Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2017, 13:13   #1
silencer7
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-05-2015
Model: Focus MK1 kombi, Mondeo MK4 kombi
Silnik: 1.6 16V, 2.0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2002, 2014
Postów: 142
Domyślnie 1.6 benz. spalanie podczas hamowania silnikiem nie schodzi do 0 l/100 km

Ostatnio zauważyłem na liczniku chwilowego spalania, że mój Focus MK1 1.6 nie schodzi do zera podczas hamowania silnikiem. Praktycznie zawsze oscyluje w okolicach 3-5 litrów. Bardzo sporadycznie zdarzy się, że wskoczy 0. Od czego to zależy?

Dawno się temu nie przyglądałem, ale jestem przekonany, że kiedyś za każdym razem po puszczeniu gazu jadąc na biegu pokazywał 0.0 l/100 km.

Ostatnio w ogóle zaczął więcej palić i tak się zastanawiam czy nie to jest przyczyną. Mam nam myśli tylko miasto - jeżdżąc po Warszawie jest to 10 - 10.5 litra na setkę. Wiadomo korki, krótkie odcinki itd. ale auto nie jest katowane. Styl jazdy jest właśnie bardziej na eco. Wydaje mi się więc, że to spalanie jest dość spore. Do tego pamiętam, że kiedyś palił mniej.
W trasie oscyluje od 6 do 8 litrów - zależy od stylu jazdy, więc tu raczej chyba ok.

Jedyne co do tej pory sprawdzałem to czujnik położenia przepustnicy. Badałem go woltomierzem i wyszło, że działa poprawnie.

Co może być tego przyczyną?
Jak to jest u was podczas hamowania silnikiem?


Ostatnio edytowane przez silencer7 ; 14-09-2017 o 13:20
silencer7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2017, 13:55   #2
wanek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-03-2009
Skąd: Kraków
Model: focus hatchback
Silnik: 1.6 beznzyna
Rocznik: 2004
Postów: 27
Domyślnie Odp: 1.6 benz. spalanie podczas hamowania silnikiem nie schodzi do 0 l/100 km

Fajnie ze ktoś poruszył ten temat. U mnie sprawa wygląda następująco: jeśli silnik ma powyżej 1800 obrotów/min to spalanie przy odjęciu nogi z gazu schodzi na 0, ale tylko na 4 i 5 biegu. Na niższych biegach nie schodzi do zera tylko tez oscyluje na 3-5 litrów. Zawsze mnie to zastanawiało dlaczego tak jest.
Nie pomogłem ale dołączam się do pytania.
wanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2017, 16:10   #3
Dreambox
ford::average
 
Avatar Dreambox
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 08-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 2003
Postów: 136
Domyślnie Odp: 1.6 benz. spalanie podczas hamowania silnikiem nie schodzi do 0 l/100 km

U mnie jest podobnie jak u kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z tym że tylko jak schodzi z dużo wyższych obrotów do tych 1800 jest 0,00. Przykładowo jak jadę te 140 i zaczynam zwalniać silnikiem.
Schodzenie np. z 2500 obrotów nie powoduje wskazywania zera.
Spalanie w Wawie to tak 10,5-11,5 z klimą więc wir w baku jest mimo eco jazdy.
W trasie da się przeżyć bo po drogach krajowych spalanie z klimą 7,5 a bez klimy na tej samej trasie to litr mniej.
U siebie wymieniałem potencjometr przepustnicy bo był błąd i skubaniec sam przyspieszał.
Sam szukałem przyczyn tego stanu rzeczy ale na różnych forach widziałem posty że ludzie mieli z tym problem jednak rozwiązań brak.
Dreambox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2017, 07:50   #4
grayman
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: Koszalin
Model: Ford Focus MK III
Silnik: 1.6 benzyna 105
Rocznik: 2015
Postów: 16
Domyślnie Odp: 1.6 benz. spalanie podczas hamowania silnikiem nie schodzi do 0 l/100 km

