Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-11-2014, 19:53   #1
wiecu
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-11-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford Transsit Connect
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Zatrzaśnięte auto co teraz ?

Witajcie,
zakupiłem Forda Transsit Connect 1.8 z 2004 roku.
W dniu dzisiejszym, po zamknięciu auta, nie jestem już w stanie go otworzyć. Zamek od strony pasażera od zewnątrz nigdy nie działał, drzwi były zawsze zamknięte i w razie konieczności otwierałem je od wewnątrz i potem zamykałem też od wewnątrz. Zamek zewnętrzny od strony kierowcy od początku ciężko chodził ale udawało się otwierać i zamykać drzwi kluczykiem. W dniu dzisiejszym, po zamknięciu auta kluczem, nie jestem już w stanie go otworzyć, kluczyk kręci się do prawej, ale do lewej po małym obrocie jest mocny opór i już nie idzie dalej żeby otworzyć drzw - efekt jest taki że nie mogę wejść do auta i nie wiem co mam zrobić.

Proszę Was o pomoc, szczęście w nieszczęściu że auto zatrzasnęło się pod domem a nie w mieście.

Z góry bardzo dziękuje.

wiecu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2014, 08:13   #2
wiecu
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-11-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford Transsit Connect
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zatrzaśnięte auto co teraz ?

Po podważeniu uszczelki okna przy szybie mam mały dostęp do rantu okna, czy jest szansa tak mocno nacisnąć na szybe, rant okna żeby szyba poszła do dołu?
wiecu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2014, 11:47   #3
Syntetyzer
ford::average
 
Avatar Syntetyzer
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-11-2010
Skąd: BRZ/ŁDZ/GRZ
Model: Ford Transit Connect
Silnik: 1.8 TDCI 90 KM
Rocznik: 2004
Postów: 110
Domyślnie Odp: Zatrzaśnięte auto co teraz ?

na szybko spróbuj dorobić kluczyk, możliwe że kluczyk oryginalny wyrobił się na tyle że nie pasuje już zbytnio do wkładki, u mnie tak było i też nie mogłem otworzyć auta po zamknięciu, po dorobieniu kluczyka zamek działa perfect!
koszt dorobienia nie jest duzy bo o ile pamiętam to koło 40 zł a kluczyk zawsze się przyda na wszelki wypadek, radzę zacząć od dorobienia
__________________
Syntetyzerowy FORD TRANSIT CONNECT 1.8 TDCI 90KM 2004 r.
Syntetyzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2014, 19:58   #4
Rafał_K
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 04-11-2014
Skąd: Piastów
Model: transit connect
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zatrzaśnięte auto co teraz ?

proponował bym najpierw przesmarować wkładkę zamka np. WD40 i spróbować rozruszać mechanizm. kiedyś miałem podobnie co prawda w innym aucie w którym był centralny. zapomniałem o zamkach - nazbierało się syfu a stary smar wszystko skutecznie zalepił. kilka psiknięć, kilka minut ruszania kluczykiem w lewo i prawo i wkładki były jak nowe.
Rafał_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.