Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-08-2018, 08:52   #1
Sebar80
 
Postów: n/a
Domyślnie Nowy FOKUS MK3 FL - pytania

Witam.
Po przygodzie jaka spotkała mój dotychczasowy środek transportu, (małolat zrobił mi z sedana hatchbacka), zostałem zmuszony do zakupu nowego pojazdu.

Postanowiłem wybrać FOCUSa. Padło na MK3 FL, 1,5 Ecoboost 150 KM. Znalazłem wersje TITANIUM u opolskiego dilera ale z rocznika 2017

Za: wersja + kolor + silnik
Przeciw: Rocznik 2017 + wyposażenie (titanium ale golas), no i duża kasa jak dla mnie 70K

Zastanawiam się wiec czy dobrze robię.
Czy nie lepiej poszukać model 2018 lub zostać przy 2017 ale szukać doposażonego i dopłacić te średnie (5-7K),

Do wersji TITANIUM zależy mi głównie na dodatku w postaci kamery cofania której w powyższym modelu nie ma, no i czujnikach zbliżeniowych których również brakuje. Diler chce 70k za auto i przekonuje że taniej już nie znajdę.
Nie wiem czy to dobra cena.

Może zmienić kierunek i szukać paroletniej używki, ale to zawsze ryzyko. Niestety nie wiem co może tym silnikom dolegać po kilku latach eksploatacji.

Reasumując
Model który by mnie totalnie zadowolił może kosztować ok 77K (doposażony 201, ale to bardzo duża kasa jak dla mnie.
Model który mam na już od reki to 70K i to już dla mnie dużo kasy
Warto się żyłować ?
Z góry dziękuję za opinie, porady

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2018, 08:55   #2
sewerynr
ford::amateur
 
Avatar sewerynr
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 13-02-2014
Skąd: Ełk
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 tdci dpf 115 kucy
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nowy FOKUS MK3 FL - pytania

Na auto nigdy nie warto się zylowac. Kup z 2015 roku za 50 tys i też będziesz happy. Nie ma nic gorszego jak splacanie auta na które nas nie stać.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
sewerynr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2018, 08:58   #3
MervinMinky
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-06-2018
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nowy FOKUS MK3 FL - pytania

Cytat:
Napisał Sebar80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Model który mam na już od reki to 70K i to już dla mnie dużo kasy
Warto się żyłować ?
Świetny tok rozumowania. Skoro Cię nie stać, to nie kupuj. I nie chodzi tu oto, że ktoś Cię ma za biedaka, bo mnie też na takie auto nie stać. Oczywiście kredyt każdy potrafi wiząć, ale chyba nie oto chodzi, żeby kupić auto "na pokaz", a później po nocach nie spać, bo kredyt wisi.
MervinMinky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2018, 09:20   #4
Sebar80
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowy FOKUS MK3 FL - pytania

Nie piszę że mnie nie stać, tylko jest to dla mnie dużo kasy, nie planuję w kredycie bo koszty mają z kosmosu. Jeszcze nigdy nie kupowałem za taką kasiorę samochodu i tu się zastanawiam czy jest sens w przedstawionej konfiguracji.
Zakup nówki to nie nie przez pryzmat "na pokaz" tylko planu długiego okresu użytkowania.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2018, 09:31   #5
sewerynr
ford::amateur
 
Avatar sewerynr
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 13-02-2014
Skąd: Ełk
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 tdci dpf 115 kucy
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nowy FOKUS MK3 FL - pytania

Auta nie warto długo użytkować. Bo za 5 lat te auto będzie już zużyte i przyjdą jakieś większe naprawy a i stracisz na wartości bardzo dużo, naprawy oczywiście zalezne od ile km rocznie jeździsz Ja zawsze kupuje 2 letnie max 3 i sprzedaje po 3 latach. Nikt ciebie nie ma za biedaka, a kupowanie auta za gotówkę to też uważam średnio rozsadne, lepiej jednak 50 % w kredycie reszte wplacic lub leasing. Chociaz ja akurat zawsze biorę w leasing z max wykupem i minimum wpłaty. Auto to zawsze strata kasy więc lepiej spłacać ratę. Ewentualnie leasing konsumencki jak nie masz firmy. Mając 70 tys zl w gotówce to wybrałbym jednak 3 letnie mondeo chociaz miałem Focusa i bardzo sobie go chwaliłem z tym że miałem diesel 1.6 tdci 115ps.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
sewerynr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2018, 12:46   #6
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Nowy FOKUS MK3 FL - pytania

