Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-05-2006, 13:27   #661
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Panowie (i Panie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) a jak sobie radzicie z tymi blosami na przeglądach technicznych? Demontujecie i zakładacie oryginalną? Przecież to nielegalne i teoretycznie na przeglądzie powinno się zakończyć zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

llechu jest offline  
Stary 10-05-2006, 15:55   #662
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

llechu, weź się najpierw zastanów w jakim kraju mieszkasz a potem zapytaj ponownie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Struna jest offline  
Stary 10-05-2006, 16:01   #663
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Rozumiem. Fakt, że kolega kiedyś jeździł na przeglądy tylko z samym dowodem rejestracyjnym. Wręczał niewielką korzyść majątkową i dostawał pieczątkę. Ale koniec już z tym OT.
llechu jest offline  
Stary 10-05-2006, 16:21   #664
skuter-77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2006
Skąd: Bielawa
Postów: 40
Domyślnie

Jak nie chcesz mieć problemu to załóż sobie antrape krokówi do gazu i masz problem z głowy.
skuter-77 jest offline  
Stary 10-05-2006, 17:10   #665
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

Cytat:
Napisał llechu
Rozumiem. Fakt, że kolega kiedyś jeździł na przeglądy tylko z samym dowodem rejestracyjnym. Wręczał niewielką korzyść majątkową i dostawał pieczątkę. Ale koniec już z tym OT.
NIekoniecznie... mi nie zdarzalo sie by ktos wogule otwieral mi maske na przegladzie. Zdecydowana wiekszosc diagnostow, coby nie powiedziec prawie wszyscy sprawdzaja amory, hamulce, spaliny i wydech... i na tym sie w zasadzie konczy ich przeglada za prawie 150zl.

a druga opcja to propozycja skuter-77... a trzecia to ktory diagnosta bedzie wogule wiedzial co to blos :fcp27
misiek jest offline  
Stary 10-05-2006, 17:31   #666
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

mi na przeglądzie koleś popatrzył ( pewnie nie wiedział co to i nie chciał na głupa wyjść ) szczelnośc instalki LPG sprawdził i po krzyku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Struna jest offline  
Stary 10-05-2006, 17:38   #667
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

No fakt, mi na ostatnim przeglądzie się koleś tylko przywalił do zbiornika. Chciał ode mnie homologację, a ja na to, że nie wożę ze sobą. No wtedy musiałem wyjąć wszystko z bagażnika, a ten i nurkował i sprawdzał numer. Pod maskę nie zaglądał, przynajmniej nie przypominam sobie.
llechu jest offline  
Stary 10-05-2006, 22:49   #668
kielkac
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2006
Postów: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał llechu
Panowie (i Panie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) a jak sobie radzicie z tymi blosami na przeglądach technicznych? Demontujecie i zakładacie oryginalną? Przecież to nielegalne i teoretycznie na przeglądzie powinno się zakończyć zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.
przepisy mowia tak:
Cytat:
instalacja lpg zamontowana w samochodzie z wtryskiem po 1 kwietnia 2002 musi byc
wyposazona w elektroniczny uklad sterujacy
i moja jest wyposazona w taki uklad (elpigaz leonardo pro) tylko nie mam elementu wykonawczego czyli attuatora (zamiast niego jest blos). to wszystko :fcp1

poa tym przepisy sa glupie, bo oplowskie silniki 20se, 20seh, 30ne i pewnie pare innych jest na wielopunkcie a nie posiadaja lambdy. jednak wg przepisow powinny miec instalke "z komputerem". i co?

Cytat:
Napisał Struna
[...] ale w fordzie sonda ma trzy lub cztery przewody - a nie jakiś wynalazek z hopla na jeden drut - cholera wie jak się do tego ustosunkować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiekszosc opli ma silnik poprzecznie i sonde 1-przewodowa w kolektorze. nie ma potrzeby jej podgrzewac.
w mojej omedze jest wieloprzewodowa. :fcp13
kielkac jest offline  
Stary 11-05-2006, 10:13   #669
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

Cytat:
Napisał kielkac
nie ma potrzeby jej podgrzewac.
no jak nie ma ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przecież od razu gorąca nie jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Struna jest offline  
Stary 12-05-2006, 15:41   #670
matyjasek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-05-2006
Postów: 9
Domyślnie

witam ponownie!
no i zamontowałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. karbowaną gumową rurę dopasowałem w Castoramie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i kosztowało mnie to całe 13zł, myślę, że na szrotach wydałbym więcej gdybym brał coś z oryginalnego dolotu innego auta, na biegu pod blokiem zmieniłem co trzeba, z krokowca wyjąłem ten tłoczek który reguluje przepływ gazu i zostawiłem silniczek na wężu jako atrapkę, Blos został umiejscowiony idealnie pionowo... odpaliłem... i tu pierwsze zadowolenie, bo jak ruszyłem cięgnem od przepustnicy i auto przełączyło się na gaz to chodziło elegancko, a najbardziej bałem się tego, że jak coś pójdzie nie tak to czeka mnie wizyta u gazowników żeby w ogóle móc jeździć, bo ruszyłem regulację na parowniku (odkręciłem na max) i silnik krokowy, więc pewnie gdybym z powrotem założył mikser i podłączył elektronikę to musiałbym to wyregulować... ale chodził więc pierwsze koty za płoty... wsiadłem i się przejechałem... i tu się zdziwiłem, bo praktycznie nie poczułem różnicy między tym co jest a tym co było... może po przełączeniu na benzynę lepiej ciągnie, ale na gazie żadnej odczuwalnej zmiany... kręci się równo, dochodzi do końca obrotomierza, ale żeby kopa dostał to nie mogę powiedzieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Całą regulację zostawiłem na pozycji wyjściowej z instrukcji montażu (2,5 obrotu duża i 1,5 mała)... Kiedy odkręcałem więcej tą dużą i robiłem jazdy próbne też nie czułem różnicy w dynamice, tylko obroty wolniej spadały gdy odpuszczałem gaz... Nie wiem, może regulacja na analizatorze spalin da jakieś odczuwalne efekty, choć wątpię, bo odkręcałem duże pokrętło po pół obrotu coraz dalej i jechałem kawałek... żadnej różnicy... nie wiem, może musi się to ułożyć? W każdym razie na duchu trzyma mnie jeszcze możliwość uzyskania niższego spalania, bo ostatnio to mi potrafił nawet 13,5-14 litrów na mieście pociągnąć przy dynamicznej jeździe, co jest dość wysokim wynikiem jak na 1.6. Czas pokaże czy inwestycja w Blosa opłaciła się...
matyjasek jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.