Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2020, 15:36   #1
janslu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Wola
Model: Galaxy
Silnik: 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Przekładka powershift - manual w ecoboost 2.0

Wiem, że temat wraca i że budzi wiele emocji. Od paru dni przeszukuję jednak forum i szukam kilku konkretnych informacji.

Samochód to S-Max z Ecoboostem 2.0 240KM i powershiftem z 2012 roku. Wiadomo już, że potrzebny będzie remont powershifta w "przewidywalnym horyzoncie czasowym" - może 6 miesięcy, może później... I to jest ok, miałem świadomość ryzyka kupując ten samochód, wiem ile to kosztuje, wiem gdzie zrobić itd. Ale w każdym wątku o remoncie powershifta pojawiają się rady, żeby wymienić go na manual. Jest [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], jest tam spis potrzebnych części i informacje o tym, że da się to zrobić. Ale to dotyczy TDCI.

I teraz pytania:
1. Czy ktoś wykonał taką przekładkę, bądź się do niej przymierzał i ma konkretne informacje o cenie/dostępności etc?
2. Jak trudno jest zebrać części do Ecoboosta? Wyszło ich z manualem mało i zastanawiam się czy skrzynia biegów jest dedykowana, czy taka sama jak dla diesla (mmt6)? Czy coś z tego spisu jest wyjątkowo trudno dostępne albo drogie?
3. Czy są jakieś warsztaty, które mają doświadczenie w takiej przekładce? Sam tego nie zrobię, nie mam też doświadczenia w ocenie jakości używanych części. Chciałbym to zlecić jako całkowitą usługę...

Od razu poproszę o unikanie komentarzy na temat wyższości automatu nad manualem itd. To jest dla mnie wyłącznie temat do zastanowienia i badam wykonalność. Jeżdżący Powershift jest ok, ale nie jestem wielkim miłośnikiem tej skrzyni niezależnie od jej usterek, np. trudno mi się nią rusza płynnie, więc ewentualna zmiana nie jest podyktowana wyłącznie ceną, raczej wygodą w perspektywie następnych kilku lat eksploatacji...

janslu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2020, 13:19   #2
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: Przekładka powershift - manual w ecoboost 2.0

Wiem z pierwszej ręki że Solid Garage robił przekładkę z PS na manuala w polificie, ale to było TDCI 163KM.
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2020, 19:29   #3
janslu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Wola
Model: Galaxy
Silnik: 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Odp: Przekładka powershift - manual w ecoboost 2.0

Cytat:
Napisał Kayu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem z pierwszej ręki że Solid Garage robił przekładkę z PS na manuala w polificie, ale to było TDCI 163KM.
Dziękuję. Odezwę się do nich i sprawdzę.
janslu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2020, 11:25   #4
bocheno
ford::advanced
 
Avatar bocheno
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: wawa
Model: S-Max/B-Max
Silnik: 2.0EB/1.0EB
Rocznik: 2014/2015
Postów: 270
Domyślnie Odp: Przekładka powershift - manual w ecoboost 2.0

Ja tam bym wolał odwrotną zamianę...Jazda po mieście i te ciągłe zmiany biegów...
bocheno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2020, 17:49   #5
Jacetto
ford::amateur
 
Imię: Jaca
Zarejestrowany: 17-01-2020
Model: S max
Silnik: 2.0 tdci 163
Rocznik: 2013
Postów: 9
Domyślnie Odp: Przekładka powershift - manual w ecoboost 2.0

Siema .Przy jakim przebiegu masz probelm ze skrzynią ,,?
Jacetto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2020, 18:00   #6
janslu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Wola
Model: Galaxy
Silnik: 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Odp: Przekładka powershift - manual w ecoboost 2.0

Delikatny wyciek pojawił się przy 110.000. Przy 140.000 wyciek był większy i wymieniłem tzw. duży uszczelniacz w Maktransie. Przy 150.000 wyciek wrócił, wymiana gwarancyjna uszczelniacza już nic nie dała i nadal wycieka. Jak wycieknie za dużo, to skrzynia do regeneracji. Ostatnie 40.000 eksploatacji głównie korki niestety...

Bump:
Cytat:
Napisał bocheno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja tam bym wolał odwrotną zamianę...Jazda po mieście i te ciągłe zmiany biegów...
Ja Cię rozumiem. To jest wygodne. Ale nie jeździ mi się z nim idealnie. Ja lubię ruszać bardzo płynnie a to w (moim?) Powershifcie wymaga uwagi. No i rachunek ekonomiczny - 2.000 już włożyłem w uszczelniacz. Plus 10.000 na remont z roczną gwarancją. Potem - prędzej czy później problem wróci, a sprzedać Ecoboosta z Powershiftem będzie trudno. Mam wrażenie, że z manualem może być łatwiej.