Za 70 tyś trzyletnie Mondeo , wyposażone z kamerą cofania ? Proszę o linki do pewnego egzemplarza. Kupię na zapas.
Wracając do Focusa i jeśli to ma być tylko Ford. To odwiedź Kolego innych dealerów i poszukaj auta z tego roku z interesującym wyposażeniem. Powinny się zacząć obniżki bo roku się powoli kończy. Napisałem innych dealerów ponieważ : W ubiegłym roku rodzice kupili nową Astrę. Co prawda fajnie wyposażoną 83 klocki, ledy sredy, kombi , 1,4 150 KM , lakier czarny z dopłatą, ale ceny pomiędzy dealerami za tak samo konfigurowany samochód to była przepaść. Trzech dealerów : Ostrołeka, Ełk, Białystok. Pomiedzy Ełkiem a Białymstokiem 11 tys / jedenaście tysięcy / złotych różnicy. W Ełku z ojca zrobili lekarza, rolnika , strażnika granicznego i proboszcza , upusty dealerskie i jakieś indywidualne dali. jak zobaczyli że przyjechał do nich stara Astra 1996 rok produkcji i miał ją chyba 20 lat to jeszcze coś poklikali i dodatkowe 2 lata jakiejś gwarancji dali.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2018, 12:51   #7
sewerynr
ford::amateur
 
Avatar sewerynr
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 13-02-2014
Skąd: Ełk
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 tdci dpf 115 kucy
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nowy FOKUS MK3 FL - pytania

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za 70 tyś trzyletnie Mondeo , wyposażone z kamerą cofania ? Proszę o linki do pewnego egzemplarza. Kupię na zapas.
Wracając do Focusa i jeśli to ma być tylko Ford. To odwiedź Kolego innych dealerów i poszukaj auta z tego roku z interesującym wyposażeniem. Powinny się zacząć obniżki bo roku się powoli kończy. Napisałem innych dealerów ponieważ : W ubiegłym roku rodzice kupili nową Astrę. Co prawda fajnie wyposażoną 83 klocki, ledy sredy, kombi , 1,4 150 KM , lakier czarny z dopłatą, ale ceny pomiędzy dealerami za tak samo konfigurowany samochód to była przepaść. Trzech dealerów : Ostrołeka, Ełk, Białystok. Pomiedzy Ełkiem a Białymstokiem 11 tys / jedenaście tysięcy / złotych różnicy. W Ełku z ojca zrobili lekarza, rolnika , strażnika granicznego i proboszcza , upusty dealerskie i jakieś indywidualne dali. jak zobaczyli że przyjechał do nich stara Astra 1996 rok produkcji i miał ją chyba 20 lat to jeszcze coś poklikali i dodatkowe 2 lata jakiejś gwarancji dali.
Widzisz w moim Ełku jak dobrze poszukać to znajdzie się nowka mondeo za 70 tys zł na full wypasie , ok przesadziłem z tym 70 tys zł ale za 80 tys można znaleźć, sam miałem możliwość kupna 2015 rok salon pl 65 tys przebieg titanium cały w oryginale. Ludzie czasami mając nóż na gardle sprzedają fajne auta w fajniejszy cenach.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
sewerynr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2018, 12:56   #8
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Nowy FOKUS MK3 FL - pytania

W Ełku to psy szczekają " yłk yłk " Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Brat mieszka w Ełku / Rutkowski pobudował przy obwodnicy / . Tam moje MK4 byłe i Golf IV w jego rekach. Dzisiaj właśnie rodzice u Kwiatka byli na przeglądzie . Zrobili przez rok 4,5 tys kilometrów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Za kilkanaście dni zahaczę o Ełk.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2018, 12:59   #9
sewerynr
ford::amateur
 
Avatar sewerynr
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 13-02-2014
Skąd: Ełk
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 tdci dpf 115 kucy
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nowy FOKUS MK3 FL - pytania

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Ełku to psy szczekają " yłk yłk " Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Brat mieszka w Ełku / Rutkowski pobudował przy obwodnicy / . Tam moje MK4 byłe i Golf IV w jego rekach. Dzisiaj właśnie rodzice u Kwiatka byli na przeglądzie . Zrobili przez rok 4,5 tys kilometrów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Za kilkanaście dni zahaczę o Ełk.
Psy szczekają i to głośno ale zimą, w lato jest pięknie, kaczki żabki i kotki orkiestrę nad jeziorkiem grają. Obwodnica długa i szeroka u nas. Można auta testować po zmierzchu kiedy pieski już idą spać

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
sewerynr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2018, 13:00   #10
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Nowy FOKUS MK3 FL - pytania

Cytat:
Napisał sewerynr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto to zawsze strata kasy więc lepiej spłacać ratę.
Mam dokładnie odwrotne pojęcie o zakupie auta. I wiem dlaczego:
Cytat:
Napisał sewerynr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nikt ciebie nie ma za biedaka
Bo nie obchodzi mnie kto mnie za jakiego ma. :-)

Podejrzewam, że ci spłacający ratę, gdyby chcieli kupić ten sam samochód za gotówkę, to zastaliby z niczym, albo nawet by im brakło.

Oczywiście, mój punkt widzenia zakłada nieprowadzenie działalności gospodarczej.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.