Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2017, 00:10   #51
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Oczywiście że dużo lepiej i co najważniejsze BEZPIECZNIEJ jest zrobić to tak jak być powinno fabrycznie. Dlaczego?
Jak nam nawali 3 światło stopu to zostajemy bez stopów( mam na myśli usterkę typu zwarcie)
Jak nam nawali jedno z świateł kierunkowskazu to komputer nie pokaże błędu, kwestia błędu tyczy się też stopu.
Z mgłą niestety nie ma wyjścia.
Jestem jeszcze ciekaw jak komp zareaguje na dodatkowe około 400mA w 3 świetle stopu.

Przypomnę że metodę z kablami to stosuje się tam gdzie wiązka ma za mało kabli i nie można przestawić tego komputerem(głównie w starych autach i typowo amerykańskich jak np F150, jednak niesie to z sobą ryzyko o którym napisałem powyżej.

Mimo wszystko gratuluje że udało się zrobić bo to wcale nie jest taka prosta sprawaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez SrebnaStrzała ; 25-01-2017 o 01:12
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 01:14   #52
JARO7007
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-06-2016
Skąd: Katowice, Czeladź
Model: Modeo Mk5 USA
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 128
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście że dużo lepiej i co najważniejsze BEZPIECZNIEJ jest zrobić to tak jak być powinno fabrycznie. Dlaczego?
Jak nam nawali 3 światło stopu to zostajemy bez stopów( mam na myśli usterkę typu zwarcie)
Jak nam nawali jedno z świateł kierunkowskazu z tyłu to komputer nie pokaże błędu, chyba że przy odpiętych lampach i tak nie pokazuje (nie sprawdzałem tego), kwestia błędu tyczy się też stopu. Z mgłą niestety nie ma wyjścia.
Na szczęście w przypadku tych ledów niema niebezpieczeństwa że w przewodach będzie zbyt duży prąd.

Przypomnę że metodę z kablami to stosuje się tam gdzie wiązka ma za mało kabli i nie można przestawić tego komputerem, jednak niesie to z sobą ryzyko o którym napisałem powyżej.
Zgodzę się, że bezpieczniej i raczej wygodniej.Tylko jak u mnie sprawdzał to Tadek (2 razy), to nie było takiej możliwości, a przerobić musiałem. Jak ktoś ma daleko do kogoś kto to sprawdzi i zrobi, a ma trochę smykałki, to robi "kabelki".
Co do awarii 3 stopu, to taka raczej ekstremalna sytuacja. Wpinamy się równolegle. Jeżdżę samochodem od 30 lat i nie zdarzyło mi się to (póki co). Jak wywali bezpiecznik, to chyba padną wszystkie stopy, bo to raczej na tym samym bezpieczniku.
To samo dot. kierunkowskazów. Wykorzystuję oryginalny kabel sygnałowy.
Komputer i tak nie pokazuje błędu przy odpiętych światłach, czy to tylnych, czy przednich (sprawdzałem). Bardzo to dziwne, ale przynajmniej bezproblemowo mogłem zastosować wszędzie ledy, tam gdzie nie miałem (mijania, dzienne, drogowe, halogeny, kierunki, tablica rej, i cofania). W Audi pokazuje mi problem z każdym ze świateł , nawet 3 stopem (poza podśw.tablicy i postojowymi).

Na forum pisze się o obu metodach, każdy indywidualnie podejmuje decyzję.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Podstawową rolą FORUM jest niesienie bezinteresownej POMOCY, a nie reklamowanie swojej działalności KOMERCYJNEJ !!!
JARO7007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 01:20   #53
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Być może jest funkcja która odpowiada za włączenie/wyłączenie sprawdzania żarówek, może na usa jest wyłączone? Wiem że w VW coś takiego można zrobić.

Generalnie bardzo dziwna sprawa że żadnych błędów nie pokazuje, szczególnie z kierunkowskazem.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 01:49   #54
JARO7007
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-06-2016
Skąd: Katowice, Czeladź
Model: Modeo Mk5 USA
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 128
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Może faktycznie wersje USA, tak mają, ale to i tak dziwne.
Np. włączając halogeny, na zegarach zapalała mi się kontrolka, a halogeny nie ( zero błędów).
Do dziś nie stwierdziłem bezpiecznika, myślałem, że padł, ale jak może paść skoro go nie ma. Zacząłem sprawdzać żarówki i wiązkę. W lewym padła żarówka, a w prawym przetarty przewód.
__________________
Podstawową rolą FORUM jest niesienie bezinteresownej POMOCY, a nie reklamowanie swojej działalności KOMERCYJNEJ !!!
JARO7007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 07:07   #55
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Cytat:
Napisał JARO7007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co masz na myśli?
Zamieniasz piny w wtyczce, albo w gnieździe lampy.
skrót myślowy zrobiłem...
oczywiście zamiana pinów we wtyczce
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 15:32   #56
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Ceres podłączyłeś już wszystko? Nie masz żadnych błędów? Jak odpiąłeś tylne lampy to Ci cokolwiek pokazało na kompie czy nic ?
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 16:14   #57
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Co prawda nie zapalałem samochodu ale zapłon miałem włączony i oprócz: otwarty bagażnik, otwarte drzwi nic kompletnie....
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 17:20   #58
JARO7007
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-06-2016
Skąd: Katowice, Czeladź
Model: Modeo Mk5 USA
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 128
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Czyli standard.
Wydaje mi się, źe one tego nie mają.
A jaką wersję przeciwmgłowych wybrałeś?
__________________
Podstawową rolą FORUM jest niesienie bezinteresownej POMOCY, a nie reklamowanie swojej działalności KOMERCYJNEJ !!!

Ostatnio edytowane przez JARO7007 ; 25-01-2017 o 17:28
JARO7007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 18:42   #59
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...żadnych błędów nie pokazuje, szczególnie z kierunkowskazem.
Pisałem już o tym - jak konfigurację ustawisz tak jak na załączonych na poprzedniej stronie screenshotach na "NO_OUTAGE" to kontrola jest wyłączona i nie ma błędów.
Generalnie tak musi być skonfigurowane dla LEDów - no a przecież takie tyły są montowane.
Więc w tym przypadku TTTM i nie ma się co nad tym rozwodzić.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 19:01   #60
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

przeciwmgłowym zajmę się jak odbiorę samochód od lakiernika (2 drzwi maluję bo były "potłuczone")
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , przeciwmgielne



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.