Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-07-2019, 13:10   #1
Grosh
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-06-2018
Skąd: Bydgoszcz
Model: C MAX
Silnik: 1,6 TDI
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie nierówna praca silnika

Hej,
ostatnio zauważyłem, że podczas hamowania na biegu jałowym obroty spadają i silnik nierówno pracuje w aucie był czyszczony DPF, regeneracja turbiny, dolany płyn do fapa, czyszczony EGR, wymienione uszczelki wtryskiwaczy. (dodatkowo auto momentami szarpie/ przerywa i kopci strasznie na czarno.
Ma ktoś jakieś pomysły co może być nie tak? Mechanik rozkłada ręce i skończyły mu się pomysły.

Dziękuję serdecznie za pomoc :-) jest to mój pierwszy samochodzik i po prostu może jestem przewrażliwiony.

Grosh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2019, 18:47   #2
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: Problem z obrotami i nierówna praca silnika

raczej nie powinno się hamować na biegu jałowym, ponieważ mogą się dziać takie rzeczy, wszytko oczywiście zależy też od prędkości.
tu taki też cytat z forum auto: "Hamowanie silnikiem pozwala dodatkowo oszczędzać podzespoły auta. Siła hamowania rozkłada się wtedy równomiernie, a nie tylko na klocki i tarcze hamulcowe, które podczas jazdy na luzie bądź sprzęgle są mocno obciążone."
Jeśli silnik pracuje nie równo na postoju trzeba sprawdzić czy są jakieś nieszczelności dolotu powietrza.
jeśli kopci to może być kilka rzeczy, np. wtryski do wymiany, może uszczelniacze w głowicy, wszystko zależy ile i kiedy ten dym się pokazuje.
Diesel - lubi czasem też po prostu dymić - ten typ tak ma ;-)
__________________
Pozdrawiam

Tomek/ FORD Focus C-MAX 1,8b 125KM
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2019, 09:37   #3
Grosh
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-06-2018
Skąd: Bydgoszcz
Model: C MAX
Silnik: 1,6 TDI
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Problem z obrotami i nierówna praca silnika

Cytat:
Napisał klodis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
raczej nie powinno się hamować na biegu jałowym, ponieważ mogą się dziać takie rzeczy, wszytko oczywiście zależy też od prędkości.
tu taki też cytat z forum auto: "Hamowanie silnikiem pozwala dodatkowo oszczędzać podzespoły auta. Siła hamowania rozkłada się wtedy równomiernie, a nie tylko na klocki i tarcze hamulcowe, które podczas jazdy na luzie bądź sprzęgle są mocno obciążone."
Jeśli silnik pracuje nie równo na postoju trzeba sprawdzić czy są jakieś nieszczelności dolotu powietrza.
jeśli kopci to może być kilka rzeczy, np. wtryski do wymiany, może uszczelniacze w głowicy, wszystko zależy ile i kiedy ten dym się pokazuje.
Diesel - lubi czasem też po prostu dymić - ten typ tak ma ;-)
Sytuacja jest taka, że przy prędkości 80/100 km/h potrafi szarpać tak jakby brakowało mocy po chwili odzyskuje moc i zakopci na czarno po przejechaniu jakiś 40 km . ("Ten typ tak ma - to trochę słabe jak na pomoc :-)"
Grosh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2019, 12:15   #4
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: nierówna praca silnika

Wtryski siadają.
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2019, 23:31   #5
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: nierówna praca silnika

czyli jak napisał kolega Petru23 wtryski już zaczynają lać i jak dostanie więcej mieszanki to musi puścić dymek - taki z tego morał, a i silnik przy zwiększonej dawce paliwa głupieje stąd takie szarpanie
__________________
Pozdrawiam

Tomek/ FORD Focus C-MAX 1,8b 125KM
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2019, 12:54   #6
tomaszek06
ford::amateur
 
Imię: tomasz
Zarejestrowany: 12-09-2017
Skąd: karolewo
Model: focus cmax - focus mk1
Silnik: 2,0 tdci - 1,8 benz+gaz
Rocznik: 2006 - 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: nierówna praca silnika

