Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-04-2019, 19:06   #11
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,973
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu, chlodnicy - przy 61 tys. km?

przez LPG to już za niedługo żarówki będziecie szybciej wymieniać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2019, 11:52   #12
pawelp1
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 05-04-2019
Model: Ford Focus MK3 kombi
Silnik: 1.6 TI-VCT LPG
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu, chlodnicy - przy 61 tys. km?

Panowie, to jeszcze pytanie: czy kompletny rozrzad do MK3 1.6 benzyna za ok. 1100 zl (czesci + robocizna) poza ASO to duzo? Szukac tanszego? W ASO chca ponad 2k.
pawelp1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2019, 13:49   #13
ignas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: Focus III Kombi
Silnik: 1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma [PNDA]
Rocznik: 2013
Postów: 257
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu, chlodnicy - przy 61 tys. km?

Cytat:
Napisał pawelp1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy kompletny rozrzad do MK3 1.6 benzyna za ok. 1100 zl (czesci + robocizna) poza ASO to duzo? Szukac tanszego? W ASO chca ponad 2k.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Kiedyś na forum kilka osób polecało ASO w Pile, [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]:

Cytat:
Nie oszczędzaj na rozrządzie

Koszt wymiany rozrządu jest nieduży w porównaniu z wydatkami jakie czekają nas po awarii rozrządu. Koszt naprawy silnika może wynieś nawet kilka tysięcy złotych. Z tego powodu przy zakupie używanego samochodu w pierwszej kolejności należy wymienić rozrząd wraz z niezbędnym osprzętem wskazanym przez producenta. W tej kwestii lepiej z dużą nieufnością podchodzić do zapewnień sprzedawcy samochodu o niedawnej wymianie paska.

Wymianę rozrządu należy wykonywać zgodnie z zalecanym przebiegiem, szczególnie starannie i fachowo.

Promocyjne ceny wymiany rozrządu
Focus / Mondeo / S-Max / Galaxy / C-MAX 1,8 TDCi (przebieg 200 tys. km lub 10 lat) 649 pln
Fiesta / Fusion 1,4 TDCi ( przebieg 180 – 200 tys. km lub 10 lat) 849 pln
Focus / Fiesta / Fusion / C-MAX 1,6 TDCi ( przebieg 140 - 180 tys. km lub 10 lat) 899 pln
Focus / Mondeo / C-MAX / Fiesta / Fusion 1,6 benzyna ( przebieg 160 tys. km lub 8 lat) 899 pln
Focus / Mondeo / C-MAX / S-Max 1,6 TDCi ( od 2011 r. przebieg 180 tys. km lub 10 lat ) 1449 pln
Mondeo / S-Max / Galaxy / Focus / C-MAX 2,0 TDCi (przebieg 200 tys. km lub 10 lat) 1299 pln

Ceny zawierają koszt oryginalnych części i robocizny.
Ceny zawierają Vat
Więc (teoretycznie, bo ja tego nie sprawdzałem) nawet w ASO można taniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ignas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2019, 18:15   #14
TheDriver
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-12-2016
Skąd: Elbląg
Model: Ford Kuga
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2019
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu, chlodnicy - przy 61 tys. km?

Jeżeli to tylko wymiana rozrządu bez tych wycieków to każde aso forda ma w opcji
Zapytaj i o to bo 2t to chyba z sufitu wzięte.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez TheDriver ; 24-04-2019 o 18:16 Powód: link
TheDriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2019, 18:40   #15
ignas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: Focus III Kombi
Silnik: 1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma [PNDA]
Rocznik: 2013
Postów: 257
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu, chlodnicy - przy 61 tys. km?

Może w ASO Piła nie wymieniają pompy wody (nic o tym nie ma w ich opisie) i stąd różnica w cenie między nimi (899zł) a Ford Motorcraft (1499zł), gdzie wyraźnie jest napisane, że wymieniają również pompę wody.
W sklepie internetowym oryginalna pompa 1778516 kosztuje 300zł, więc różnica w cennikach serwisów równa 600zł moim zdaniem może właśnie oznaczać odpowiednio brak wymiany/wymianę pompy - cena mieści się w standardach panujących w ASO, czyli internet x2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak słusznie zauważył kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] powyższe ceny dotyczą z pewnością samej wymiany (części + robocizna), bez usuwania wycieków.
ignas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2019, 19:37   #16
Gryfny.Gacek
ford::beginner
 
Avatar Gryfny.Gacek
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-04-2018
Skąd: Radzionków (śląskie)
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu, chlodnicy - przy 61 tys. km?

chodź nie ma nie chciałbym zakładać nowego tematu dopnę się tutaj.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Mam pytania odnośnie rozrządu, chciałbym go wymienić

1. Macie może jakąś ciekawą alternatywę ? Lepsze ? gorsze ? wszystkie 3 zestawy ok ? coś sobie odpuścić ?
2. Gdzieś wcześniej wyczytałem, nie potrafię tego odnaleźć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. że w tych silnikach 1,6 TDCi 115KM pompa wody jest napędzana przez pasek klinowy a nie rozrząd. fake ? prawda ?

Dziś mi powiedzieli w warsztacie że klinowy wygląda jak nówka a rozrządu wygląda im jak nowy nie ruszany od nowości. Chodź mam informację że był robiony przy 180tys. Pan w ASO nie wiem czemu jedynie powiedział żeby teraz już sobie go wymieniać co 60 max 90tys.

Ostatnio edytowane przez Gryfny.Gacek ; 10-05-2019 o 19:47
Gryfny.Gacek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2019, 20:58   #17
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu, chlodnicy - przy 61 tys. km?

pompa wody na klinowym? no.. ciekawe gdzie to wyczytales..
rozrad wypada na 180kkm, ale warto wczesniej zrobic.
Odnosnie zestawow to Gates jest dobrym wyborem.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 19:22   #18
Gryfny.Gacek
ford::beginner
 
Avatar Gryfny.Gacek
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-04-2018
Skąd: Radzionków (śląskie)
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu, chlodnicy - przy 61 tys. km?

mój błąd, przyglądałem dział dla FII a nie FIII na to wychodzi

Cytat:
Napisał rav89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja wymieniałem rozrząd przy 98 000 też tak dla bezpieczeństwa. rolki mam z INA a pasek GATES. Pompy wody nie trzeba wymieniać bo nie chodzi po rozrządzie. Jak nie leje ani nie rosi to wg mnie nie ma sensu wymieniać przy przebiegu poniżej 100 000 km. FORD zaleca wymianę rozrządu i pompy przy przebiegach 130 000 - 150 000 km przy takich przebiegach zaleca rownież wymianę paskow na osprzęcie i wtedy można wymienic pompe wody jak coś


ok w takim razie szukam GATES albo CONTITECH Dzięki
Gryfny.Gacek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
amortyzatory , chłodnica , rozrząd


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.