Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-09-2019, 20:46   #1
Wojtek s max
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 09-09-2019
Skąd: Bremen
Model: S max
Silnik: Diesel
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Kluczyk keyless, jak zabezpieczyć przed kradzieżą auta.

Witam, chciałbym żebyście podzielili się swoim sposobem na ochronę kluczyka na tak zwaną kradzież na walizkę


Ostatnio edytowane przez Wojtek s max ; 12-09-2019 o 17:00
Wojtek s max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2019, 08:21   #2
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,216
Domyślnie Odp: Kluczyk keyless

Nie mam i nie używam. Ale z ciekawości się dowiem. W sprzedaży pojawiło się "Urządzenie zabezpieczające KeyLess Protector KP-24 - w TVN Turbo było o tym, a na YT jest test Zachara Off.

Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 13-04-2021 o 09:40
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2019, 10:56   #3
zdzichu500
ford::average
 
Imię: Zdzich
Zarejestrowany: 28-08-2017
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 79
Domyślnie Odp: Kluczyk keyless

Cytat:
Napisał Wojtek s max Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, chciałbym żebyście podzielili się swoim sposobem na ochronę kluczyka na tak zwaną kradzież na walizkę
AC (jak auto nowe to jeszcze GAP) plus Assistance (żeby było czym wrócić gdy kradzież na wyjeździe)?

Samochodów z keyless przybywa na drogach a ogólna liczba kradzieży aut maleje.
I jeszcze do rozważenia czy jest jakaś różnica dla profesjonalnego złodzieja gdy samochód ma keyless i gdy nie ma. Znajomi zgubili za granicą kluczyki od auta. Przyjechał lokalny macher i prowadząc z nimi konwersacje łamaną angielszczyzną w niecałą minutę otworzył im to auto bez żadnych kluczyków więc co by miało dać zabezpieczenie kluczyka?

Ostatnio edytowane przez zdzichu500 ; 12-09-2019 o 11:01 Powód: Dodanie GAP
zdzichu500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2019, 17:16   #4
Wojtek s max
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 09-09-2019
Skąd: Bremen
Model: S max
Silnik: Diesel
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: Kluczyk keyless

[QUOTE=zdzichu500;3173072]AC (jak auto nowe to jeszcze GAP) plus Assistance (żeby było czym wrócić gdy kradzież na wyjeździe)?

Zdzichu co to jest GAP?
Myślę, że większość użytkowników (droższych lub jak kto woli nowszych aut) posiada pełne ubezpieczenie i sama kradzież mnie nie martwi (auto rzecz nabyta). Martwi mnie całą procedura jaką trzeba przejść po takiej kradzieży no i brak auta to dla niektórych też duże utrudnienie zwłaszcza jak to było jedyne auto.
Wojtek s max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2019, 18:11   #5
Artagnan85
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 07-02-2019
Skąd: Białystok
Model: Ford SMAX
Silnik: 2.2
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: Kluczyk keyless, jak zabezpieczyć przed kradzieżą auta.

GAP to część AC, dodatkowo płacisz i samochód nie traci na wartości ( dla ubezpieczyciela)
Artagnan85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2019, 21:10   #6
redo444
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 18-09-2018
Skąd: podlaskie
Model: Ford S Max
Silnik: Diesel 163 km
Rocznik: grudzień 2011
Postów: 44
Domyślnie Odp: Kluczyk keyless, jak zabezpieczyć przed kradzieżą auta.

Metoda jest prosta i skuteczna. Działa na całym świecie i jeszcze złodziej nie znaleźli na to metody, nawet w Rosji czy Warszawie.
Potrzebny jest kawałek sklejki grubości ok 10 mm o wymiarach np. 30 x 30 cm, ewentualnie dla wygody trzymania w aucie nieco mniejszy np. 20 x 20 cm. W sklejkę wbijamy 3-5 gwoździków o długości takiej aby po utwierdzeniu w sklejce wystawały poza nią stroną zaostrzoną do dwóch centymetrów max. Jeśli siedzenie jest kubełkowe jak w s-max mogą wystawać nawet 3-4 cm. Do tego kawałek tkaniny w kolorze tapicerki. Zostawiając samochód kładziesz deskę gwoździami do góry na siedzeniu kierowcy i maskujesz wyjętą np. ze skrytki "tapicerką". Reszty wyjaśniać nie muszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) Skutek jest taki, że więcej kraść nie przyjdzie.
redo444 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2019, 21:19   #7
niobass
ford::beginner
 
Avatar niobass
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 03-06-2007
Model: S-max
Silnik: 2.0 195ps by heko
Rocznik: 2010
Postów: 48
Domyślnie Odp: Kluczyk keyless, jak zabezpieczyć przed kradzieżą auta.

