Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2014, 17:30   #1
skucha87
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 05-09-2013
Skąd: Wrocław
Model: Foucs: MK2 Sedan/MK4 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 136KM, 1.5EB 150KM
Rocznik: 2007/2019
Postów: 35
Domyślnie Kontrolka ładowania podczas jazdy + dziwny odgłos przy dodawaniu gazu

Witam,

Dotąd tylko przeglądałem forum. Niestety w dniu dzisiejszym moja foka zaczęła wariować...

Dodam, że nigdy dotąd nie miałem większych problemów z autem, dzisiaj musiał nastąpić "ten dzień". Do pracy dojechałem normalnie bez przeszkód. Natomiast po odbębnieniu 8h, dotarciu do auta i odpaleniu silnika doznałem rozczarowania: przy włączonym silniku oraz jeździe pali się cały czas kontrolka ładowania oraz przy dodawaniu gazu na każdym biegu do 2,5 tysiąca obrotów pojawia się dziwny dźwięk jakby włączonego odkurzacza/wiertarki (na prawdę trudno mi jest stwierdzić co to za odgłos, jakby świszczenie). Do domu dojechałem, auto odpala normalnie, sprawdziłem wszystkie kable, nie widać objawów rozładowania akumulatora. Auto miało wymieniany rozrząd, olej oraz wszystkie filtry w sierpniu - przejechałem dotąd 7 tysięcy km. Przy większych mrozach, które panowały ostatnimi czasy odpalało normalnie bez przeszkód (trzymam pod chmurką). Dodam również, że wszystkie nagrzewnice, klima, dmuchawa, radio, ogrzewanie tylnej szyby działają - nie działa natomiast ogrzewanie przedniej szyby.

/edit: zapomniałem napisać: czasem zdarza się, że próbie odpalenia auta nie gasną kontrolki i pojawia się komunikat "uszkodzony układ silnika". Po otwarciu i zamknięciu maski problem znika... (auto kupiłem w sierpniu i zdarzyło mi się to dotąd 3 razy). Generalnie prośba do osób z Wrocławia - jeśli znacie jakiegoś dobrego wachowca/serwis to proszę o namiary - na pewno nie obejdzie się bez wizyty...

Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez skucha87 ; 04-02-2014 o 17:46
skucha87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 17:58   #2
Sasal
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 26
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania podczas jazdy + dziwny odgłos przy dodawaniu gazu

Sprawdziłeś czy masz ładowanie? Może masz uszkodzony alternator albo sprzęgło alternatora które jako element gumowo-metalowy lubi się popsuć w focusach.

Jeżeli to nie wina alternatora i ładowanie jest a pomimo to świeci kontrola od Aku to trzeba podpiąć pod komputer, coś może być przekombinowane.
Sasal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 18:45   #3
skucha87
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 05-09-2013
Skąd: Wrocław
Model: Foucs: MK2 Sedan/MK4 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 136KM, 1.5EB 150KM
Rocznik: 2007/2019
Postów: 35
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania podczas jazdy + dziwny odgłos przy dodawaniu gazu

Poszedłem do auta i sprawdziłem w menu serwisowym

Akumulator:
-nieodpalony silnik 11,7V
-odpalony silnik, włączyłem wszystko po kolei i zaczęło spadać do 11,3V....

Błędy:
-D900 - doczytałem, że związany z magistralą CAN (Bóg wie co to jest...)
-E510 - związane z alarmem samochodowym bodajże (CAN - Invalid data for Vehicle Security)



Jednym słowem portfel mi się uszczupli chyba bardzo ....

Ostatnio edytowane przez skucha87 ; 04-02-2014 o 19:02
skucha87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 19:01   #4
zenek244
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-02-2014
Model: Kuga
Silnik: TDCI 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania podczas jazdy + dziwny odgłos przy dodawaniu gazu

Miałem to samo . Padł alternator ,ja zapłaciłem za wymianę po regeneracji 400,00 zł.
zenek244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 19:04   #5
skucha87
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 05-09-2013
Skąd: Wrocław
Model: Foucs: MK2 Sedan/MK4 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 136KM, 1.5EB 150KM
Rocznik: 2007/2019
Postów: 35
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania podczas jazdy + dziwny odgłos przy dodawaniu gazu

To mnie Zenek pocieszyłeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. No nic trzeba wziąć urlop i do serwisu pędzić, czym prędzej.
skucha87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 19:23   #6
radek88_09
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 07-12-2010
Skąd: Kraśnik
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania podczas jazdy + dziwny odgłos przy dodawaniu gazu

Miałem takie same objawy łącznie z tym dzwiękiem i okazało się że naprawiano diody alternatora czy coś takiego.
radek88_09 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 19:35   #7
tomasztdm
ford::amateur
 
Imię: tomasz
Zarejestrowany: 30-01-2014
Skąd: Mysłowice
Model: focus II
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania podczas jazdy + dziwny odgłos przy dodawaniu gazu

witam,ja bym postawił na alternator ,właśnie mam podobny problem z focusem.Objawem było zapalenie się kontrolki ABS i ESP ,a po chwili ładowania i przestało działać wspomaganie kierownicy,podczas jazdy.
Oczywiście po chwili wszystko wróciło do normy.Zrobiłem test diagnostyczny komputera pokładowego ,odszukałem ładowanie (batery) i wskazanie było liche między 8 a 9,5 na odpalonym silniku.Serwis potwierdził usterkę
tomasztdm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 20:08   #8
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania podczas jazdy + dziwny odgłos przy dodawaniu gazu

Daj alternator komuś ogarniętemu do obejrzenia. Nie koniecznie cały jest do wymiany. Niektóre jego podzespoły kosztują grosze, więc końcowy rachunek nie powinien wgnieść Cię w glebę.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2014, 07:29   #9
rockbottom
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 22
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania podczas jazdy + dziwny odgłos przy dodawaniu gazu

Miałem identyczne objawy. Okazało się, że do wymiany układ diodowy alternatora. Koszt z robocizną plus minus 200zł. Pozdrawiam
rockbottom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2014, 13:28   #10
HanysLbn
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2013
Skąd: Lublin
Model: Fokus 2
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania podczas jazdy + dziwny odgłos przy dodawaniu gazu

Dokładnie jak ktoś napisał wcześniej, może to być regulator napięcia , miałem to samo, koszt 200 zeta z robocizną. niby to częsty problem
HanysLbn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.