Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2019, 12:55   #1541
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,513
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

szczególnie kijanki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2019, 17:59   #1542
Tichy
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-01-2019
Skąd: Mielec
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 68
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Wow. Moje niebieskie półtoralitrowe trzycylindrowe cacko, jednak zostanie wyprodukowane. W poniedziałek będę wiedział kiedy. W sensie mam już ten mityczny VIN.
Tichy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2019, 22:26   #1543
krolik
ford::amateur
 
Imię: Kasia
Zarejestrowany: 12-07-2019
Skąd: Mysłowice
Model: Focus wersja active
Silnik: 1.5 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2019
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał fuji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moja zamówiona w listopadzie i ponoć weszła na produkcję w ubiegłym tygodniu, gdzie odbiór miał być do 15.03
Odbiór mam na poniedziałek/wtorek. W czwartek było na głównej fili w Poznaniu.

Ostatnio edytowane przez krolik ; 15-09-2019 o 14:25
krolik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2019, 08:24   #1544
Tichy
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-01-2019
Skąd: Mielec
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 68
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Pytanko:
Ktoś się może orientuje, o co biega z tymi statusami w systemie, do którego podgląd ma dealer? Mój samochód, zmienił status z: "Planned" na: "segmented". Jednocześnie pojawił się VIN oraz zmieniła się data: "segmentation date" z 18 na 14 października. Co to jest ta segmentacja i ile czasu upływa od daty segmentacji do wyprodukowania?
Tichy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2019, 12:34   #1545
krolik
ford::amateur
 
Imię: Kasia
Zarejestrowany: 12-07-2019
Skąd: Mysłowice
Model: Focus wersja active
Silnik: 1.5 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2019
Postów: 6
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Samochód stoi na parkingu salonu. Wstepne wrażenia bardzo dobre. Odbiór jeszcze w tym tygodniu zależy jak pójdzie rejestracja samochodu.
krolik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2019, 08:28   #1546
Janisek
ford::average
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 07-03-2007
Skąd: Świętochłowice
Model: Mondeo FL Kombi
Silnik: 1.5 165 KM
Rocznik: 2019
Postów: 128
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Wczoraj byłem w salonie w Gliwicach, ktoś właśnie odbierał ST w kombi ... Zdążyłem zamienić ze szczęśliwcem tylko 2 zdania, może bywa tu na forum i mógłby się podzielić wrażeniami / uwagami ?
Rozglądam się za nowym autem, byłem już w salonach prawie wszystkich marek i jakoś nic mnie szczególnie nie urzekło, ciągnie mnie ciągle do forda ... Rozpatruję Focusa z 1.5 benzynę ale ciągle mam mieszane uczucia co do tych 3 lilindrów no i wiadomo jak z dostępnością - trza brać to co jest na placu a nie ma tego za dużo, dość drogo (rabaty jakoś zmalkały), ST chyba jednak za drogi. Zostaje jeszcze mondeo, rabaty nawet 30 tys., jest sporo dostępnych fajnych egzemplarzy i 1.5 w benzynie 4 cylindrowy tylko nie wiem jak ten silnik w mondeo sobie radzi (miałem go w foce mk3 kombi i było naprawdę o.k.) Nie wiem tylko czy nie będzie trochę za duży, do tej pory miałem same kompakty, trochę tras się robi ale dużo jednak jest jazdy po mieście.
Janisek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2019, 08:44   #1547
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,513
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Ale ta obawa o 3 cylindry to bez sensu, bo prawie wszędzie już są, nie tylko w Fordzie, a np. takie Porsche idzie jeszcze dalej i rezygnuje z benzyniaka w topowym modelu, to dopiero jest zbrodnią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niestety Unia zabija motoryzację i jak ktoś chce kupić nowe auto, to musi się liczyć z silnikami do kosiarek.