Cytat:
Napisał Wojtek s max Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, chciałbym żebyście podzielili się swoim sposobem na ochronę kluczyka na tak zwaną kradzież na walizkę
No, taki temat na topie.
Też się dziś zastanawiałem, widziałem na Allegro i AliExpress takie pudelka lub etui
blokujące sygnał.
IMO jednak jest blokada mechaniczna skrzyni lub jakaś na kierownice.
Trochę z tym zejdzie zanim zdejmą , a czas gra na ich niekorzyść.
.
niobass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2019, 22:17   #8
malek.lukasz.81
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-11-2017
Model: S-max
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 141
Domyślnie Odp: Kluczyk keyless, jak zabezpieczyć przed kradzieżą auta.

Kiedyś ostatnio na tvn turbo widziałem w 101 naprawach u dudy taki gadżet który zakłada się na baterie w pilocie, zasada działania jest mniej więcej taka że, żeby otworzy samochód musisz dwa razy stukać w pilota żeby wysłał sygnał do zamków w aucie, jak nie stukniesz w pilot to jest nie aktywny. I to chyba jest jedną z lepszych opcji zabezpieczenia otwierania bez kluczykowego.
Tylko nie pamiętam jak się ten gadżet nazywał.

Edyta :
Znalazłem link ale cena powala, z drugiej strony w porównaniu z wartością samochodu to ułamek.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez malek.lukasz.81 ; 12-09-2019 o 22:25
malek.lukasz.81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2019, 00:36   #9
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,372
Domyślnie Odp: Kluczyk keyless, jak zabezpieczyć przed kradzieżą auta.

Cytat:
Napisał redo444 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Metoda jest prosta i skuteczna. Działa na całym świecie i jeszcze złodziej nie znaleźli na to metody, nawet w Rosji czy Warszawie.
Auta już nie ukradnie, ale z zadowoleniem puści je z dymem...
Tylko opózniecze , utrudniacze w postaci blokad skrzyń, czy kierownicy i pożądane ubezpieczenie...
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2019, 09:42   #10
zdzichu500
ford::average
 
Imię: Zdzich
Zarejestrowany: 28-08-2017
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 79
Domyślnie Odp: Kluczyk keyless

Cytat:
Napisał Wojtek s max Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdzichu co to jest GAP?
Ubezpieczenie między wartością auta rynkową z AC a wartością fakturową. W skrócie kupujesz GAP np. na 5 lat i w 5 roku kradną auto to z AC dostajesz tyle ile jest warte ponad 4 letnie auto a z GAP różnica między tym co zapłaciłeś za auto a tym co dostałeś z AC. Przy czym GAP jest oferowany tylko w przypadku samochodów nowych (przynajmniej nie widziałem na używane) i od razu zawierany na kilka lat (nie widziałem żeby można było co roku kupować).


Cytat:
Napisał Wojtek s max Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślę, że większość użytkowników (droższych lub jak kto woli nowszych aut) posiada pełne ubezpieczenie i sama kradzież mnie nie martwi (auto rzecz nabyta). Martwi mnie całą procedura jaką trzeba przejść po takiej kradzieży no i brak auta to dla niektórych też duże utrudnienie zwłaszcza jak to było jedyne auto.
To z pewnością. Tutaj dobrzy by było mieć jakieś właśnie assistance czy AC z samochodem zastępczym na wypadek kradzieży żeby spokojnie wrócić do domu itp. A później niestety trzeba przejść procedurę wyboru i zakupu nowego. A jak nie z placu tylko trzeba czekać na produkcję to pewnie i coś wynająć na dłużej.

Bump:
Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auta już nie ukradnie, ale z zadowoleniem puści je z dymem...
Tylko opózniecze , utrudniacze w postaci blokad skrzyń, czy kierownicy i pożądane ubezpieczenie...
I jak szkoda całkowita to jeszcze nie tak źle a jak się na szkodę całkowitą nie załapie i przyjdzie do naprawy to możesz być pozbawiony auta dłużej niż w przypadku kradzieży i czekania na nowe.
zdzichu500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.