Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2019, 17:50   #1
Walfadr
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-12-2016
Model: Fusion
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 5
Domyślnie Moja instalacja kamery samochodowej - widerejestratora.

Cześć.

Chciałbym się z Wami podzielić moimi doświadczeniami z instalacją kamerki samochodowej w Fordzie Fusion z USA. Liczę na uwagi i komentarze, bo być może nie zrobiłem czegoś zgodnie ze sztuką. Pierwszy raz bawiłem się elektryką w jakimkolwiek samochodzie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam nadzieję, iż poniższe wskazówki krok po kroku pomogą komuś w instalacji bo wbrew pozorom ciężko mi było znaleźć instrukcję jak zainstalować kamerkę - lusterko wraz z tylnią kamerą w opcji zasilania parkingowego. Dużo szukałem w internecie zarówno na stronach polskich jak i angielskich - niestety bez rezultatu.

Kamera, albo raczej lusterko, to zakupione tanie cudo na alliexpress: Jansite T29S wraz z dodatkową kamerą do nagrywania z tyłu auta. Posiada funkcje kamery cofania, tryb parkingowy, nocne nagrywanie itd. Poniżej zdjęcie poglądowe:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Krok 1: zakup zestawu

Tak jak na zdjęciu poniżej. Lusterko dotarło z Chin razem z dwoma gumkami umożliwiającymi montaż na lusterku auta, kablem - ładowarką do zapalniczki, bez karty pamięci microSD (trzeba dokupić), dodatkową kamerą z wtykiem mały jack av, którą planowałem zamontować pod tylną szybą aby nagrywać co się dzieje za autem.
W Polsce dokupiłem dwa tzw. bypassy pozwalające się na wpięcie w miejsce bezpieczników bez cięcia kabli oraz dodatkowe bezpieczniki.
Biały przewód to wypadek przy pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Tylna kamera ma czerwony kabelek zasilania, którego opisu nigdzie nie mogłem znaleźć. Na końcu okazało się że podłącza się go do wiązki światła wstecznego co uruchamia kamerę cofania ale mi druga kamera cofania nie potrzebna. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Krok 2: demontaż kokpitu

Pełen chęci zabrałem się do pracy. Zdemontowałem to co na zdjęciach. Prawie wszystko jest na klipsach oprócz dwóch śrub mocujących włącznik świateł. Po demontażu ujrzałem upragnioną skrzynkę z bezpiecznikami - nie wiem kto to projektował ale dostać się tam to jakaś masakra albo ja nie wiem jak ją wyciągnąć na wierzch. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Krok 3: wybór bezpieczników do podłączenia instalacji.

Jak na zdjęciu z zestawem zaopatrzyłem się w adapter zasilania wyposażony nie w jeden kabel zasilający (kamera działa tylko przy uruchomionym silniku), a w dwa. Pozwala to na takie podłączenie aby kamera działała w trybie parkingowym. Teoretycznie nagrywała i reagowała na ruch z przodu lub z tyłu auta. Czy to działa? Jeszcze się nie przekonałem. Decyzję o numerach bezpiecznika podejmujcie koniecznie przy wykorzystaniu woltomierza. Sam tak zrobiłem, bo trzeba ustalić który bezpiecznik ma napięcie nonstop, a który ma tylko przy włączonym zapłonie - pracującym silniku. Dodatkowo trzeba podłączyć masę - tutaj też się nieźle naszukałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Krok 4: Podłączenie.

Finalnie wybrałem bezpiecznik numer 31 jako ten który ma cały czas napięcie oraz bezpiecznik numer 35 na którym pojawiała się napięcie tylko w czasie pracy auta. Po ukończonym montażu tak wygląda moja skrzynka z bezpiecznikami oraz śruba z uziemieniem do której się dostać to... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jest pod kolumną kierownicy. Kable od kamery z tyłu i przodu puściłem górą w podsufitce do kokpitu po słupkach bocznych.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Krok 5: Uruchomienie.

Przednia kamera działa. Tylna kamera działa. Auto pali. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wrzucam poniżej poglądowy filmik jak to cudo nagrywa.


W miarę eksploatacji będę starał się zrobić kilka dodatkowych zdjęć.
Z góry dziękuję za komentarze i porady co ewentualnie byścię zrobili inaczej albo gdzie popełniłem błąd aby móc go poprawić.

