Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-11-2019, 16:25   #1
BooZon
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 04-03-2019
Skąd: Koronowo
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Usterka układów silnika, brak turbo, czerwona dioda przy wyświetlaczu

Witam, jak w temacie. Pacjent to Focus MK2 1.6 TDCI 90KM, 2006r.

Auto zaskoczyło mnie dzisiaj rano w trakcie drogi do pracy (przejechałem moze z 3km) owym komunikatem, czerwoną dioda i komunikatem na wyświetlaczu. Mam to auto od lutego tego roku, żadnych problemów (raz był,po wlaniu "lewej" ropy wariował tak jak wariuje mk1 TDDI przy uszkodzonym sterowniku pompy, ale wymiana filtra paliwa i auto jak nowe). Nie zauwazylem żeby więcej kopcił czy coś, kody DTC w ukrytym menu NONE, a auto jedzie jakby nie miało turbo. Jednak mogę się nim rozpędzić nawet do >100km/h jednak trwa to długo. Filtr powietrza w sumie wymieniany 20kkm temu, chcialem zajrzeć jak wygląda, jednak późna pora zmusila mnie do powrotu, a poza tym to sie trochę cykam ;] zdążyłem zauważyć ze pod rurą dolotową do filtra powietrza (tą szeroką) widać bylo jakby tam była jakaś wilgoć (wczoraj i w nocy dzisiaj cały czas padało). Jestem w trakcie załatwiania podpięcia pod kompa auta żeby wiedzieć gdzie szukać usterki, ale może Wy mi coś doradzicie? Pozdrawiam

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

BooZon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2019, 16:56   #2
majtol88
ford::advanced
 
Avatar majtol88
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-03-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 246
Domyślnie Odp: Usterka układów silnika, brak turbo, czerwona dioda przy wyświetlaczu

Bez podpięcia pod komputer nikt nic nie wywróży. Trzeba odczytać błędy i wtedy zacząć szukać przyczyny, inaczej to szukanie igły w stogu siana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
majtol88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2019, 14:48   #3
BooZon
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 04-03-2019
Skąd: Koronowo
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Usterka układów silnika, brak turbo, czerwona dioda przy wyświetlaczu

Nastąpił zwrot akcji Panowie, błąd po prostu sobie zniknął.

Dwa dni bez deszczu zadziałały najwidoczniej, rano byl błąd teraz juz go nie ma i auto chodzi normalnie. Czy błąd się zapisze w pamięci tak żebym mógł go odczytać przy okazji zeby wiedziec gdzie ezukac przyczyny?


Wysłane z mojego P30 Pro przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez BooZon ; 05-11-2019 o 15:00
BooZon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2019, 15:09   #4
sokol1990
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-09-2015
Skąd: Piła
Model: Focus Mk2
Silnik: 2.0 TDCi 136km
Rocznik: 2005
Postów: 95
Domyślnie Odp: Usterka układów silnika, brak turbo, czerwona dioda przy wyświetlaczu

Skoro błąd wystąpił, to na pewno się zapisał. Jeśli podepniesz kompa, to na pewno go pokaże.
sokol1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2019, 15:27   #5
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Usterka układów silnika, brak turbo, czerwona dioda przy wyświetlaczu

Potencjalnie mogą być 4 świece wypalone - tzn. pada ostatnia świeca.
Ale to zgadywanki. Podpinaj pod kompa i będzie jak na talerzu.
Zapisz kody i wrzuć tu na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2019, 08:51   #6
BooZon
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 04-03-2019
Skąd: Koronowo
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Usterka układów silnika, brak turbo, czerwona dioda przy wyświetlaczu

A wyjaśni mi ktoś co ma wilgoć (zakładam ze to się przyczyniło do pojawienia sie błędu) do świec żarowych? Wcześniej przy mrozach -4 nic takiego sie nie działo, a popadało troche i takie rzyleczy sie działy. Dzisiaj znowu pada póki co caly czas, takze zobaczymy.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
BooZon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2019, 08:52   #7
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Usterka układów silnika, brak turbo, czerwona dioda przy wyświetlaczu

Otóż ma to, że sterownik silnika 1.6 TDCI wchodzi w tryb awaryjny w przypadku uszkodzenia (przepalenia) kompletu świec.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2019, 17:06   #8
BooZon
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 04-03-2019
Skąd: Koronowo
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Usterka układów silnika, brak turbo, czerwona dioda przy wyświetlaczu

I wyłącza wtedy Turbo? Bo komunikat był o uszkodzeniu układów silnika a nie o ograniczeniu przyspieszenia

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
BooZon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2019, 17:18   #9
cesiek
ford::average
 
Imię: cesiek
Zarejestrowany: 28-06-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.6TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 67
Domyślnie Odp: Usterka układów silnika, brak turbo, czerwona dioda przy wyświetlaczu

Błąd prawdopodobnie nie zapisał się bo usterka jest błaha wystarczy uszczelnić przewód dolotowy między turbo a filtrem powietrza gdzieś zasysa lewe powietrze i komputer wyliczył że coś mu się nie zgadza jak uszczelnisz to turbo samo wstanie.
cesiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2019, 21:47   #10
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Usterka układów silnika, brak turbo, czerwona dioda przy wyświetlaczu

Błąd na pewno jest zapisany w pamięci komputera. Dalsze dywagacje nad interpretacją tekstowych komunikatów są bezcelowe. Kup Viakena i odczytaj sam, popros na forum regionalnym czy ktoś by ci odczytał albo jedz do mechanika.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.