Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-12-2017, 10:36   #1
Boruc237
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-12-2017
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140km
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Tryb Awaryjny powershift dwusprzegłowa skrzyni

Witam,
parę dni temu ruszając z pod świateł przejechała mi skrzynia na trybach i włączył się tryb awaryjny. Wyłączyły się biegi 2,4,6 i tryb awaryjny nie wyłącza się. Byłem na diagnostyce komputerowej, poza starymi błędami które po usunięciu się nie pokazały, jest błąd. Jest lekki wyciek spod silnika, czy to jest z skrzyni, tego nie wiem. Ogólnie ważne jest to dla mnie, ponieważ miesiąc temu może półtora kupiłem od handlarza auto i chce się wykłócać, a wypiera się sądem. W załączniku dodałem zdjęcie błędu z diagnostyki. Mechanik powiedział, że to jest: występowanie wody w skrzyni.
Z góry dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 26175853_1634088863320717_979925599_n.jpg (62.2 KB, 108 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez SRS ; 11-11-2020 o 13:47
Boruc237 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2018, 19:35   #2
Dudi_81
ford::advanced
 
Avatar Dudi_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-07-2015
Skąd: Nadolice Wielkie
Model: Audi Q5 Quattro
Silnik: 2.0 TFSI 320KM
Rocznik: 2018
Postów: 274
Domyślnie Odp: Tryb Awaryjny powershift dwusprzegłowa skrzyni

Jeśli wyciek masz w tym miejscu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to uszczelniacz skrzyni do wymiany. Nic przyjemnego dla portfela.
Możliwe, że już od dawna cieknie i masz za mało oleju w skrzyni.
__________________
Dudi_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2018, 19:48   #3
Boruc237
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-12-2017
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140km
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Tryb Awaryjny powershift dwusprzegłowa skrzyni

Wczoraj się dowiedziałem, że mechanik źle zczytał błędy, i błąd który się wyświetlił oznacza :
P283E FORD - wysoki pozycja obwodu widelca biegów ‘C’

Poziom ważności 3/3
Poziom trudności 3/3

Możliwe przyczyny

Nieaktuany program TCM (Moduł kontroli skrzyni biegów)
NIedziałający TCM
Niedziałająca skrzynia biegów
P283E FORD opis

W skrzyni biegów są dwa elektryczne silniczki do zmiany biegów. Jeden do biegów 1-3-5 drugi do R-2-4-6. Zmiany biegów przeprowadzane są na dwóch bębnach połączonych z kołem zębatym silniczka zmiany biegów dwoma kołami zębatymi. Maksymalna siła przy zmianie biegów to 1500N (newtonów). Silniczki połączone są z TCM (modułem kontroli skrzyni) i działają niezależne od siebie.
Boruc237 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2020, 18:22   #4
Markoswej
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Kartuzy
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2.0tdci 163hp
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie P283e została 1 i wsteczny

Witam Panowie, potrzebna porada. W czasie normalnej jazdy z przyczepą kempingową, w trybie Sport wyskoczył komunikat skrzynia biegów ograniczone funkcje, zaczął zgrzytać i mieszał biegami między 3 a 4 chyba, zjechałem, zgasiłem i pozostała mi jedynka i wsteczny. Błąd jeden jest stały, którego nie da się skasować: p283e wysoka wartość w obwodzie widełek zmiany biegów C. Do tego pojawia się p0700 i p0949, które już wykasować mogę. Chce się za to zabrać samemu, warunki mam, zwykłe skrzynie rozkladalem i składałem bez problemu, ale przydałoby się mieć jakiś punkt wyjścia co mogło się zepsuć, od czego zacząć. Olej w skrzyni był, chociaż miałem w planach zmienić go przed wyjazdem, bo miał już 50 tys nalatane, ale wyjazdu w przyszłym tygodniu niż nie będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a teraz to myślę, że wymiana i tak nie pomoże,na początek mogę wyjąć i wyczyścić mechatronike, bo tam widzę dostęp jest dobry, gdzieś tu czytałem o jakimś płynie do czyszczenia tego, mogę przemierzyć miernikiem jakieś zawory etc, jak ktoś ma jakieś sugestie, to chętnie posłucham.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 22-07-2020 o 19:30
Markoswej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2020, 07:46   #5
marqo27
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 25-10-2020
Skąd: Zabłudów
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 140km
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: P283e została 1 i wsteczny

Cytat:
Napisał Markoswej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Błąd jeden jest stały, którego nie da się skasować: p283e wysoka wartość w obwodzie widełek zmiany biegów C. Do tego pojawia się p0700
Mam takie same błędy. Powiedz czy i jak udało się rozwiązać problem?
marqo27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2020, 21:57   #6
marqo27
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 25-10-2020
Skąd: Zabłudów
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 140km
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: P283e została 1 i wsteczny

Cytat:
Napisał marqo27 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam takie same błędy. Powiedz czy i jak udało się rozwiązać problem?
Może ktoś coś jednak podpowie ?

U mnie sytuacja wygląda tak, że postawiłem auto do najlepszego skrzyniarza w powiecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Przy moim przebiegu można było się spodziawać że sprzęgło będzie do wymiany - to też i tak fachowiec zrobił. Poprosiłem by od razu została sprawdzona mechatronika, ew. jeżeli zajdzie potrzeba to regeneracja - to też i tak fachowiec zrobił, zgrubsza wymienione elektrozawory.

Skrzynia poskładana, mechatronika poskładana , napęd do wozu i ... dalej ten sam błąd P283E, którego nie da się wykasować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja rozkładam ręce , mechanik mówi że będzie musiał wysłać sterownik do sprawdzenia / naprawy.

Ktoś może miał podobny problem i pochwali się jak go rozwiązał ? Z góry dzięki.

PS: auto wisi pod sufitem 16 dzień Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marqo27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat skrzynia , awarie , błąd , mondeo mk4


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.