Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2019, 18:22   #71
nawiiwan
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 26-09-2017
Skąd: Wrocław
Model: SMAX
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Cytat:
Napisał janusz19772 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Naprawy turbiny i wymiany kolektora
Jeżeli w ASO to wymieniasz turbinokolektor:
Rzuć okiem na zdjęcia:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

nawiiwan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2019, 21:44   #72
lukaszp
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-08-2010
Skąd: Police
Model: Scaorpio
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1992
Postów: 5
Domyślnie Z 203km na 240

Witam szanowne grono.
Mam taki przypadek: auto kupione 3 lata temu z 2.0 ecoboost standardowe 203km. Po dwóch miesiącach wgrana mapa na 240km i taka jaka jazda ponad 2 lata. Po pierwszym roku używania wymieniony zespół turbiny z kolektorem (standard pęknięty tylko dmuchający na zewnątrz - śmierdziało ale jazda normalna) założony używany orginalny. Po jakieś 1,5 roku znowu pękł kolektor z tą różnicą że jego fragment zatrzymał turbinę) cały czas mapa na 240km. Po wymianie zespołu turbiny na regenerowaną z kolektorem żeliwnym tym razem na mapie na 240km po mocniejszym ciśnięciu od razu wywala błąd silnika jakim jest ciśnienie w kolektorze dolotowym. Na 203km jazda bez problemu nic się nie dzieje. Dwa podejścia do 240km i za kazdym razem to samo. Coś z map sensorem?
lukaszp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2019, 10:41   #73
Lord_Fordemort
ford::beginner
 
Avatar Lord_Fordemort
 
Zarejestrowany: 25-01-2019
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 (240)
Rocznik: 2013
Postów: 33
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Cytat:
Napisał Dudi_81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...)

Dodatkowo kolektor żeliwny z aliexpress, żeby usterka nie powtórzyła się.

Jeśli chodzi o taką "poskładaną" turbinę to nie ma obaw o wydajność. Sprawdziłem niedawno na hamowni i wyszło 224KM, czyli "normalnie" zaniżona seria.
Cytat:
Napisał Dudi_81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja już prawie 10 tys km zrobiłem na żeliwnym i jeszcze nic mi nie spłonęło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zrobił trasę nad polskie morze (akurat nie pod moją nogą), ja go przegoniłem do Katowic tak miejscami pod 200 km/h, a na hamowni wyszło 224KM więc całkiem przyzwoicie.

Gość od turbin pytał mnie gdzie go kupiłem, bo kolejnemu klientowi chciał montować.

Więc moim zdaniem nie ma się czego bać.
Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze nie podjąłem decyzji. Wszystko zależy czy zdecyduje się na nową turbinę czy na regenerację + nowy kolektor
Cytat:
Napisał tom_3000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Również jestem po wymianie kolektora na żeliwny. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak to u mnie wyglądało. Zobaczymy jak się będzie to sprawować. Jak narazie, auto odzyskało wigor.


Cytat:
Napisał lukaszp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) Po wymianie zespołu turbiny na regenerowaną z kolektorem żeliwnym tym razem na mapie na 240km po mocniejszym ciśnięciu od razu wywala błąd silnika jakim jest ciśnienie w kolektorze dolotowym. Na 203km jazda bez problemu nic się nie dzieje. Dwa podejścia do 240km i za kazdym razem to samo. Coś z map sensorem?
Panowie,
napiszcie proszę, skąd braliście te kolektory (czy wszyscy, tak jak @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z AliExpress), wątek póki co wygląda tak, że jest więcej pytań, niż odpowiedzi.
Dopadło mnie to samo (pierwsze 20 min. - jedzie normalnie, po czym traci moc, aż do zgaszenia silnika - próba "przyciśnięcia" kończy się komunikatem "usterka silnika"). Mam już diagnozę od turbiniarzy, że kolektor jest spękany, więc chciałbym zrobić raz a dobrze. Zwłaszcza, że mam LPG i jeszcze mnie nastraszyli, że przez wyższą temperaturę spalin usterka powtórzy się szybciej.