Aktualizacja:

Tryb parkingowy działa :-)
Wideo z nocnej jazdy - jakość oceńcie sami:



Ostatnio edytowane przez Walfadr ; 05-12-2019 o 21:12
Walfadr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2019, 18:00   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,481
Domyślnie Odp: Moja instalacja kamery samochodowej - widerejestratora.

YT pewnie swoje zrobił kompresją, ale zgodnie z oczekiwaniami cudów nie ma.

Pamiętaj zawsze skorygować ustawienie kamerki po tym jak ktoś wsiądzie do auta i ustawi sobie lusterko pod siebie.
Tu masz obraz z klasycznej kamerki sprzed 2 lat
YT i tak zrobił kompresję ale jakość i tak lepsza
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2019, 18:33   #3
Walfadr
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-12-2016
Model: Fusion
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 5
Domyślnie Odp: Moja instalacja kamery samochodowej - widerejestratora.

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
YT pewnie swoje zrobił kompresją, ale zgodnie z oczekiwaniami cudów nie ma.
No nie ma :-) . Jak jest dobre światło to całkiem nieźle to nagrywa. Przy słabym oświetleniu jak widać. Pobawię się jeszcze z ustawieniami i może coś wyciągnę więcej. Tak to wygląda na ustawieniach fabrycznych.
Walfadr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2019, 19:05   #4
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,481
Domyślnie Odp: Moja instalacja kamery samochodowej - widerejestratora.

Rozumiem że chce się mieć jakiś bajer (kamera cofania, lusterko fotochrom, nawi w lusterku, czy co tam jeszcze wymyślą) poza nagrywaniem zdarzeń, ale mimo wszystko kupując rejestrator przede wszystkim chcę mieć możliwość nagrania maksymalnej ilości szczegółów zdarzenia.
Drugi wyznacznik to bezobsługowość, potem dyskrecja samego urządzenia.

Tutaj kolejność została odwrócona.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2019, 07:38   #5
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,511
Domyślnie Odp: Moja instalacja kamery samochodowej - widerejestratora.

Witam

Jaki jest sens wsatawiania filmu bezpośrednio na forum,
jesli jednocześnie blokuje się tą funkcję - czyli film NIE może być odtworzony z poziomu forum?!


1) Widok na forum

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


2) Przy próbie odtworzenia

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 02-12-2019 o 07:48
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2019, 07:40   #6
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,481
Domyślnie Odp: Moja instalacja kamery samochodowej - widerejestratora.

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego - zdecyduj się, bo
Kolego, ogarnij się, bo masz coś ze swoim sprzętem źle ustawione.
U mnie działa.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2019, 07:48   #7
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,511
Domyślnie Odp: Moja instalacja kamery samochodowej - widerejestratora.

Witam

Chodzi o ten film - film który został wstawiony jako poglądowy

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przeczytaj napis - to jest zablokowane na poziomie youtube


Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, ogarnij się,[...]
U mnie działa.
tekst jak z mema o informatykach => typowa odpowiedź informatyka " u mnie działa" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 02-12-2019 o 07:51
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2019, 07:50   #8
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,481
Domyślnie Odp: Moja instalacja kamery samochodowej - widerejestratora.

Del,
teraz widzę że kolega arturek napisał początkowo pod zły filmik.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2019, 12:47   #9
Walfadr
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-12-2016
Model: Fusion
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 5
Domyślnie Odp: Moja instalacja kamery samochodowej - widerejestratora.

Cześć. Rzeczywiście. Mi też przestał działać. Sprawdzę wieczorem z domu. Może YouTube wyłączył nie wiem z jakiego powodu.

AKTUALIZACJA: już działa

Ostatnio edytowane przez Walfadr ; 02-12-2019 o 18:37
Walfadr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2020, 11:32   #10
Palek_PL
ford::advanced
 
Avatar Palek_PL
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Model: Smax
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 338
Domyślnie Odp: Moja instalacja kamery samochodowej - widerejestratora.

Witam. Czy ktos może użytkuje takie cudo : MIKAVI PQ4 Dual ? Przejrzałem YT i wyglada całkiem całkiem a zamierzam zmienic swój wideorejestrator...Ewentualnie Viofo A129-G Duo? Pzdr!
Palek_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.