Witam.podepne sie pod temat szarpania silnikiem.mechanik pierwsze-wtryski.wymienilem na nowe.delikatnie sie polepszylo.idziemy dalej.wczesniej wymieniona dwumasa.regenerowane turbo.teraz nowy egr.regenerowany dpf.i dalej szarpanie.przyspiesza fajnie,podczas przyspieszenia czasem zdarzy mu sie szarpnac.nierowna praca odczuwalna na wolnych obrotach,i okolicy 1200 obr.autko nie kopci,nie dymi,nie bierze oleju,dzis jeszcze sprawdzilem forscanem-wyswietlilo blad u 0140-e1

Ostatnio edytowane przez tomaszek06 ; 15-09-2019 o 22:47
tomaszek06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2020, 11:20   #7
tomaszek06
ford::amateur
 
Imię: tomasz
Zarejestrowany: 12-09-2017
Skąd: karolewo
Model: focus cmax - focus mk1
Silnik: 2,0 tdci - 1,8 benz+gaz
Rocznik: 2006 - 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: nierówna praca silnika

witam.doloze sie jeszcze do tematu.niedawno jeszcze do tego co dokonalem w autku dorzucilem jeszcze wymiana zaworu vcv pompy wtryskowej.pomoglo.obroty stabilne na wolnych obrotrach-na chwile obecna niema efektu szarpania,zarzucania silnikiem na wolnych obrotach ,silnik zachowuje sie lepiej-efektu nie bylo od razu po zalozeniu-po odpaleniu od razu zgasl alepo chwili krecenia odpalil,z delikatnym poszarpywaniem-jestem laikiem w sprawach machaniki pojazdowej-takze nie wiem czy trzeba ten zawor jeszcze zaadoptowac czy w jakikolwiek sposob skalibrowac np.za pomoca forscanu,czy nie trzeba odpowietrzyc ukladu paliwowego po wymianie tegozaworu.ale na razie lepiej z silnikiem.lepiej znaczy szybciej odpala ,i trzymaja sieobroty na biegu jalowym bez poszarpywania.jakby ktos udzielil mi jeszcze jakis porad odnosnie tego czy nalezy sklaibrowac ten zawor bede wdzieczny za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.pozdrawiam.ps.koszt zaworu 655polskich zlotych.u mnie akurat to pomoglo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomaszek06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 19:27   #8
marko3567
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 25-02-2013
Skąd: Lubrza
Model: mondeo
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 11
Domyślnie Odp: nierówna praca silnika

Mam pytanie, ta nierówna praca na biegu jałowym występowała na zimnym silniku czy na ciepłym? Ja też się borykam z nierówną pracą silnika. Po odpalaniu silnik pracuje prawidłowo, natomiast gdy się rozgrzeje zaczyna się przycinać. Warsztat sprawdził wtryski, stwierdził uszkodzenie elektrycznie, zostały wymienione na nowe( komplet). Niestety, efektu to nie przyniosło, dalej na ciepłym silniku czkawka. Ciśnienie na listwie prawidłowe, a parametry wtrysków przy zimnym silniku wszystkie około 1 po rozgrzaniu na pierwszym i trzecim po 1,3 na drugim i czwartym około 0,7. A co do adaptacji tego zaworu to serwis udzieli takiej informacji. Ja dzwoniłem w sprawie kodowania wtrysków i moje np. są kodowane ima trzeba przypisać.

Ostatnio edytowane przez marko3567 ; 07-02-2020 o 20:04
marko3567 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 22:31   #9
tomaszek06
ford::amateur
 
Imię: tomasz
Zarejestrowany: 12-09-2017
Skąd: karolewo
Model: focus cmax - focus mk1
Silnik: 2,0 tdci - 1,8 benz+gaz
Rocznik: 2006 - 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: nierówna praca silnika

i na zimnym i na cieplym poszarpywalo
tomaszek06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.