Wysłane z komórki (za stodołą) przy użyciu LTE (sąsiada)
__________________
Jeśli młodzież przestanie być rewolucyjna, to źle to wróży i młodzieży, i rewolucji

Ostatnio edytowane przez Lord_Fordemort ; 05-06-2019 o 10:45
Lord_Fordemort jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2019, 20:16   #74
Dudi_81
ford::advanced
 
Avatar Dudi_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-07-2015
Skąd: Nadolice Wielkie
Model: Audi Q5 Quattro
Silnik: 2.0 TFSI 320KM
Rocznik: 2018
Postów: 274
Domyślnie Odp: Z 203km na 240

Raczej odpowiedzi nie brak, zazwyczaj błąd i brak mocy kończy się naprawą turbiny.
Kolektor jest np tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał lukaszp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po wymianie zespołu turbiny na regenerowaną z kolektorem żeliwnym tym razem na mapie na 240km po mocniejszym ciśnięciu od razu wywala błąd silnika jakim jest ciśnienie w kolektorze dolotowym. Na 203km jazda bez problemu nic się nie dzieje
Jeśli po naprawie dalej jest błąd to następne w kolejce zawory i czujniki.

Zawór na turbinie:
Ford Original: 5186739
Pierburg: 7.28197.18

Czujnik w kolektorze dolotowym - ciśnienie absolutne w kolektorze (MAP)
Ford: 1762251

Czujnik z boku intercoolera:
Ford: 1689133

Ja tego ostatniego nie wymieniałem, ale uspokoiło się po zmianie filtra powietrza z Filtrona na Knechta.
__________________
Dudi_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2019, 23:24   #75
Lord_Fordemort
ford::beginner
 
Avatar Lord_Fordemort
 
Zarejestrowany: 25-01-2019
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 (240)
Rocznik: 2013
Postów: 33
Domyślnie Odp: Z 203km na 240

Cytat:
Napisał Dudi_81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...)

Kolektor jest np tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Akurat ten konkretny do mojego by nie poszedł (przynajmniej według opisu w aukcji), bo jest do wersji 203KM - nie wiem (jeśli ktoś wie, niech napisze) czy do 240KM była idealnie ta sama turbina (gdzieś trafiłem na dyskusję, w której niektórzy przekonywali, że te motory różniły się tylko programem, ale jak widać na przykładzie kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] chyba jednak jakieś różnice mechaniczne też są. Nieważne, nie tego dotyczy wątek.

U mnie historia wyglądała tak, że równolegle z regeneracją rozważałem tuning turbiny (chłopaki wyjmują bebechy, wstawiają inny wirnik itp.) + chip, ale wycenili to na ponad 2k PLN drożej, więc odpuściłem.
Niemniej jednak, istotne jest coś innego - oni (tuningowcy) z automatu zaproponowali mi kolektor żeliwny i dopiero, kiedy o tym powiedziałem "turbiniarzom" (tam, gdzie oddałem do regeneracji) gość podzwonił, poszukał i znalazł zamiennik, bo pierwotnie planowali wstawić blaszany - droższy - z ASO.
Auto odbieram po weekendzie, ale reasumując - warto czasem być upierdliwym klientem i drążyć temat (swoją drogą dziwię się, że sami nie znali takiego rozwiązania, tylko od razu proponowali oryginał - nie sądzę, żeby mój Ford był pierwszym z tą usterką, co zresztą sami mówili).

Wysłane z komórki (za stodołą) przy użyciu LTE (sąsiada)
__________________
Jeśli młodzież przestanie być rewolucyjna, to źle to wróży i młodzieży, i rewolucji
Lord_Fordemort jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2019, 21:23   #76
Ramon82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-12-2017
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 29
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Witam wszystkich,

