Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2019, 21:50   #1
Sz4k4l
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 19-10-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo Mk3 (przedlift robiony na polift)
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 5
Exclamation Brakująca część chłodzenia, magistrala wodna, 2.0 Tddi 115KM

Witam serdecznie użytkowników.

Przychodzę z nietypowym problemem do was, jakiś rok temu oddałem samochód do mechanika na wymianę dwumasy (z problemami i perypetiami wymienił jakoś dwumase i narobił problemów ale nie o tym mowa) i niestety mechanik powiedział mi, że również że chłodnica wody cieknie i należy ją wymienić zgodziłem się na wymianę.

Po przyjechaniu po samochód okazało się, że nie dostał oryginalnej i włożył inna ale pasującą na mocowania tylko musiał pokombinować z wężami i dorobić bo oryginalnie nie pasowały. Zapewniał mnie, że wszystko będzie ok zaufałem jeździłem rok i było ok temperatura wody utrzymywała się w należytym zakresie temperatur. Kilka dni temu zobaczyłem kałużę pod samochodem okazało się, że wąż od chłodnicy przylegał do silnika a rozgrzany silnik stopił wąż i zrobiła się dziura.

W takim razie postanowiłem teraz sam wymienić uszkodzony przewód i mam zagwostkę, gdyż zastanawia się czy mechanik nie przerobił mi całego układu chłodzenia w jakiś dziwny sposób już tłumacze o co chodzi, i czy silnik jest dobrze schładzany.

Wszędzie gdzie szukam znajduje węże od chłodnicy do pompy tego rodzaju:
Cytat:
Pierwsze zdjęcie w załącznikach.
jak widać znajduje się tutaj rozwidlenie którego w obecnej chwili nie mam w samochodzie, nie mogę znaleźć nigdzie schematu magistrali wodnej, aby się dowiedzieć gdzie drugie wyprowadzenie powinno być podłączone.

Chciałbym potwierdzić moje obawy u mnie wąż z dolnego wyjścia chłodnicy idzie od razu do pompy wody, czy tak powinno być?? czy możecie mi pomóc ? ktoś może jest w stanie udzielić niezbędnych informacji.

Oraz czy powinienem mieć chłodnice z wyprowadzeniami po skosie czy jedno powinno być prostopadle do chłodnicy gdyż też znalazłem dwie różne chłodnice.

Może znajdzie się jakaś osoba z poznania aby podjechać i zobaczyć jak to powinno być podłączone. Samochód uziemiony a staram się jak najszybciej go naprawić, stąd moja gorąca prośba o pomoc.

Samochód:
Ford mondeo Mk3 rocznik 2003 przedlift
klimatyzacja manualna
Silnik 2.0 TDdi 85KW 115KM B5Y

Podsyłam kilka zdjęć jak to "mechanik" poprzerabiał mi węże dobrze że już nie pracuje w fachu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 54c2ad6649d3854eca4f0f6b791f.jpg (97.5 KB, 37 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20190528_181109.jpg (98.0 KB, 35 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20190528_181122.jpg (97.5 KB, 27 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20190528_181140.jpg (93.0 KB, 24 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20190528_181253.jpg (93.5 KB, 22 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez Sz4k4l ; 01-06-2019 o 01:51 Powód: Poprawa postu.
Sz4k4l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2019, 16:27   #2
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Węże wody od chłodnicy, magistrala wodna, 2.0 Tddi 115KM

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW



Podaj vin to ktoś Ci wrzuci fotkę z ecata albo microcata jak to powinno wyglądać.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 30-05-2019 o 23:00
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2019, 22:12   #3
Sz4k4l
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 19-10-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo Mk3 (przedlift robiony na polift)
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Węże wody od chłodnicy, magistrala wodna, 2.0 Tddi 115KM

Witam nie ma problemu już podaję:

VIN: WF05XXGBB52J85361
Sz4k4l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2019, 11:59   #4
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Węże wody od chłodnicy, magistrala wodna, 2.0 Tddi 115KM

Cytat:
Napisał Sz4k4l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam nie ma problemu już podaję:

VIN: WF05XXGBB52J85361
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2019, 14:00   #5
Sz4k4l
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 19-10-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo Mk3 (przedlift robiony na polift)
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Węże wody od chłodnicy, magistrala wodna, 2.0 Tddi 115KM

Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wysłał obrazek
Dzięki wielkie.

Na obrazku element 3 ma odprowadzenie w dół czy jesteś w stanie mi powiedzieć gdzie ono powinno iść ?

Rozumiem że element 5 jest to chłodniczka oleju z skąd przychodzi 2 wąż od wody na rysunku nie ma tego opisanego.

Element 4 łączy chłodnice z wejściem bloku silnika?

