Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2015, 06:02   #131
Pitek S.
ford::advanced
 
Avatar Pitek S.
 
Zarejestrowany: 14-07-2011
Model: Golf mk 7,5
Silnik: 1,4 TSI 150 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

No przyznam szczerze, że teraz Superb robi naprawdę dobre wrażenie. Zapewne jakością materiałów i dostępnością gadżetów będzie trochę za paskiem. Za to będzie nadrabiał to ceną. Teraz tylko pozostaje pytanie, na ile zostanie u nas wyceniony.

__________________
był: Fiat 125p; Fiat Siena 1,6 HL; Fiat Punto ELX; Fiat Stilo; Ford Focus mk2; Ford Mondeo mk4; Ford Focus mk3 EcoBoost; VW Golf mk7 1,4 TSI ; Audi A3 1,4 TFSI
jest
:VW Golf mk7,5 1,4 TSI
Pitek S. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2015, 07:12   #132
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,713
Domyślnie

Wyglądał tak samo jak ten na Twoich zdjęciach. Dlatego to skojarzyłem.

Tapnięte z Szajsunga MkIV
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2015, 15:48   #133
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał kruger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W nowym Motorze jest porównanie 8 aut segmentu D. Oczywiście wygrał Passat, drugie było Mondeo. Co ciekawe, Passat lepiej się prowadzi i lepiej trzyma drogi. Tak jak z całą resztą wniosków mogę się zgodzić to akurat zawieszenie Mondeo jest moim zdaniem lepsze. No nie wiem, chyba jeździłem innymi autami niż dziennikarze. Z kolei Mazda6 jest....cicha.
Czytam właśnie ten test i widzę że ford jest najcichszy z całej 9-tki.
Przy 100km/h ma 61,9 dB.
Może ktoś potwierdzić czy się nie pomylili z pojemnością zbiornika paliwa? 63 L ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2015, 16:20   #134
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Może ktoś potwierdzić czy się nie pomylili z pojemnością zbiornika paliwa? 63 L ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No niestety nie pomylili się, we wszystkich danych technicznych jakie znalazłem jest 62-63L. Mondek z zewnątrz większy, cięższy a wszystko wewnątrz mniejsze: siedzenia, przestrzeń, bagażnik, bakGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. A kierownicę, która powinna być mniejsza zostawili dużą jak w autobusieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W Auto Świat w teście przy 100km/h wyszło im 65dB, dokładnie tyle co w Passacie. Ta gazeta jest na maxa tendencyjna.
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2015, 19:11   #135
michjak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-12-2014
Model: mondeo
Silnik: mk4
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kolejny test gdzie auto wyszło na ciasniejsze, mniej praktyczne, pozbawione zalet mk4.
michjak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2015, 19:22   #136
Roland074
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Słupno/Płock
Model: było Mondeo Titanium X MK IV hatchback + pakiet stylizacyjny
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

Panowie
Dziś mój kolega odbył jazdę testową nowym mondeo mk5 2.0 TDCI 150KM.
Wspomnę tylko, że miał wcześniej mk3 2.2 TDCI, a od roku jeździ mk4 kombi po lifcie 2.0 TDCI 163 km).
Jego wrażenia z jazdy mk5:
1. Z pozycji za kierownicą nie ma odczucia żeby był ciaśniejszy, z tyłu natomiast jakby trochę
2. Prowadzenie auta - lepsze niż w mk4, kierownica i zawieszenie dobrze oddają drogę. Wspomaganie na duży +
3. Fotele - oparcia OK, natomiast siedziska za krótkie
4. Wyciszenie naprawdę dobre, sporo lepsze niż w mk4
5. Silnik - "muł - to po prostu nie idzie".
Na pozostałe detale wyposażenia nie zwracał zbytnio uwagi, chodziło bardziej o walory jezdne.
Roland074 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2015, 10:39   #137
elektrownia
ford::amateur
 
Imię: edek
Zarejestrowany: 19-02-2015
Skąd: triest
Model: ford
Silnik: 2
Rocznik: 1994
Postów: 8
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał michjak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kolejny test gdzie auto wyszło na ciasniejsze, mniej praktyczne, pozbawione zalet mk4.
"Niestety ceną jest dużo mniejsza zwinność i mniej spontaniczna reakcja na komendy wydawane przez kierowcę, w porównaniu ze wszystkimi poprzednimi generacjami Mondeo" Moim zdaniem trochę przesadzają z tą krytyką. Za to chwalą Passata. To chyba nie przypadek
elektrownia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2015, 11:04   #138
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - polecam ostatni test Audi A6 Zachara. Zobaczysz jak auto jeszcze większe od Passata czy Mondeo może oferować jeszcze mniej miejsca w środku. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeżeli tak bardzo potrzebujesz mieć najwięcej miejsca w środku, to poczekaj na Superba w kombi, będzie w sprzedaży jesienią. Potem będziesz mógł kumplom w karczmie opowiadać, jakie to masz najlepsze auto na świecie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Swoją drogą AMiS to niemiecka gazeta, niemcy zawsze muszą wygrywać, choć w ostatnim akapicie jest napisane, że z ostateczną oceną trzeba poczekać na test porównawczy. Czego zapomniałeś napisać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Atlis ; 19-02-2015 o 11:07
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2015, 11:11   #139
belinea122
ford::beginner
 
Avatar belinea122
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-08-2011
Skąd: Szczecin
Model: Było Mondeo MK4 Titanium jest MK5 Titanium
Silnik: Było 2.0 TDCI ; jest 1.5 ecoboost
Rocznik: 2007 ; 2015
Postów: 20
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

Witam
odbyłem jazdę Mondeo MK5 2.0. TDCI 150 i też mam takie samo odczucie że silnik jakiś taki muł , wcześniej jeździłem MK4 2.0 TDCi 140 KM i wydaje mi się ze lepiej sobie radził z autkiem. Reszta jak dla mnie na plus samochód pięknie wygląda i dobrze jeździ.
Sam przymierzam się do zakupy 1.6 ecoboost wersja Titanium Plus.
belinea122 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2015, 13:12   #140
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

Silnik 150PS wydaje się mułowaty ponieważ płynniej oddaje moc co jest z kolei skutkiem norm Euro6. Nie ma "strzału" z turbiny bo nie daj boże czarny dymek z wydechu poleciGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. W 180PS też miałem wrażenie, że mocy jest za mało.
Auto trzeba zachipować po kupnie i nie ma bata, żeby nie zaczęło latać lepiej.
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.