Cytat:
Napisał wanek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fajnie ze ktoś poruszył ten temat. U mnie sprawa wygląda następująco: jeśli silnik ma powyżej 1800 obrotów/min to spalanie przy odjęciu nogi z gazu schodzi na 0, ale tylko na 4 i 5 biegu. Na niższych biegach nie schodzi do zera tylko tez oscyluje na 3-5 litrów. Zawsze mnie to zastanawiało dlaczego tak jest.
Nie pomogłem ale dołączam się do pytania.
Tak z głowy bez podania źródła to biegi 1-3 służą tylko do przekazywania "obrotów silnika" na koła, natomiast w biegach 4-5 możemy obroty kół wykorzystać do "napędzania" silnika.
Tłumaczenie tak na szybko, mam nadzieję, że jest to zrozumiałe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez grayman ; 15-09-2017 o 09:19
grayman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2017, 07:54   #5
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.6 benz. spalanie podczas hamowania silnikiem nie schodzi do 0 l/100 km

Ale farmazony

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2017, 08:00   #6
Pinhead_PL
ford::advanced
 
Avatar Pinhead_PL
 
Zarejestrowany: 16-08-2017
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 145KM Duratec-HE
Rocznik: 2004
Postów: 200
Domyślnie Odp: 1.6 benz. spalanie podczas hamowania silnikiem nie schodzi do 0 l/100 km

Cytat:
Napisał grayman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to biegi 1-3 służą tylko do przekazywania "obrotów silnika" (wałka rozrządu) na koła, natomiast w biegach 4-5 możemy obroty kół wykorzystać do "napędzania" silnika.
Głupoty jakieś. Hamować silnikiem można na każdym biegu. Dla silnika bez znaczenia jest bieg, istotne są obroty.
Pinhead_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2017, 08:04   #7
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: 1.6 benz. spalanie podczas hamowania silnikiem nie schodzi do 0 l/100 km

A od kiedy to wałek (wałki) rozrządu cokolwiek przekazują na koła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silnikiem hamować można na każdym biegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2017, 09:13   #8
grayman
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: Koszalin
Model: Ford Focus MK III
Silnik: 1.6 benzyna 105
Rocznik: 2015
Postów: 16
Domyślnie Odp: 1.6 benz. spalanie podczas hamowania silnikiem nie schodzi do 0 l/100 km

Cytat:
Napisał Pinhead_PL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Głupoty jakieś. Hamować silnikiem można na każdym biegu. Dla silnika bez znaczenia jest bieg, istotne są obroty.
Nie chodziło mi o hamowanie silnikiem tylko ekonomiczną jazdę.

Bump:
Cytat:
Napisał Pinhead_PL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Głupoty jakieś. Hamować silnikiem można na każdym biegu. Dla silnika bez znaczenia jest bieg, istotne są obroty.
Czytaj ze zrozumieniem, potem pisz swoje głupoty
grayman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2017, 09:19   #9
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: 1.6 benz. spalanie podczas hamowania silnikiem nie schodzi do 0 l/100 km

Pytanie brzmi - czy wtryski rzeczywiście podają paliwo gdy hamujemy silnikiem? Czy to tylko przekłamanie komputera?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2017, 10:44   #10
Dreambox
ford::average
 
Avatar Dreambox
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 08-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 2003
Postów: 136
Domyślnie Odp: 1.6 benz. spalanie podczas hamowania silnikiem nie schodzi do 0 l/100 km

O właśnie i to jest najważniejsze pytanie.
Jeśli komp głupoty pokazuje to kij mu w procesor.
Ogólnie przestałem się tym jakoś bardzo przejmować i traktuje to jako ciekawostkę czemu tak się dzieje.
W innych fordach którymi jeździłem z tym że to były diesle to komputer zawsze podczas hamowania silnikiem wskazywał zero. Jedynie w celach czysto testowych to na luzie podczas toczenia jakieś dziwne wskazania były.
Dreambox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.