Kupisz Forda, dadzą 5 lat gwarancji, co Cię interesuje, jak się będzie miało coś zepsuć, to się w te 5 lat zepsuje, gwarantuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2019, 10:51   #1548
mark666
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 01-04-2019
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2019
Postów: 22
Smile Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Cytat:
Napisał Janisek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj byłem w salonie w Gliwicach, ktoś właśnie odbierał ST w kombi ... Zdążyłem zamienić ze szczęśliwcem tylko 2 zdania, może bywa tu na forum i mógłby się podzielić wrażeniami / uwagami ?
.
Odebrałem StLine Kombi 182 M6 dwa tygodnie temu, wcześniej jeździłem
Focusem mk3 kombi Titanium 182 M6, jeżeli porównać (na razie chyba za wcześnie na wrażenia i dłuższy opis) to

- więcej miejsca dla kierowcy i pasażera z przodu,
- więcej miejsca z tyłu
- większy bagażnik (większa odległość od klapy bagażnika do siedzeń)
- o wiele lepiej wyciszony,
- dźwięk z wydechu, coś tam słychać, ale mam wrażenie, że bardziej na zewnątrz niż w środku (pisze bo niektórzy narzekają na wydech), kompletnie mi to nie przeszkadza, czasami słychać basowy pomruk.
- mam wrażenie, że silnik się trochę lepiej z dołu zbiera, na mokrym napęd chyba tez tak nie szaleje jak poprzedni (mk3 potrafił na 2 czy 3 buksować kołami)
- plastiki i wygląd ogólnie ok, o wiele lepiej niż w mk3, nie widzę różnicy między samochodami w porównywalnej cenie.
- multimedia bardzo fajnie działają, może nie są demonem szybkości, ale bez przesady.
- 3 cylindry i .. i nie widzę jakiejkolwiek różnicy, nić nie drga, nic nie słychać, dobrze to zrobili.
- spalanie na razie 7,4 a jeżdżę głównie po mieście, aczkolwiek nie cisnę bo niby do tys km ma się dotrzeć, także góra 3-3.5 tyś.


Ogólnie jestem bardzo zadowolony, mogę spokojnie każdemu polecić, a co widzę jego mordę z przodu to się uśmiecham Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
mark666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2019, 10:58   #1549
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,513
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Po 2 tygodniach i 1,5 tys km mogę potwierdzić to co wyżej, poza wydechem, bo u mnie w ogóle nie słychac (ale to 150 km, a nie 182), choć ja na parkingu obok MK4 dalej mam MK3 w tym samym kolorze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie zauważyłem natomiast dotąd tego mitycznego odłączania cylindra, a jeździłem i długie trasy i krótkie odcinki. Ani nie słyszałem drgnięcie, ani spadku spalania, ogólnie z kompa mi wychodzi 7,2, więc jestem zadowolony, o prawie 2 mniej niż analogicznie w wolnossącym MK3, gdzie trasy robiłem te same.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2019, 10:58   #1550
Tichy
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-01-2019
Skąd: Mielec
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 68
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Cytat:
Napisał mark666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odebrałem StLine Kombi 182 M6 dwa tygodnie temu, wcześniej jeździłem
Focusem mk3 kombi Titanium 182 M6, jeżeli porównać (na razie chyba za wcześnie na wrażenia i dłuższy opis) to

- więcej miejsca dla kierowcy i pasażera z przodu,
- więcej miejsca z tyłu
- większy bagażnik (większa odległość od klapy bagażnika do siedzeń)
- o wiele lepiej wyciszony,
- dźwięk z wydechu, coś tam słychać, ale mam wrażenie, że bardziej na zewnątrz niż w środku (pisze bo niektórzy narzekają na wydech), kompletnie mi to nie przeszkadza, czasami słychać basowy pomruk.
- mam wrażenie, że silnik się trochę lepiej z dołu zbiera, na mokrym napęd chyba tez tak nie szaleje jak poprzedni (mk3 potrafił na 2 czy 3 buksować kołami)
- plastiki i wygląd ogólnie ok, o wiele lepiej niż w mk3, nie widzę różnicy między samochodami w porównywalnej cenie.
- multimedia bardzo fajnie działają, może nie są demonem szybkości, ale bez przesady.
- 3 cylindry i .. i nie widzę jakiejkolwiek różnicy, nić nie drga, nic nie słychać, dobrze to zrobili.
- spalanie na razie 7,4 a jeżdżę głównie po mieście, aczkolwiek nie cisnę bo niby do tys km ma się dotrzeć, także góra 3-3.5 tyś.


Ogólnie jestem bardzo zadowolony, mogę spokojnie każdemu polecić, a co widzę jego mordę z przodu to się uśmiecham Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Zazdro. Przez takie wpisy jak ten Twój, czekanie mi się jeszcze bardziej ciągnie. Odbieram najwcześniej na początku Listopada, a miało być na koniec września. 1.5 150 km st line hatchback. Pozdro, szerokości i niech Ci służy jak najlepiej.
Tichy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.