2015, 19:40   #617
ssakznadodry
ford::amateur
 
Avatar ssakznadodry
 
Zarejestrowany: 15-04-2011
Skąd: Wrocław
Model: mondeo MK3,MK4,MK5
Silnik: 2.0TDCI, 180+ PS
Rocznik: 2008,2011,2015
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Bump: Wiadomo, że są osoby, które po prostu chcą mieć te auto dla jego wyglądu i nie będą zwracać uwagi na wyświetlacze itp. Jednak przeżyją spory szok, kiedy sąsiad czy ktoś wpuści ich do wypasionego TITANIUM. Znam przypadek, że ktoś zamówił TITANIUM bez dodatków. Jak potem przyszedł po odbiór i zobaczył radio 4,2 to był dym w salonie i nie chciał zabrać tego auta. Nikt ze sprzedawców nie poinformował że nawet TITANIUM ma radio niczym TATA IndicaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.[/QUOTE]

To mi przypomina anegdotę o naszym polskim , męskim EGO. Naprawdę nie jest wstyd przeczytać instrukcję obsługi - sam się o tym przekonałem - I przygotować się do zakupu. Mniej problemów i rozterek po zakupie.
Mojego mondka, głównie po LED-owych światłach i automacie szanują. A jak przejadą się ze mną i poczują jak 210 koników,jak on się zbiera i do tego z płynną zmianą biegów - to dopiero działa na wyobraźnię i budzi respekt. Nawet opowieści o asystencie parkowania są dla słuchaczy emocjonujące ( szkoda, że tylko widoczne w reklamie focusa ). BTW, nigdy nie zawierzyłem tej automatyce i nie puściłem kierownicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Swoją drogą czy mnie coś ominęło ? Nie widziałem w ogóle dobrej reklamy MKV w mediach.
ssakznadodry jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2015, 20:16   #618
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Panowie czy navi można wyłączyć tak ze na ekranie w prawej górnej kratce widać kompas? Czy navi zawsze działa i pokazuje tam np nazwę ulicy?
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2015, 21:26   #619
kedar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-05-2011
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

cześć,
od niedawna użytkuję 2,0 tdci w kombi
czy mi się zdaje czy tylna klapa jest z amelinium?
__________________
mondeo mk5 2,0tdci kombi
kedar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2015, 21:40   #620
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
W tylnej klapie jest sporo plastiku. Podobnie było w mk4.
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.