I mnie niestety najprawdopodobniej czeka wymiana turbiny/kolektora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. :/.
U mnie objawy są takie, że jadąc tydzień temu nad morze w połowie drogi auto przy stałej prędkości około 150 km/h (momentami jechałem szybciej) nagle zaczęło się jakby dusić/dławić - coś jakby paliwo nie dochodziło. Dalsza jazda było możliwa tylko z prędkością max. 110km/h i ok 2,5 tyś/obr. Jak tylko próbowałem np. wyprzedzić tira i nieco mocniej wcisnąć gaz - zaczynał się dławić/szarpać. Z "sercem na ramieniu" dojechałem do celu i z powrotem do domu również (wyobraźcie sobie jazdę autostradą 90-100 kh/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., w sumie około 800km) szczęśliwy że w ogóle auto dojechało o własnych siłach do domu. Byłem przekonany że to jakaś pierdoła typu sonda lambda itp. ale po podłączeniu pod kompa wyskoczył błąd P2187 (zbyt uboga mieszanka paliwa na biegu jałowym). Podjechałem dzisiaj do mechanika i on ze słuchu jest raczej pewny, że kolektor "lekko hmm..pierdzi" czyli jest jakaś nieszczelność. Po lekturze tego wątku (kolega Marek z 3 strony miał podobny błąd) jestem prawie przekonany że kolektor mówi PA PA.
Jestem umówiony z moim mechanikiem za tydzień na odstawienie auta na kanał i pełną diagnostykę. Do tego czasu mam ogromny dylemat co robić w razie potwierdzenia najgorszego - czy iść w żeliwo np. z linku Dudi81 + moja stara turbina czy iść w oryginalny zestaw za około 3100zł + robocizna "mojego" mechanika, ew. cały zestaw regenerowany za ok. 1500zł.
Jako ciekawostkę powiem Wam, że dzwoniłem do ASO w Cz-wie dowiedziałem się, że oryginalna turbina + niezbędne pierdoły typu wężyki i śrubki to koszt ok 5300zł (bez robocizny), ALE trzeba zostawić starą turbinę w rozliczeniu bo idzie do regeneracji do Forda. Zapytałem czy to niby nowe turbo/kolektor, który miał by być u mnie montowany jest faktycznie, fabrycznie nowy czy regenerowany - a Pan mi mówi, że fabrycznie nowy a regenerowane mają w systemie jeszcze droższe niż właśnie fabrycznie nowe - zgłupiałem..
Szanowni forumowicze - doradźcie proszę, bogatsi o swoje doświadczenie w tym temacie jakie rozwiązanie Waszym zdaniem jest najlepsze? (rozwiązanie z ASO raczej odpada bo to z robocizną wyjdzie z 7-8 tyś). Dodam, że auto ma teraz 150 tyś km przebiegu i zamierzam go eksploatować jeszcze z 10 lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (robię niewielkie przebiegi roczne typu 10tyś km).
Ramon82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2019, 10:29   #77
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,658
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Cytat:
Napisał Ramon82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolektor "lekko hmm..pierdzi" czyli jest jakaś nieszczelność
Na pewno kolektor? Jest sporo rur między turbiną a IC a kolektorem dolotowym.

Cytat:
Napisał Ramon82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oryginalny zestaw za około 3100zł
Mnie ze zniążką 15-20% w ASO sama turbina kosztowała ok. 3500 zł (oryginalna markowana Ford). Do tego doszły różne części montażowe i sumarycznie części sięgnęły ok. 4500 zł.

Cytat:
Napisał Ramon82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakie rozwiązanie Waszym zdaniem jest najlepsze?
Na to pytanie myślę, że nikt Ci nie odpowie bo pewnie nikt z osób które wymieniały/regenerowały turbinę nie mają nawrotów póki co. Pewnie za kilkadziesiąt tys będzie można coś o tym więcej powiedzieć. Natomiast pewne jest że w wypadku regeneracji i żeliwnego kolektora wydechowego nie ma pewności jakiej jakości jest to żeliwo i czy regeneracja przeprowadzona ok a w wypadku wymiany na ori nowy zestaw nadal pozostaje fabryczna wada (nowy) lecz stalowy kolektor wydehowy, która znowu może się pojawić. Ani to ani to rozwiązanie nie jest w 100% dobre. Ja zaryzykowałem z nowym i pozbyłem się 5500 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 25-07-2019 o 10:37
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2019, 15:05   #78
Dudi_81
ford::advanced
 