Całe życie jeździłem z manualem i żyję, więc nie boję się wachlowania... Wątek założyłem z nadzieją, że będę mógł podjąć decyzję na bazie konkretów. Decyzje, decyzje.

Ostatnio edytowane przez janslu ; 19-01-2020 o 18:06
janslu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2020, 17:21   #7
Ramon82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-12-2017
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 29
Domyślnie Odp: Przekładka powershift - manual w ecoboost 2.0

Cześć, jako użytkownik Smaxa z 2.0 ecoboostem z fabrycznie zamontowaną skrzynią manualną - potwierdzam, że jest to skrzynia mmt6. Pozdr.
Ramon82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2020, 17:22   #8
janslu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Wola
Model: Galaxy
Silnik: 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Odp: Przekładka powershift - manual w ecoboost 2.0

Cytat:
Napisał Ramon82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć, jako użytkownik Smaxa z 2.0 ecoboostem z fabrycznie zamontowaną skrzynią manualną - potwierdzam, że jest to skrzynia mmt6. Pozdr.
Dziękuję :-)

Będę pisał aktualizacje jak się dowiem czegoś konkretnego więcej.
janslu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2020, 17:11   #9
Jacetto
ford::amateur
 
Imię: Jaca
Zarejestrowany: 17-01-2020
Model: S max
Silnik: 2.0 tdci 163
Rocznik: 2013
Postów: 9
Domyślnie Odp: Przekładka powershift - manual w ecoboost 2.0

Ale jest jeden problem ....Taka przekładka to kwota około 5 koła ale na używanych częściach ...sprzęgło ,dwumas ...Może sie bardzo szybko okazac ,że i tak dołożysz drugie tyle za wymiane tych dwóch. i robi sie kwotowo regeneracja Powershifta.
Nosząc się z zamiarem kupna s maxa z powershiftem dzwoniłem do speca od skrzyć jak wygląda jej żywotność ....przyznal ze robi tygodniowo-2-5 powershiftów problemy moga już sie zacząć przy 120 000.Jednak stwierdził ,że regenerujac go w kwocie 6-10 tysięcy zyskujemy kolejne ok 120-150 tyś .Ale są tez mówił rekordziści którzy przyjezdzali do niego z przebiegiem 320 000.
Jacetto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2020, 17:18   #10
janslu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Wola
Model: Galaxy
Silnik: 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Odp: Przekładka powershift - manual w ecoboost 2.0

Cytat:
Napisał Jacetto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jest jeden problem ....Taka przekładka to kwota około 5 koła ale na używanych częściach ...sprzęgło ,dwumas ...Może sie bardzo szybko okazac ,że i tak dołożysz drugie tyle za wymiane tych dwóch. i robi sie kwotowo regeneracja Powershifta.
Nosząc się z zamiarem kupna s maxa z powershiftem dzwoniłem do speca od skrzyć jak wygląda jej żywotność ....przyznal ze robi tygodniowo-2-5 powershiftów problemy moga już sie zacząć przy 120 000.Jednak stwierdził ,że regenerujac go w kwocie 6-10 tysięcy zyskujemy kolejne ok 120-150 tyś .Ale są tez mówił rekordziści którzy przyjezdzali do niego z przebiegiem 320 000.
Tak, dziękuję. Kwota pierwszej przekładki nie jest dla mnie głównym kryterium. Biorę pod uwagę trwałość i ewentualnie wartość odsprzedaży. Przy moich przebiegach, muszę się liczyć z tym, że jeszcze za mojej własności przebiję kolejne 120.000km, więc przy kalkulacji biorę pod uwagę ewentualność dwukrotnej regeneracji Powershifta, w tym ryzyko, że awaria dopadnie mnie gdzieś podczas wakacji w ciepłym klimacie i dojdzie jeszcze koszt lawety do Warszawy. Skrzynia ręczna, przy wszystkich wadach i de facto zbliżonym koszcie wymiany, wydaje się rozwiązaniem mniej ryzykownym w dłuższej perspektywie. Z drugiej strony, moje doświadczenie z Powershiftem jest takie, że problemy pojawiają się z pewnym wyprzedzeniem... Drugi argument to odsprzedaż samochodu za lat parę. Powershift nie przyciąga klientów... Ale decyzja jeszcze nie zapadła i na razie skłaniam się raczej ku regeneracji niż rewolucji...
janslu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.