Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-05-2015, 18:54   #91
IamPIamP
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 15-04-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk3 tiptronic
Silnik: 2.0 tdci 130KM
Rocznik: 09.2004
Postów: 19
Domyślnie Odp: Klimatyzacja i praca wentylatora chłodnicy.

Witam wszystkich, odgrzeje troche temat, mam dwa problemyni bardzo prosze o pomoc:
1. Podobnie jak u kolegi Luzak, wiatrak zaczął "warczeć" i tyrkotać, jak mam go wymontować? Znalazłem trzy śruby, którymi jest przykręcony do chlodnicy, czy tylko te trzy go trzymają? Czy po ich odkręceniu wyjdzie górą?
2. Wczoraj wieczorem wiatrak chlodnicy zaczął pracowac na najwyższych obrotach tylio przy włączonej klimie, dzisiaj rano zabrałem się za robote i okazało się, że moim mk3 nie znalazłem "typowej" wtyczki rezystora jakie widziałem na forum, natomiast z tyłu wentylatoramjest prostokątne, chyba aluminiowe "coś", od tego idą w dół kable zakończone wtyczką (sprawdzona, jest ok, dodatkowo ją wydmuchałem powietrzem i zasilikonowałem wejście kabli we wtyczke) sprawdzilem przekaźniki i bezpieczniki (wymieniłem bezpiecznik 60A, żółty, był lekko zaśniedziały) a wiatrak szaleje jak szalał. Moje pytanie, czy te prostokątne, aluminiowe "coś" przytwierdzone do wentylatora może być za to odpowiedzialne? Jak to sprawdzić?

IamPIamP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2015, 19:13   #92
jerzu
ford::average
 
Avatar jerzu
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 18-08-2004
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK3 kombi
Silnik: 1.5 TDCi 95KM
Rocznik: 2017
Postów: 145
Domyślnie Odp: Klimatyzacja i praca wentylatora chłodnicy.

U Ciebie chyba nie ma już rezystora, tylko moduł elektroniczny. Wygląda to tak:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Dariusz "jerzu" Niemczyński https://www.facebook.com/jerzu70
Ford Focus MK3 1.5 TDCi 95KM `17 był Ford Focus 1.6 TDCi 109KM `06 & Ford Transit 2.0 TDDi `03 & Ford Mondeo 2.0 TDDi `02 Ghia
jerzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2015, 05:33   #93
IamPIamP
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 15-04-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk3 tiptronic
Silnik: 2.0 tdci 130KM
Rocznik: 09.2004
Postów: 19
Domyślnie Odp: Klimatyzacja i praca wentylatora chłodnicy.

Bardzo podobnie, z tym że ten moduł jest jeszcze inny niż na zdjeciu, wymienia się moduł w całości czy można przy nim pogrzebać?
IamPIamP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2015, 05:37   #94
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Klimatyzacja i praca wentylatora chłodnicy.

Można, jak się potrafi.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2015, 10:34   #95
wja
ford::amateur
 
Imię: Wiesław
Zarejestrowany: 05-01-2015
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Klimatyzacja i praca wentylatora chłodnicy.

Cytat:
Napisał janosik64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam koledzy mam następujący problem moje mondeo to MK3 2.0 benzyna oczywiście dotyczy wentylatora. Testowo rozgrzewany silnik na postoju - wentylator załącza się po podgrzaniu to odp temp i wyłącza .W trasie jest coś dziwnego , po przejechaniu jakiegoś odcinka załącza sie wentylator i już sie sam nie wyłączy . NP dzisiaj temp na zewnątrz 3 stopnie po 30 km trasy wentyl działa i jak stanę nie wyłączy sie aż do zgaszenia silnika nie zaleznie od czasu oczekiwania .( byłem u mechanika wymienił mi rezystor i oczywiście to nie to ) .A te wszystkie objawy przy wyłączonej klimie i już próbowałem wszystkich forumowych sposobów na klawiszologię w klimatroniku . C o wy na to bo już zgłupuiałem
Mam tak samo
rezystor podmieniony
wtyczka sprawdzona
wymieniłem termostat
wymieniłem pompę wody
sprawdzany w serwisie pod względem elektryki - wszystko sprawne, na postoju załącza się w prawidłowych temperaturach

Wentylator bez włączonej klimy (ustawienia na manual) włączy się po przejechaniu kilku kilometrów i już nie zgaśnie do wyłączenia silnika tylko co jakiś czas załącza na II bieg. Co ciekawe zgaszę silnik i zaraz uruchomię - wentylator nie chodzi. Czyli temperatura płynu nie jest z tym związana.

Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł/radę?
wja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2015, 23:12   #96
Doredzki
ford::amateur
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 29-12-2012
Skąd: Koszalin/Trzebiatów
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDi 115km
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Klimatyzacja i praca wentylatora chłodnicy.

Witam, odgrzeje trochę kotleta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w moim mondku TDDi jest podobnie z wentylatorem który włącza się na chwile co jakiś czas na drugi bieg i to nie ważne czy włączę klime czy jest sam nawiew, lecz czasami jest tak że chodzi normalnie i się nie włącza co chwile ale to raz na jakiś czas, wtyczka jest w porządku tak samo jak rezystor.

Macie jakieś pomysły?
Doredzki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2015, 09:50   #97
jerzu
ford::average
 
Avatar jerzu
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 18-08-2004
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK3 kombi
Silnik: 1.5 TDCi 95KM
Rocznik: 2017
Postów: 145
Domyślnie Odp: Klimatyzacja i praca wentylatora chłodnicy.

Ja bym jednak obstawiał albo wtyczkę, albo rezystor. U mnie też tak było, że czasem działało OK, zwłaszcza jak wyciągnąłem wtyczkę i popsikałem "kontaktem". Przez jakiś czas było OK, a potem wracało do "normy", tzn. wadliwej pracy.
__________________
Dariusz "jerzu" Niemczyński https://www.facebook.com/jerzu70
Ford Focus MK3 1.5 TDCi 95KM `17 był Ford Focus 1.6 TDCi 109KM `06 & Ford Transit 2.0 TDDi `03 & Ford Mondeo 2.0 TDDi `02 Ghia
jerzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2015, 19:35   #98
Thomas_81
ford::average
 
Avatar Thomas_81
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 31-12-2008
Skąd: wziąć na piwo
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi 115KM 6-speed
Rocznik: 2004
Postów: 50
Domyślnie Odp: Klimatyzacja i praca wentylatora chłodnicy.

Witam i ja w tym temacie. Podobnie jak koledzy, mam problem z ciągłą pracą na 2 biegu. Wystarczy włączyć klimatronik a wentylator wyje jak oszalały. Mam model z jednym wentylatorem. Sprawdziłem wtyczkę, ale na oko jest w porządku. Próbowałem wyciągnąć cały wentylator ale po godzinie się poddałem. Za cholerę nie potrafię go wyciągnąć - blokuje mnie zaczep wentylatora o króciec z chłodnicy po prawej stronie.Poza tym znalazłem spory luz na wentylatorze co jest powodem dość mocnego "bicia" wentylatora podczas pracy.
Czy trzeba odłączyć górny wąż od chłodnicy, co za tym idzie zlać płyn z chłodnicy żeby wydobyć ten wentylator, czy jest na to jakiś patent ?
Jak sprawdzić ten rezystor który jest umieszczony we wtyczce, ewentualnie jak go wymienić ?

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam
Thomas_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2015, 12:39   #99
Lechu3
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-10-2014
Model: ford mondeo MK3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 287
Domyślnie Nie włącza się wiatrak klimatyzacji.

Witam Was mam takie pytanie.Na zewnątrz jest +1 włączyłem klimatyzację na auto 22 C powinien wiatrak wystartować czy dopiero jaka jest powyżej 5 C.do tej pory działał ale ze 2 miesiące nie włączałem,i nie wiem czy jest wszystko w porządku.Pozdrawiam.
Lechu3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2015, 12:43   #100
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Nie włącza się wiatrak klimatyzacji.

ponizej 4°C klima nie zaskoczy.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.