Avatar Dudi_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-07-2015
Skąd: Nadolice Wielkie
Model: Audi Q5 Quattro
Silnik: 2.0 TFSI 320KM
Rocznik: 2018
Postów: 274
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Ten błąd P2187 nie wskazuje na turbo, więc może jeszcze jest cień nadzieji.
Może jakieś gorsze paliwo zatankowałeś ?
Czy po wystąpieniu błedu wyłaczałeś silnik ? Przy błedach z turbo odzyskiwał po tym moc i dopier przy kolejnych obciążeniu wchodziło w tryb awaryjny, czasem z komunikatem czasem bez.
__________________
Dudi_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2019, 19:27   #79
Ramon82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-12-2017
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 29
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Metmusic - dzięki za Twoją opinię - w razie najgorszego chyba zdecyduję na oryginalny zestaw np. z tej strony [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] + robocizna mojego mechaniora.

Dudi 81 - oby Twoje słowa się sprawdziły bo liczę na ten cień nadziei Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do paliwa zawsze tankuje na tym samym Orlenie w Cz-wie naprzemiennie Pb95 i Pb98 - tym razem było 95 i pierwsze co moja żona powiedziała to że penie jakieś trefne paliwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale to chyba mało prawdopodobne (stacja dość nowa). Przy okazji powiem Wam że to kolejne rozwiązanie połączenia pompy paliwa i filtra paliwa (brak możliwości wymiany samego filtra) to kolejny super patent forda...:/.
Przez pierwsze 500km nie było żadnego błędu ani trybu awaryjnego - jedynie występowało szarpanie w okolicznościach jak opisywałem wyżej. Dopiero podczas drogi powrotnej z wakacji pojawiła się dodatkowo żółta ikonka CHECK ENGINE ale dalej nie przeszedł w tryb awaryjny.
Teraz jak jeżdżę po mieście krótkie odcinki auto zachowuje się zupełnie normalnie, mam moc, kręci się do czerwonego pola itp. (ikonka Chceck E. zniknęła bo wykasował mi błąd mechanior ale pewnie powróci zanim odstawie auto w następny czwartek).
PS
Na zimnym silniku po odpalenie i ja faktycznie słyszę jakby takie basowe buczenie, jakby właśnie "pierdzenie" gdzieś z tyłu silnika.

Poniżej zamieszczam odczyt błędu:

===PCM DTC P2187:00-EC===
Kod: P2187 - Układ kontroli paliwa A zbyt uboga mieszanka na biegu jałowym - 1 rząd cylindrów

Status:
- DTC zmienił się w usterkę stałą - usterka sporadyczna w czasie wydania polecenia
- Kontrolka usterki włączona przy tym DTC
- Test nie został ukończony

Moduł: Moduł sterowania pracą silnika (Power Train Chain Control Module).

Zamrożone ramki :
-LOAD: 23.53 % - Wyliczona wartosc obciazenia
-ECT: 92 °C - Czujnik temperatury cieczy chłodzącej
-RPM: 807 obr/min - Obroty silnika na minute
-FUELSYS: Closed Loop - Stan układu paliwowego (Pętla otwarta/zamknięta)
-SHRTFT1: 3.13 % - Krótkoterminowa regulacja paliwa 1 (Short term fueltrim 1)
-LONGFT1: 38.28 % - Długoterminowa regulacja paliwa 1 (Long term fuel trim1)
-MAP: 40.0 kPa - Czujnik bezwzględnego ciśnienia w kolektorze (Manifold AbsolutePressure Sensor).
-VSS: 0.0 km/h - Prędkość pojazdu
-SPARKADV: 11.00 ° - Wyprzedzenie zapłonu
-IAT: 31 °C - Temperatura powietrza zasysanego (Intake Air Temperature).
-MAF: 2.99 g/s - Przepływomierz masowy powietrza
-TP: 13.73 % - Pozycja przepustnicy
-RUNTM: 224 s - Czas od uruchomienia silnika
-FRP: 2620.0 kPa - Ciśnienie szyny paliwowej
-EVAP_PCT: 0.00 % - Polecenie spustu par paliwa
-FLI: 99.61 % - Poziom paliwa
-BARO: 98.0 kPa - Ciśnienie barometryczne.
-VPWR: 13.33 V - Napięcie modułu sterującego
-LOAD_ABS: 18.43 % - Wartość bezwzględna obciążenia
-EQRAT11_CMD: 14.640 :1 - Wymagany stopień równoważności (mieszanka powietrzno-paliwowa), rząd cylindrów 1
-TP_REL: 1.96 % - Względne położenie przepustnicy
-AAT: 29 °C - Temperatura powietrza otoczenia
-TP_B: 13.33 % - Czujnik położenia przepustnicy 2
-APP_D: 8.24 % - Położenie pedału przyspiesznika D
-APP_E: 7.84 % - Położenie pedału przyspiesznika E
-TAC_PCT: 3.14 % - Sygnał polecenia sterowania siłownikiem przepustnicy
-FF_INF: 0.00 % - Spodziewana zawartość procentowa paliwa Flex Fuel
-LONGFT12: 0.00 % - Długotrwała korekta dawki paliwa (rząd cylindrów 1, czujnik 2)
-APP_REL: 0.00 % - Względna wartość położenia pedału przyspiesznika
===END PCM DTC P2187:00-EC===

