Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2014, 14:23   #11
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

Ten światłowód to jest podobne rozwiązanie co fabryczne nastrojowe - jedna dioda świecąca na końcu, a efekt bardzo dobry. Tak samo zresztą są zrobione ledowe światła mijania z tyłu w S-maxie, MDO, FF3 i Kudze2.
Takie rozwiązanie da się idealnie zastosować nad schowkiem przed pasażerem i w kieszeniach drzwi. Przymocować można choćby na silikon bezbarwny, tak samo diodę do światłowodu. Sam planuję zamontować do tylnych drzwi to samo co w przednich. Problemem są klamki, których nie sposób kupić używanych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oryginalnie jest zastosowana dioda czerwona, a z wyborem koloru pewnie 5050 RGB i prosty sterownik. Ta oświetlająca skarpetki jest malutka THT, do reszty nie ma dostępu.

boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2014, 16:03   #12
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pomysł bardzo mi się podoba, jakiego generatora użyłeś w końcu ? bo jak widzę ceny po 300-400 zł to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak pisałem, użyłem diody, dokładnie chyba takiej:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wszystkie który były na allegro okazały się kompletnym dnem.
Choć długość paska to ledwie 45 - 50 cm nawet tak mocnej diody starcza tak mniej więcej na 2/3 długości. Na zdjęciu to lepiej wyszło niż w rzeczywistości.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2014, 17:58   #13
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

Ja chyba poświęcę nieco czasu i spróbuję cierpliwie skompletować to oryginalne oświetlenie. To na czym mi kompletnie nie zależy, to na klamkach, bo to jakoś nigdy mnie nie ciągnęło. Zresztą musza usiąć do auta i pomyśleć gdzie potrzebuje oświetlenia. Jestem przeciwny choince - światła tylko tam gdzie tylko ma to sens i to możliwie najdelikatniej.

Mayak dzięki za tematy - baaaaardzo mi się przydadzą.
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2014, 18:45   #14
MK_EXP
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-05-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 14
Domyślnie Re: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

Tylko tam gdzie to potrzebne, a tak z ciekawości, po co Ci oświetlenie butów? Ja mam to podświetlenie wnętrza oryginalne, dodali do biksenonów i szczerze mówiąc mam wyłączone. Podświetla buty, tylko po co? Podświetla uchwyt na napoje i wnęki w drzwiach, też nie wiem po co. Podświetla też klamki i to ewentualnie można uznać za przydatne - na niebiesko jak drzwi są zamknięte, na czerwono jak otwarte, także powiedzmy że działa informacyjnie. Ale żeby kombinować, wydawać kasę? Oświećcie mnie, to może też zacznę tego używać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MK_EXP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2014, 19:35   #15
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

Podświetlenie nóg przydaje się, w momencie, kiedy potrzebujesz coś znaleźć - np. jak spadnie. Często wożę też coś z tyłu i zwyczajowo kładę na ziemi (jak nie, to samo i tak zjedzie). Oczywiście mowa o podświetleniu nie podczas jazdy, lecz przy otwartych drzwiach, bo to mnie interesuje.

Podświetlenie klamki - dla mnie kompletnie zbędnę i nie będę sobie zaprzątał tym głowy.

Podświetlenie przestrzeni w drzwiach - by móc tam coś znaleźć.
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2014, 20:17   #16
MK_EXP
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-05-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 14
Domyślnie Re: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

Czyli chcesz się pobawić i zamontować coś, co i tak będzie mniej funkcjonalne niż zwykła latarka, która mocniej świeci i z którą można zajrzeć w każdą dziurę? Może te oryginalnie zamontowane są jakieś słabe, ale nie dają jakiegoś spektakularnego efektu...
MK_EXP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2014, 20:44   #17
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

Jakby za każdem razem miał używać latarki, to chyba zwariowałbym. Wolę już po ciemku wymacać. Chce to zrobić dla swojej wygody. Każdy ma inne potrzeby - Ty nie rozumiesz mojej, ja nie rozumiem ludzi, którzy w obecnych czasach świecą latarką (-:
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2014, 09:26   #18
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mayak dzięki za tematy - baaaaardzo mi się przydadzą.
na ffclub.ru jest więcej opisów modów FF3, ale nie wrzucałem tu linków do spraw nie związanych z podświetleniem

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - part numbery podświetlenia kieszeni drzwiowych z Fiesty mk7

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - podświetlenie pod schowkiem w Fieście

fotki są jeszcze tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2014, 21:25   #19
xywameg
ford::average
 
Avatar xywameg
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-09-2012
Skąd: EPWA
Model: fokus III
Silnik: 1,6 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 111
Domyślnie Odp: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

Nie patrzyłem na linki od majak-a ale gdzie koledzy chcielibyście się wpiąć w instalację tak żeby można było sterować tym oświetleniem
xywameg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2014, 10:19   #20
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

pewno wypadałoby zajrzeć tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.