Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-04-2006, 10:48   #1
Procek
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-11-2005
Skąd: Lublin
Postów: 132
Domyślnie Instalacja gazowa do Mondeo 2.0L benzyna

Witam wszystkich,
Od jakiegoś czasu przymierzam się do założenia gazu do mojego mundka. Czy możecie mi polecić jakiś dobry zakład w okolicach Lublina? Jaką instalację polecacie do tego modelu - słyszałem że w gre wchodzi tylko sekwencja, ze względu na platikowy kolektor, ale czytając posty wnioskuję, że wiekszość z Was ma starszą wersję instalacji.

Teraz na benzynie pali mi 11L przy jeździe głównie po mieście. Czy ktoś z Was z ma instalację gazową na tym silniku? Ile Wam pali i czy warto pchać się w sekwencję..

Pozdrawiam
Arek

__________________
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Ale co do tego pierwszego nie mam pewnośći." Albert Einstein
Procek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2006, 05:58   #2
pluto
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-11-2005
Skąd: Kielce
Postów: 209
Domyślnie

Ja mam MKI z 2.0 ale nie wiem czy to ten sam co w Twoim autku. Wsadzilem II generacje bo nie mialem kasy na lepsza instalke i jakos nie narzekam. Pali mi srednio 10-11 litrow gazu (dojezdzam do pracy 25km) i nie czuje specjalnie zeby silnik mi oslabl bo ladnie ciagnie:-) Wystrzalu ani razu nie mialem ale pewnie to zasluga swiec NGK platynek ktore mnie w sklepie 140zl kosztowaly... Moje zdanie takie ze jak nie chcesz dluzej niz 2-4 lata pojezdzic tym autkiem to sekwencja sie nie zwroci a II generacje mozna wsadzic (ja za 1500 z butla w kolo). Ale co czlowiek to zdanie wiec niech sie jeszcze inni wypowiedza. Co do kolektora plastikowego to nie spotkalem sie jeszcze zeby komus rozsadzilo...
__________________
Dobro rodzi dobro, zło rodzi zło ...
pluto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2006, 08:14   #3
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto
Co do kolektora plastikowego to nie spotkalem sie jeszcze zeby komus rozsadzilo...
Ja tez nie widziałem, ale słyszałem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2006, 08:54   #4
xavi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-03-2006
Skąd: Bełchatów
Postów: 269
Domyślnie

Ja już miałem "Przyjemność" widzieć taki kolektor.
Pokrywa filtra na nim rozleciała się na 5 części, ale POXIPOL załatwił sprawę :fcp15

Nie wygląda to najlepiej, ale po sklejeniu dalej działa.

Winny wystrzału był właściciel auta, który po jego zakupie nie dokonał żadnego serwisu w aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Temat gazu do 2.0 to otwarta książka.

Osobiście planuję założyć 2 generację w maju. A jeśli znajdę odpowiedniego gazownika (takiego który się podpisze) to zamontuję do niej BLOS.

Ma to mój szwagier w nubirze 1.6 i chodzi jak ta lala. Wcześniejsze prychy, wzdęcia i mulastość ustąpiły jak ręką odjął. A i spalanie się znacząco zmniejszyło: z 14,0 na
11,2 :fcp26
__________________
Do pracy MKII 2.0 Zetec + BLOS
Do zabawy ( o przepraszam - do naprawy) MKIII 2.0 TDCI 130 KM 330 Nm
xavi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2006, 19:38   #5
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

ja polecam sekwencję, którą mam w 1,8 (ale 2,0 to bardzo podobny silnik). pracuje równiutko, zero różnicy między pb a lpg. większy koszt instalacji i tak sie zwróci a jazda dużo przyjemniejsza
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2006, 22:03   #6
Procek
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-11-2005
Skąd: Lublin
Postów: 132
Domyślnie

A jest ktoś z Was w stanie podać mi namiary na dobrego gazownika z okolic Lublina, który załozy mi sekwencje w rozsądnej cenie? Pozdro. :571:
__________________
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Ale co do tego pierwszego nie mam pewnośći." Albert Einstein
Procek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2006, 06:25   #7
xavi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-03-2006
Skąd: Bełchatów
Postów: 269
Domyślnie

Cytat:
Napisał jagrall
ja polecam sekwencję, którą mam w 1,8 (ale 2,0 to bardzo podobny silnik). pracuje równiutko, zero różnicy między pb a lpg. większy koszt instalacji i tak sie zwróci a jazda dużo przyjemniejsza
Pozostaje tylko problem ekonomiczny :fcp24

Przy obecnej cenie gazu i instalacji IV generacji, przy przebiegach w granicach 15000 taka "inwestycja" zwróci się po ok. 30 miesiącach :fcp5

Przy przebiegu 10000 taka inwestycja już nie ma sensu bo zwrot inwestycji nastąpi dopiero po 4 latach :fcp7

A trudno określić, czy się na tak długo ktoś chce z fordem związać.

Przy II generacji:

dla przebiegu 15000 - 16 miesięcy

dla przebiegu 10000 - 24 miesiące

Podaje takie przebiegi bo one mnie akurat dotyczą :fcp18

Dane wyliczył kalkulator na autocentrum.pl
__________________
Do pracy MKII 2.0 Zetec + BLOS
Do zabawy ( o przepraszam - do naprawy) MKIII 2.0 TDCI 130 KM 330 Nm
xavi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2006, 11:56   #8
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Ciekawe czy ten kalkulator brał pod uwagę, że benzyna jakoś ostatnio w ciągu 2 tygodni circa o 20 groszy podrożała, a LPG o tyleż potaniał i jeszcze, że jesienią ma być powrót do starej akcyzy (podwyżka cen benzyny o jakieś 30gr/l).
[ot]Oczywiście pozostałych czynników wynikających z ewentualnych pomysłów naszych szanownych parlamentarzystów to się nie da w ogóle przewidzieć. Być może za rok LPG będzie droższe od Pb.[/ot]
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2006, 12:21   #9
xavi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-03-2006
Skąd: Bełchatów
Postów: 269
Domyślnie

LLechu ma oczywiście rację !!

Jego wątpliwości cenowe (jak najbardziej trafne) stawiają jeszcze większy znak zapytania przy opłacalności sekwencji do aut o małych rocznych przebiegach.

osobiście również chciałbym mieć układ IV generacji (zalety, moda itp.) ale tak jak powiedziałem wyżej - matematyka przede wszystkim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Do pracy MKII 2.0 Zetec + BLOS
Do zabawy ( o przepraszam - do naprawy) MKIII 2.0 TDCI 130 KM 330 Nm
xavi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2006, 13:05   #10
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

ja tam bym BLOS-a założył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.