===OBDII DTC P2187-C===
Kod: P2187 - Układ kontroli paliwa A zbyt uboga mieszanka na biegu jałowym - 1 rząd cylindrów

Status:
- Potwierdzony - usterka jest potwierdzona

Moduł: Diagnostyka pokładowa II

===END OBDII DTC P2187-C===

===SASM DTC Brak===
Pomyślny odczyt DTC, nie było kodów błędów

Moduł: Moduł czujnika kąta skrętu układu kierowniczego

===END SASM DTC Brak===

===ABS DTC Brak===
Pomyślny odczyt DTC, nie było kodów błędów

Moduł: Układ przeciwdziałający blokowaniu hamulców (Antilock BrakingSystem).

===END ABS DTC Brak===

===RCM DTC Brak===
Pomyślny odczyt DTC, nie było kodów błędów

Moduł: Moduł układu SRS

===END RCM DTC Brak===

===BCMii DTC Brak===
Pomyślny odczyt DTC, nie było kodów błędów

Moduł: Modul sterujacy ukladami nadwozia

===END BCMii DTC Brak===

===SRM DTC Brak===
Pomyślny odczyt DTC, nie było kodów błędów

Moduł: Moduł rozpoznawania mowy

===END SRM DTC Brak===

===PDM DTC Brak===
Pomyślny odczyt DTC, nie było kodów błędów

Moduł: Zespół sterujący drzwiami pasażera

===END PDM DTC Brak===

===DDM DTC Brak===
Pomyślny odczyt DTC, nie było kodów błędów

Moduł: Modu drzwi kierowcy

===END DDM DTC Brak===

===PAM DTC Brak===
Pomyślny odczyt DTC, nie było kodów błędów

Moduł: Moduł systemu wspomagającego parkowanie

===END PAM DTC Brak===

===HVAC DTC Brak===
Pomyślny odczyt DTC, nie było kodów błędów

Moduł: Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja

===END HVAC DTC Brak===

===ACM DTC Brak===
Pomyślny odczyt DTC, nie było kodów błędów

Moduł: Moduł sterujący sprzętu audio

===END ACM DTC Brak===

===IPC DTC U0184:00-2A===
Kod: U0184 - Utrata łączności z radiem

Status:
- DTC obecny w czasie wydania polecenia
- Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC

Moduł: Moduł sterujący tablicą rozdzielczą

===END IPC DTC U0184:00-2A===
Ramon82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2019, 08:28   #80
Dudi_81
ford::advanced
 
Avatar Dudi_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-07-2015
Skąd: Nadolice Wielkie
Model: Audi Q5 Quattro
Silnik: 2.0 TFSI 320KM
Rocznik: 2018
Postów: 274
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Cytat:
Napisał Ramon82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na zimnym silniku po odpalenie i ja faktycznie słyszę jakby takie basowe buczenie, jakby właśnie "pierdzenie" gdzieś z tyłu silnika.
U mnie były widoczne spaliny pod maską. Dodatkowo zaglądając od spodu widać było okopcony blok silnika.
__________________
Dudi_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.