U mnie ktoś mi to przerobił tak że:
element 3 łączy się bezpośrednio tylko z pompom wody natomiast element 4 od razu wchodzi do bloku silnika.

Potrzebowałbym pełną magistrale wodną muszę zobaczyć czy dobrze chłodzony jest silnik, ktoś u mnie za dużo przerobił.

Jak jesteś w stanie proszę opisz elementy gdzie powinno wchodzić.

Ostatnio edytowane przez Sz4k4l ; 31-05-2019 o 14:09
Sz4k4l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2019, 17:22   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Brakująca część chłodzenia, magistrala wodna, 2.0 Tddi 115KM

Dorzucę niektóre brakujące fragmenty układu chłodzenia, ale i tak one nie są pełne. Kiedyś próbowałem rozrysować pełny układ chłodzenia silnika Duratorq - za żadne skarby nie było to możliwe. Myślę (z pewną dozą złośliwości), że nawet inżynierowie Forda, którzy to zaprojektowali, nie wiedzą jak wygląda i jak działa cały układ chłodzenia...

Ok,
pierwszy link to to (wg tłumaczenia z angielskiego) układ z elektrycznym dogrzewaczem lub to układ całkowicie bez dogrzewacza
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

drugi link to układ z dogrzewaczem paliwowym (czyli popularnie nazywanym webasto)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Generalnie szukaj wszystkich detali dla Mondeo Mk3 tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 01-06-2019 o 18:51
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2019, 17:40   #7
Sz4k4l
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 19-10-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo Mk3 (przedlift robiony na polift)
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Brakująca część chłodzenia, magistrala wodna, 2.0 Tddi 115KM

Dzięki wielkie to mi pomogłeś będę szukał gdzie co jest podłączone, oraz dzięki za linka czeka mnie teraz szukanie igły w stogu siana.

Mam nadzieję że uda mi się znaleźć problem w moim silniku z jego temperatura z tego co mówili mi mechanicy silnik nie powinien się aż tak grzać że topi węże od układu chłodzenia. Możliwe że jeszcze mogę mieć zatkaną chłodnicę oleju, lub jakoś inaczej są poprowadzone węże.

Pozdrawiam dorzucam foto jak silnik stopił mi wąż. opierał się on o połączenie silnika z pokrywą łańcucha rozrządu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20190529_102446.jpg (97.6 KB, 17 wyświetleń)
Sz4k4l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2019, 18:13   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Brakująca część chłodzenia, magistrala wodna, 2.0 Tddi 115KM

Jeszcze przypadkiem takie ogłoszenie znalazłem z kpl. rur i dobrymi zdjęciami każdego elementu oddzielnie, na każdym jest nr części. Może być pomocne...

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Gdyby silnik się przegrzewał (zakładam, że przy sprawnym czujniku temperatury), to by została ograniczona moc (dawka wtrysku). Silniki Puma Duratorq mają zaimplementowany w ECU system ochrony przed przegrzaniem. Raczej trzeba tak zamocować wąż, aby nie stykał się z tą gorącą pokrywą.
Akurat pokrywa rozrządu może mieć wyższą temperaturę, bo ma połączenie ze skrzynią korbową, a nie jest przecież chłodzona. Gorące przedmuchy mogą ją rozgrzewać nieco powyżej temperatury płynu oraz oleju...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 01-06-2019 o 18:53
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2019, 21:00   #9
Sz4k4l
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 19-10-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo Mk3 (przedlift robiony na polift)
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Brakująca część chłodzenia, magistrala wodna, 2.0 Tddi 115KM

Witam udało się poskładać zalałem płynem odpowietrzyłem zgodnie z opisem na forum który znalazłem. Dzisiaj wracając 100km temperatura silnika utrzymywała się na odpowiednim poziomie, delikatnie poniżej połowy.

I nagle po przyśpieszeniu i zatrzymaniu się na skrzyżowaniu ktoś zauważył że ucieka mi płyn z samochodu.
Po sprawdzeniu okazało się, że wypiął się wąż dolny od chłodnicy, węże mam oryginalne jak i chłodnice. Był wpięty dobrze i nic się nie działo a tutaj nagle takie coś.

Czy może mi ktoś powiedzieć od czego wąż sam się odpiął? Mocowania są całe, zapinka od węża również, z powrotem podłączyłem wąż i zapiełem zapinkę, próbowałem ręcznie wypiąć go na zabezpieczonym wężu i nie udało się tego zrobić.

Od czego jest w stanie wypiąć się samoistnie wąż? Za duże ciśnienie w układzie źle odpowietrzony?? Jak by było za duże ciśnienie nie powinno coś innego się wypiąć??

Poproszę o pomoc.
Sz4k4l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
chłodzenie silnika , mondeo mk3


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.