Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-02-2013, 15:55   #211
slepy1301
ford::amateur
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 26-01-2013
Skąd: gdansk
Model: focus mk2
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cześć
Walczę dzielnie z światłami do jazdy dziennej ale chyba poległem.
Zacznę od tego że mam focusa 2006r kombi 1,8 tdci z Niemiec. Model z przełącznikiem z funkcją auto, czujnikiem zmierzchu i deszczu ale w pozycji auto w dzień nie ma świateł zapalają się dopiero jak się ściemnia. W skrzynce bezpiecznikowej fabrycznie nie mam bezpiecznika f45 ale mam f48 i f71 nr gema to 4m5t-14a073 dg lub 6m5t 14014 ljb (na naklejce są dwa takie numery). Fabrycznie mam zmostkowane styki 1 i 26. Kupiłem oryginalny przekaźnik 5m5t-14b192-aa. Wkładam przekaźnik no właśnie i co dalej? bo zamieszalem się z numerami bezpieczników- które wyjąć a które wsadzić. Pomożecie?. Bo jak zrobiłem tak jak na filmiku z youtube to w funkcji auto po wyłączeniu stacyjki i wyjęciu kluczyka auto dalej pracowało.

slepy1301 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2013, 00:39   #212
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Tyle razy już było napisane - KONIECZNIE TRZEBA WYJĄĆ BEZPIECZNIKI F48 i F71 - należy zostawić tylko bezpiecznik F45. Za pracę auta po wyjęciu kluczyka "odpowiedzialny" jest pozostawiony bezpiecznik F71 przy założonym F45.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2013, 21:21   #213
Pagoda1979
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-02-2013
Skąd: Łódź
Model: Focus RS mk2
Silnik: 2.5
Rocznik: 2009
Postów: 6
Exclamation Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Witam,

Trochę sie juz pogubiłem. Mam następującą sytuacje:

Ford Focus RS mk2. Ma xenony i automatycznie zapadają sie nawet jak przełącznik świateł jest w pozycji 0. Auto posiada czujnik deszczu ale NIE ma choćby na przełączniku funkcji auto.

Założyłem dziś w ASO lampy LED do jazdy dziennej wyprodukowane przez ATH. Końcowy efekt jest taki, ze w pozycji 0 nadal świecą się xenony a LEDy nie, zaś w pozycji świateł pozycyjnych świecą się LEDy i pozycyjne.

Chciałem aby świeciły sie w pozycji 0 TYLKO LEDy zaś pozniej moge włączać swiatla mijania jak sie ściemnia.

ASO powiedziało ze sie nie da gdyz nie mogą tego zaprogramować. Moze ktos ma pomysł? I pytanie czyz czujnikiem deszczu jest czujnik zmierzchowy? Jesli tak to czy mozna dokupić tylko przełącznik aby wszystko trybiło odpowiednio.

Piotr
Pagoda1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2013, 21:30   #214
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał Pagoda1979 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Moze ktos ma pomysł? ...
No to może przeczytasz ten wątek - on jest właśnie o takiej sytuacji jak Twoja i wszystko jest opisane i da się zrobić!
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2013, 22:13   #215
Pagoda1979
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-02-2013
Skąd: Łódź
Model: Focus RS mk2
Silnik: 2.5
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Tedi_k wiem ze tutaj jest to opisane tylko sie pogubiłem bo tyle jest wątków pomieszanych ze sobą.

Mozesz mi tylko wskazać konkretny wpis dotyczący wyłączenia dziennych oraz jak zamontować prżelacznik z funkcja automatyczna włączania świateł jak sie ściemnia? Bede bardzo wdziecznyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Piotr
Pagoda1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2013, 08:57   #216
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Pagoda,
czy to nie lekka przesada? albo Tedi przejrzy cały wątek, abyś zaoszczędził kilka minut, albo Ty przejrzysz, bo jesteś zainteresowany ... chyba oczywiste jak powinno być?
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2013, 11:12   #217
Pagoda1979
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-02-2013
Skąd: Łódź
Model: Focus RS mk2
Silnik: 2.5
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Witam Panowie,

Bezpiecznika 135 nie ma. A w pozycji 0 nadal świecą się pozycje, swiatla mijania oraz te dołożone dzienne LEDy. Co mam zrobić aby w pozycji 0 świeciły sie tylko dzienne LEDy?

Proszę o pomoc.

Piotr Kaszuba
Pagoda1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2013, 14:01   #218
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał Pagoda1979 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Bezpiecznika 135 nie ma. A w pozycji 0 nadal świecą się pozycje, swiatla mijania oraz te dołożone dzienne LEDy. Co mam zrobić aby w pozycji 0 świeciły sie tylko dzienne LEDy?...
Każdego po takim pytaniu należy odesłać do ponownego czytania wątku.
F135 jest od świateł automatycznych a Ty masz "światła skandynawskie". Ze 20 razy było napisane, że światła skandynawskie robione są przez bezpieczniki F110 i F113. Te bezpieczniki trzeba usunąć.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2013, 18:24   #219
Pagoda1979
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-02-2013
Skąd: Łódź
Model: Focus RS mk2
Silnik: 2.5
Rocznik: 2009
Postów: 6
Talking Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Tedi_k wielkie dziękuje za wyrozumiałość. Wszystko trybi tak jak powinno.

Kwestia wytłumaczenia sie tylko dodam, że było tyle wątków i rożnych opcji omawianych, ze zaginalem w tym wszystkim.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc.

Piotr
Pagoda1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2013, 17:44   #220
Michał22
ford::beginner
 
Avatar Michał22
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Szczecin
Model: Ford Kuga
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 37
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Witam kolegów.
Mam następujący problem. Posiadam Focusa IIFL z 2011 roku w wersji Gold z polskiego salonu.
Samochód fabrycznie wyposażony w czujnik deszczu i światła "dzienne 70%" skandynawskie z przełącznikiem w pozycji 0. Ponieważ chciałem założyć do niego jakieś fajne LED-y zakupiłem i zamontowałem włącznik z pozycją AUTO (7M5T 13024 CA). Wymontowałem bezpieczniki 110, 113 i 135 i przy okazji przeglądu w ASO poprosiłem o uruchomienie automatycznych świateł ze sterowaniem czujnikiem zmierzchu (tak to się nazywa wg. komputera w ASO). I tu zonk. Gdy zjawiłem się w serwisie po odbiór samochody doradca powiedział że w moim samochodzie tej funkcji nie można uruchomić. I teraz sam nie wiem czy rzeczywiście nie można czy "fachowcy" z ASO tego nie potrafią, co mnie zresztą nie dziwi. Dlatego ma prośbę do osób którym taka zmiana się udała jakę wersję GEM posiadają. Ja posiadam wersję 7M5T-14A073-DG i może on rzeczywiście tej funkcji nie obsługuje.
Pozdrawiam.
Michał22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.